Jak naložit česnek recepty?

Jak naložit česnek se solí

Jak naložit česnek do soli

Dalším způsobem, jak větší množství česneku uchovat, je naložit ho do soli. Na kilo česneku jí použijte asi 300 – 400 gramů. Česnek oloupejte, prolisujte nebo rozmixujte, smíchejte se solí a naplňte do čistých sklenic. Povrch ještě nakonec posypejte tenkou vrstvou soli a sklenice uzavřete.
Archiv

Jak nakladat česnek

Česnek rozebereme na stroužky, do malých skleniček si připravíme koření (do skleniček od přesnídávky stačí 1 hřebíček, 3 kuličky pepře, kousíček estragonu, 1 bobčák). Nasypeme česnekové stroužky a zalejeme octem nebo olivovým olejem. Skleničky uzavřeme a necháme 3-4 týdny odležet. Skladovat v chladu.

Co s nakládaným česnekem

Naložený česnek není tak štiplavý jako ten čerstvý, a proto se skvěle hodí na obložené mísy, do salátů, na topinky, k zelenině a těstovinám i do zálivky na salát. Jen si vyberte, jestli ho chcete zavařit, nebo vám stačí jednodušší varianta bez sterilace. I tak totiž vydrží v lednici několik měsíců!
Archiv

Jak skladovat česnek doma

S ohledem na zvýšenou vlhkost se nedoporučuje skladovat česnek v chladničce. Nesvědčí mu ale ani vysoké teploty a přímé sluneční záření. Pokud není napadený vlnovníkem česnekovým (Aceria tulipae), vyhovujeme mu pokojová teplota a sucho. Bez problému vám tedy vydrží i v panelákovém bytě.

Jak naložit česnek do solí a sádla

Oloupaný česnek prolisujeme a smícháme se solí. Necháme asi 1/2 hod. odpočinout. Mezitím rozehřejeme na pánvičce sádlo, vmícháme česnek se solí a za stálého míchání necháme krátce zpěnit.

Jak naložit česnek v oleji

Postup přípravy

Česnek oloupeme, rozdělíme na jednotlivé stroužky. Do důkladně vymyté sklenice nasypeme na dno sůl, dáme vrstvu česnekových stroužků, zasypeme solí, opakujeme několikrát, aby byla láhev téměř plná, postupujeme tak, aby poslední vrstva byla sůl, pak zalijeme olejem. Skladujeme v lednici.

Jak uchovat česnek v lednici

V každém případě platí, že po rozmrazení česnek není tolik aromatický a chutný, tedy výrazný. V mrazáku se skladuje oloupaný a uložený v sáčku či vzduchotěsné nádobě. Mnohé zdroje však opravdu uvádějí, že mnohem vhodnější je skladování ve vakuovaném sáčku v lednici, kde se teplota pohybuje mezi 5 až 8 oC.

Jak naložit česnek do octa

PostupOloupaný česnek nakrájíme na tenké (milimetrové) plátky a vložíme je do studené vody s trochou soli.Do ledové vody s česnekem přidáme nakrájené čili papričky a necháme chvilku odstát.Mezitím ve větší míse smícháme zálivku z cukru, převařené a vychladlé vody, rybí omáčky a octa.

Jak udělat česnek v oleji

Česnek oloupeme a umeleme na strojku nebo jej rozdrtíme v lisu na česnek. Ve skleničkách promícháme olivový olej – lisovaný česnek – sůl (sůl každý jak má rád). Důležité je nedávat plné skleničky, obsah nabobtná a vytéká pak olej ven. Takto konzervovaný česnek uchováváme nejlépe v chladu, i ve spíži.

Jak zpracovat česnek na zimu

Do soli nebo do oleje

Stačí česnek oloupat, namlít nebo utřít a smíchat jej se solí, která jej ve skleničce konzervuje. Na kilogram česneku se doporučuje 200 až 250 g soli. Někdo ukládá stroužky do sklenice celé a proloží je solí. Oxidaci zabráníme, pokud nenecháváme ve sklenici prostor pro vzduch.

Jak dlouho vydrzi česnek v oleji

Jestli ho chceme mít uložen na delší dobu, stroužky česneku vložíme do sklenice, posypeme solí, případně kořením jako je tymián a pepř, zalijeme olejem a uložíme do lednice. Takto vydrží i několik měsíců.

Jak uchovat Naloupany česnek

Jednotlivé neloupané stroužky česneku – stroužky vložíme do dobře těsnícího sáčku, který je určený pro skladování v mrazničce. Pro postupné odebírání se hodí uzaviratelné sáčky se zipem. Před uzavřením se pokusíme ze sáčku odstranit co nejvíce vzduchu.

Jak sterilizovat česnek

Postup:Palice česneku rozdělíme a jednotlivé stroužky oloupeme.Oloupané stroužky česneku vyskládáme do zavařovacích sklenic.Vodu svaříme s octem, cukrem a solí, přivedeme k varu, ale dále nevaříme, horkým nálevem zalijeme sklenice s česnekem.Důkladně uzavřené sterilujeme 15-20 minut při teplotě 85 °C.

Jak udělat česnek v troube

Česnek pečeme zabalený v alobalu na 220 °C cca 45-60 minut. Na posledních 10 minut vyndáme z alobalu a pečeme jej "jen tak". Pečením se ostrost česneku vytratí a bude mít mírně nasládlou chuť. Bude "téměř tekutý", zlatohnědý.

Jak zakonzervovat česnek

Rostliny opatrně svažte za nať a pověste je na teplé místo ve stínu, kde dobře profukuje vítr. Pozor na závěs těsně pod střechou, kde se během slunného dne teploty vyšplhají pořádně vysoko. Česnek se dá sušit i bez natě, v bedýnkách nebo na roštech, vždy je ale nezbytné zajistit dostatečné proudění vzduchu.

Jak uložit česnek na zimu

Česnek se dá uložit i do čistých bedýnek – do komory nebo sklepa, a to buď volně, nebo zabalený po jednotlivých palicích do novinového papíru či papírového sáčku, protože zkušenost pěstitelů ukazuje, že některý (dosud blíže neurčený) typ papíru dokáže česnek uchránit od jeho škůdce vlnovníka česnekového (více o něm …

Jak naložit medvědí česnek

Česnek očistíme, nasekáme nadrobno, smícháme se solí a vsypeme do sklenice. Sůl se přidává v poměru 5 dílů česneku na 1 díl soli. Stlačíme tak, aby směs pustila šťávu. Navrch ještě posypeme solí, zalijeme olivovým olejem a zavíčkujeme.

Jak se dělá Konfitovaný česnek

Stroužky česneku oloupejte, ale ponechte jim poslední tenkou vrstvu slupky. V kastrolku stroužky zalijte olivovým olejem a zahřejte pod bod varu (na 75-80 °C). Kastrolek vložte do trouby vyhřáté na 80 °C na 1 hodinu. Zahřívání na sporáku lze vynechat, doba pobytu v troubě se však prodlouží asi o 30 minut.

Jak dlouho péct česnek v troubě

Na plechu nebo v kameninové misce pečeme v troubě na nižší teplotu přibližně 30–45minut. Česnek musí zhnědnou a stroužky musí být tekuté. Na posledních asi 10 minut pečte bez alobalu.

Jak naložit medvědí česnek do oleje

Medvědí česnek naložený v oleji

Čerstvé listy medvědího česneku omyjte a nakrájejte na svislé proužky. Do vybrané nádoby nalijte 3/4 objemu oleje a vložte do něj proužky česneku. Nádobu pevně uzavřete. Nechte louhovat asi 3 týdny v suchu a temnu a pak olej přeceďte.

Co udělat s medvědím česnekem

Listy medvědího česneku si můžete vylepšit chuť téměř všech pokrmů. Nadrobno nakrájené se přidávají: do polévek, omáček i k masu, skvěle chutnají i nadrobno nakrájené na chlebu s máslem či v pomazánkách (co třeba zkombinovat s pomazánkou z vajíček, které zůstaly doma po pomlázce).

Jak zužitkovat medvědí česnek

Nasekané listy se nabízí použít jako přílohu třeba k rybě nebo spolu s kopřivovými listy do velikonoční nádivky. Ve studené kuchyni připravíte z medvědího česneku výborné saláty a lahodné tvarohové pomazánky. Pokud nemáte mnoho času, můžete si ho dát třeba jen tak na chleba s máslem a dozdobit bílými kvítky.

Jak upéct česnek v troubě

Česnek pečeme zabalený v alobalu na 220 °C cca 45-60 minut. Na posledních 10 minut vyndáme z alobalu a pečeme jej "jen tak". Pečením se ostrost česneku vytratí a bude mít mírně nasládlou chuť. Bude "téměř tekutý", zlatohnědý.

Jak správně Konfitovat

Měl by se šetrně ohřát tak, že se mírně orestuje nebo dopeče na kůrku, anebo vloží do vakua a hrnce s horkou vodou, vždy při teplotě od 85 do 90 °C. Při vysokých teplotách se z masa a zeleniny vypařuje voda, a jakmile se konfit ponoří do tuku, uvolní se z něj bubliny.

Jak udělat česnek v troubě

Česnek pečeme zabalený v alobalu na 220 °C cca 45-60 minut. Na posledních 10 minut vyndáme z alobalu a pečeme jej "jen tak". Pečením se ostrost česneku vytratí a bude mít mírně nasládlou chuť. Bude "téměř tekutý", zlatohnědý.