Jak nastavit anténu?

Jak nastavit anténu na DVB-T2

Anténu natočíte předpokládaným směrem k nejvhodnějšímu vysílači (nejbližší s minimem překážek). Na propojení antény s přijímačem použijete koaxiální kabel s příslušnými koncovkami. Pokud nemá televizor DVB-T2 tuner, potřebujete ještě set-top-box.
Archiv

Jak připojit anténu k televizi

1 Připojení k anténě

Zapojte propojovací koaxiální kabel do účastnické (anténní) zásuvky. Pokud používáte pokojovou anténu nebo nemáte účastnickou zásuvku, tento krok se Vás netýká (kabel je veden přímo z antény). Zapojte do levé zdířky označené TV.
Archiv

Proč mi nejde anténa

Zkontrolujte anténu, zda nemá zbytečný zesilovač

U individuálních antén, ať již venkovních nebo pokojových, dříve diváci často používali zesilovače pro zlepšení signálu DVB-T. Tyto však často u vysílání DVB-T2 působí spíše opačně: místo aby signál zkvalitňovaly, ruší ho nebo zcela ničí.

Jak chytit signál na TV

Příjem pozemního televizního signálu je pro diváka velmi jednoduchý. Vyžaduje pouze anténu, televizor s integrovaným digitálním DVB-T tunerem, případně jakýkoliv televizor doplněný set-top-boxem s DVB-T tunerem. Všechny televizory, které se dnes v ČR prodávají, jsou již standardně vybaveny DVB-T tunerem.

Jak zesílit signál TV antény

Pokud máme horší příjem i s dobrou anténou, použijme zesilovač TV signálu. Aparát se používá naprosto běžně, například v bytovém domě s řadou koncových uživatelů. Při výběru zesilovače je nejlepší řídit se třemi nejdůležitějšími parametry: Zesílením, šumem (čím nižší, tím lepší) a pásmem (rozsahem jednotlivých kanálů).

Jak naladit HD programy přes anténu

Televizor DVB-T2/HEVC vám umožní přijímat programy i ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Stačí jej připojit k anténě a zvolit v "Menu" "Automatické ladění". Přijímač sám najde a uloží všechny televizní stanice v dosahu vaší přijímací antény.

Jak připojit kabel k anténě

Připojení televizní antény krok za krokem

Připojte koaxiální kabel k anténě. Jestliže používáte venkovní anténu, nasaďte na konektor voděodolný kryt. Pokud máte digitální televizi, připojte druhý konec koaxiálního kabelu přímo k ní. Jestliže vlastníte analogový televizor, zapojte koaxiální kabel do set-top-boxu.

Jak zjistit jestli funguje anténa

Chce to změřit, je-li správné napětí na předzesilovači v anténě (Super Turbo). Plus bývá na středu, minus na stínění. Ten prostřední, rozmazaný obrázek bude nejspíš aktivní slučovač dvou antén, který také potřebuje napájení.

Co dělat když nejde signál na televizi

Někdy pomůže televizi odpojit z elektrické sítě a pak znova zapojit. Případně přepojit set-top box do jiného vstupu na televizi. Zdířky na televizi bývají označené nápisy odpovídajícími nápisům na obrazovce při výběru vstupu (zdroje signálu). Problém je v kabelu nebo v zařízení.

Jaké programy chytnu na anténu

Přechodová síť 11 – provozuje Česká televize

Česká televize zároveň jako jediná větší televizní skupina nabízí všechny své programy v HD rozlišení. Vysílané programy: ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, ČT :D/ČT art (tyto programy vysílají volně v HD rozlišení).

Jak naladit programy na staré televizi

Pokud máte starší typ televize, která nemá k dispozici SCARTový vstup ani HDMI, budete potřebovat set-top-box s modulátorem. Naštěstí, i tyto typy jsou k dispozici. Set-top-boxy s modulátorem lze pořídit v cenové relaci do 1000 Kč. Vaši televizi propojíte s tímto zařízením pomocí běžného anténního kabelu.

Jak nastavit anténní kabel

Natočte anténu předpokládaným směrem k nejbližšímu televiznímu vysílači. V případě, že se budete připojovat přes set-top-box, propojte jej s televizí pomocí SCART nebo HDMI kabelu. Na televizoru spusťte pomocí návodu automatické vyhledávání programů tak, abyste na obrazovce měli i ukazatel síly a kvality signálu.

Jak změřit signál z antény

Nejlépe se to měří televizním přijímačem, na který bude anténa připojena. Pokud to nejde ve dvou lidech, tak používám web kameru před TV a u antény na mobilu sleduji sílu signálu zobrazenou na TV. I když přesné nasměrování je potřeba u satelitu, u pozemního to není tak kritické.

Jak naladit šlágr přes anténu

Jak nás naladit Celoplošné pozemní digitální vysílání v České a Slovenské republice. Přes satelit 12.363 MHz, vertikální polarizace, SR 29500, FEC 3/4 DVB-S2. K příjmu přes satelit NENÍ POTŘEBA ŽÁDNÁ DEKODOVACÍ KARTA, ŠLÁGR TV JE VOLNĚ SE ŠÍŘÍCÍ PROGRAM.

Jak připojit dvě televize na jednu anténu

To máte špatně, napáječ musíte mít před rozbočovačem aby signál šel do obou tv, takhle vám jde jen jedna tv dobře.To znamená anténa+napájení+rozbočovač a pak vám to půjde. Předzesilvač nepotřebujete jen by vám zničil signál.

Jak nastavit polarizaci antény

Anténa musí být při horizontální i při vertikální polarizaci vysílaného signálu nastavena vždy v souladu s orientací signálu. Vertikální (svislá) polarizace se používá v místech s hustou zástavbou, protože svisle polarizované vlny se v takovém prostředí lépe šíří.

Jak zjistit signál DVB-T2

Na stránce www.dvbt2overeno.cz je možné zkontrolovat aktuálně prodávané modely. Na ověřovací web odkazují i stránky České televize o přechodu www.digict.cz. Některé nové přístroje už novou síť zvládnou zpracovat. Jsou označené nápisem „DVBT2-HEVC nebo H265“.

Na jaké frekvenci vysílá šlágr

Jak nás naladit Celoplošné pozemní digitální vysílání v České a Slovenské republice. Přes satelit 12.363 MHz, vertikální polarizace, SR 29500, FEC 3/4 DVB-S2. K příjmu přes satelit NENÍ POTŘEBA ŽÁDNÁ DEKODOVACÍ KARTA, ŠLÁGR TV JE VOLNĚ SE ŠÍŘÍCÍ PROGRAM.

Jak ručně naladit DVB-T2

Na televizoru nebo set-top boxu spustíte buď automatické vyhledávání sítí (do paměti přijímače se mu načtou veškeré sítě DVB-T2, jejichž signál je v dané lokalitě dostupný), nebo zvolíte manuální ladění, při němž můžete sami zadat vysílací kanály, které chcete přidat.

Proč nejde naladit šlágr

Šlágr TV končí v pozemním vysílání, České Radiokomunikace vypnuly vysílání tohoto hudebního kanálu v DVB-T i DVB-T2. Podle provozovatele lze Šlágr nadále naladit na satelitním, kabelovém a internetovém vysílání. Tedy převážně placených službách. Stanice Šlágr 2 „dočasně“ vypnuly ČRa již před pár dny.

Kdo je majitelem šlágru

ŠLÁGR TV je projekt vydavatelství firmy Česká Muzika, která televizi poskytuje svůj obsah.

S kým žije Jana Peterková

Jana Peterková (aktivistka)

Jana Peterková
Narození 28. února 1976 (47 let)
Povolání novinářka
Partner(ka) Tomáš Pitr
Některá data mohou pocházet z datové položky. Chybí svobodný obrázek.

Kdo uvadi slagr

Karel Peterka je jedním z jednatelů společnosti Šlágr FNDB, druhým jednatelem firmy je Jan Peták. Držitelem vysílacích licencí pro programy Šlágr TV a Šlágr 2 je společnost Šlágr TV. Dosud ji ovládali manželé Peterkovi přes společnost Česká muzika (od jara 2019 byl Karel Peterka jediným vlastníkem České muziky).

Co je to šlágr

Šlágr, také hit, trhák, je označením pro nějakou entitu, která je momentálně velice módní či populární a tudíž na trhu i velice žádaná. Dříve byla tímto slovem označována pouze populární píseň. Obvykle se tento pojem užívá především v oblasti médií (televize, rozhlas, film apod.).