Jak nastavit baofeng UV 5r?

Jak naladit rádio na vysílačce

Stiskněte a držte tlačítko PTT pro vysílaní a uvolněte pro příjem vysílání. Stisknutím tlačítka aktivujete FM rádio, při opětovném stisknutí tlačítka deaktivujete rádio.
Archiv

Jak zlepšit příjem na FM rádio

Tento problém lze částěčně řešit dodatečnou instalací zesilovače FM příjmu nebo výměnou antény. Jsou i další možnosti jak věc řešit, ale to už je pak nutné konzultovat s technikem, který navrhne vhodný komponent, který bude mít smysl do instalace dodat s předpokladem nějakého viditelného zlepšení.

Proč šumí rádio

Může to být konektory na kabelech (utrhlý střed) či rozvyklané starší konektory (přechodové jevy). Může to být nekvalitním zesilovačem, co ti připojili za autorádio (velký šum zesilovače nebo vysoká charakteristika kolísání zesilovače). Může to být špatnou kostrou mezi anténou a plechem střechy vozu.

Jakou anténu na FM

Pokojová anténa – dipól vhodná pro příjem FM signálů. Anténní kabel typu T je ideálním řešením pro příjem FM signálů. Frekvenční rozsah FM 87.5-108 MHz, doporučená vzdálenost instalace od vysílače 0-15 km.

Jak zlepšit příjem VKV

I pro místní příjem tak je vhodnější využít tzv. S-dipól pro VKV FM pásmo, který vhodně zachytí vertikální i horizontálně polarizované signály, a k němu samostatný vertikální dipól pro DAB+.

Co ruší rádio

Nejčastějším zdrojem průmyslového rušení jsou v současnosti spínané zdroje elektronických přístrojů, případně nabíječky a síťové adaptéry. Rušit mohou i domácí spotřebiče – vysavače, ledničky, fény a další.