Jak nastavit O2 set-top box?

Jak nastavit set-top box O2

Stiskněte vypínač napájení na zadní straně set-top boxu a chvíli vyčkejte. Spusťte televizi a vyhledejte vstup set-top boxu. * Pokud připojujete set-top box přes Wi-Fi, tento krok vynechte a pokračujte dále. Nastavení přes Wi-Fi najdete na straně 12.
Archiv

Jak připojit O2 set-top box k Wi-Fi

Úvodní nastavení a přihlášení do O2 TV Boxu

Aspoň na 3 sekundy podržte zároveň tlačítka 7 a 9. Počkejte, dokud se nerozbliká zelené LED světlo. Úspěšné spárování vám potvrdí zelená fajfka. Pokud chcete O2 TV Box připojit přes Wi-Fi, vyberte požadovanou síť ze seznamu a zadejte heslo.
Archiv

Jak zprovoznit set-top box

Jakmile budete koaxiální kabel mít, stačí zapojit jeden konec do anténní zásuvky, případně přímo k anténě, druhý pak do set-top boxu do zdířky pro vstup. Hledejte označení „IN“, případně „INPUT“ nebo česky „VSTUP“.

Jak zapojit O2 TV Box

Pokud máte modem od O2, v set-top boxu zapojte ethernetový kabel do zdířky LAN, v modemu potom do zdířky LAN 2 (TV). Pokud máte modem od O2 a službu O2 TV AIR nebo se připojujete přes internet vzduchem, zapojte set-top box do LAN1.
Archiv

Jak přepnout televizi na set-top box

Po zmáčknutí tlačítka pro volbu zdroje signálu se televizor buď rovnou přepne na další vstup (v tom případě mačkejte tlačítko opakovaně, dokud neuvidíte správný obraz – set-top box musí být zapnutý), nebo na obrazovce vyskočí tabulka s možností výběru vstupu.

Jak dát O2 TV na televizi

Jak instalovat aplikaci O2 TV

Pokud v liště „Aplikace“ nemáte aplikaci O2 TV, je potřeba ji nainstalovat. Najeďte šipkou doleva na logo „Aplikace“ a klikněte na něj. Otevře se vám nabídka aplikací a automaticky se vybere tlačítko „Stáhnout další aplikaci“. Potvrďte tlačítkem OK.

Jaký set-top box pro O2 TV

Svou životní cestu ukončí zastaralé černé set-top boxy s označením EKT DID7006mTF. Abyste mohli sledovat novou digitální televizi O2 TV, budete potřebovat moderní set-top box.

Jak nainstalovat O2 do televize

Jak instalovat aplikaci O2 TV

Pokud v liště „Aplikace“ nemáte aplikaci O2 TV, je potřeba ji nainstalovat. Najeďte šipkou doleva na logo „Aplikace“ a klikněte na něj. Otevře se vám nabídka aplikací a automaticky se vybere tlačítko „Stáhnout další aplikaci“. Potvrďte tlačítkem OK.

Proč mi nejde set-top box

První je nevhodný set-top box. Pokud máte možnost vyzkoušet jiný set-top box, případně vyzkoušet ten váš na jiném místě, učiňte tak. Další příčinou může být příjem přes STA, která musí být upravena pro DVB-T. Pokud přijímáte signál na pokojovou nebo individuální anténu, zkuste ji nasměrovat na jiný vysílač.

Jak spustit O2 TV v televizi

Jak instalovat aplikaci O2 TV na Android TVNajeďte šipkou doleva na logo „Aplikace“ a klikněte na něj.Otevře se vám nabídka aplikací a automaticky se vybere tlačítko „Stáhnout další aplikaci“.Šipkou nahoru a poté doleva najeďte na „Vyhledávání“, klikněte a zadejte O2 TV.Automaticky vám najede aplikace O2 TV.

Jak dát O2 TV do televize

Aplikaci O2 TV si můžete přidat na domovskou obrazovku Android TV, pokud v řádku Aplikace vyberete poslední symbol „+“. Aplikace O2 TV je podporovaná na vybraných televizorech s operačním systémem Android TV od verze 9.0 nebo Google TV, kterým začaly být vybavovány některé televizory od roku 2021.

Jak nastavit O2 ovladač na televizi

Na ovladači současně cca 3 sekundy podržte tlačítka 7 a 9, dokud se na ovladači v blízkosti vypínacího tlačítka nerozbliká kontrolka párování. Pak položte ovladač vedle set-top boxu. Na další obrazovce uvidíte seznam dostupných Bluetooth zařízení. Vyberte a stisknutím „OK“ potvrďte zařízení s názvem „KHAMSIN O2“.

Proč mi nejde O2 TV

Ta bývá způsobená vzdáleností nebo překážkami mezi televizí a modemem, signál někdy ruší i okolní Wi-Fi sítě na 2,4GHz frekvenci. Pokud se problém vyskytuje i po připojení televize přes kabel nebo se přes kabel nemůžete připojit, ověřte diagnostikou O2 Internetu rychlost připojení vašeho zařízení.

Jak nainstalovat O2 TV na MI TV Stick

Ujistěte se, že máte na svém TV Sticku a smartphonu připojený libovolný Google účet, přes který stáhnete aplikace/soubory potřebné k instalaci O2 TV. Na váš smartphone a TV Stick si z Obchodu Google Play nainstalujte aplikaci "Send files to TV" a libovolný Správce souborů (tzv. File manager).

Co umí O2 set-top box

Nejprodávanější O2 TV Box umožní sledovat O2 TV v té nejlepší kvalitě, stahovat aplikace z Google Play a rychlé ovládání díky systému Android TV. O2 TV Box umožní sledovat O2 TV v té nejlepší kvalitě, stahovat aplikace z Google Play a rychlé ovládání díky systému Android TV.

Jak funguje O2 TV Box

Přes HDMI (případně SCART) kabel si zákazník propojí set-top box se svou televizí. Následně zařízení připojí k internetu. Pak stačí už jen televizi zapnout a zadat přihlašovací údaje ke službě O2 TV Air M. Nový set-top-box pořídíte za 1999 Kč, přičemž služba O2 TV vyjde na 399 Kč měsíčně.

Jak naladit DVB-T2 přes set-top box

Na ovladači set-top boxu stiskněte MENU – vyberte položku ladění/instalace (záleží na typu přijímače – postupujte dle návodu vašeho set top boxu). Můžete zvolit automatické vyhledávání (ladění), nebo si ručně přímo nastavit kanály, které chcete ladit.

Co dělat když nejde signál na televizi

Někdy pomůže televizi odpojit z elektrické sítě a pak znova zapojit. Případně přepojit set-top box do jiného vstupu na televizi. Zdířky na televizi bývají označené nápisy odpovídajícími nápisům na obrazovce při výběru vstupu (zdroje signálu). Problém je v kabelu nebo v zařízení.

Jak nainstalovat aplikaci O2 do televize

Aplikace původní O2 TV

Aplikace je dostupná pro platformy Android 5.0 a vyšší, nebo iOS 11.0 a vyšší. Aplikaci si můžete stáhnout na Obchod Play / App Store. Do aplikace O2 TV se přihlásíte pomocí O2 ID a hesla. V sekci dole vyberte platformu, kterou používáte v mobilu.

Proč nejde Pretacet O2 TV

Většinu potíží se set-top boxem vyřeší jeho restart. Pokud jste to zatím nezkusili, než se pustíte do dalších kroků, restartujte. Tlačítkem ON/OFF set-top box vypněte. Tlačítko najdete na zadní straně.

Jaký je rozdíl mezi O2 TV a O2 TV Air

Není to jediný rozdíl v servisu pro zákazníky mezi klasickou O2TV a O2TV Air. O2TV přes set-top-box zpřístupňuje kanály ve vysokém rozlišení. O2 Videotéka je stejně jako televizní vysílání dostupná na velké obrazovce televizoru. Navíc nejde o jedinou video-on-demand službu.

Jak spárovat ovladač se set-top boxem

Set-top box začne vyhledávat dostupná Bluetooth zařízení v okolí. Na ovladači současně cca 3 sekundy podržte tlačítka 7 a 9, dokud se nerozbliká kontrolka párování v blízkosti vypínacího tlačítka na ovladači. Pak položte ovladač vedle set-top boxu. Na další obrazovce se zobrazí seznam dostupných Bluetooth zařízení.

Proč nejde set-top box

Pokud se po provedené aktualizaci váš set-top box nechová správně, proveďte prosím reset přes menu set-top boxu. V menu set-top boxu (tlačítko s ikonou domečku) najděte Nastavení (ozubené kolečko v levé části obrazovky) – Nastavení zařízení – Resetovat.

Jak nastavit O2 TV na televizi

Aplikaci O2 TV si můžete přidat na domovskou obrazovku Android TV, pokud v řádku Aplikace vyberete poslední symbol „+“. Aplikace O2 TV je podporovaná na vybraných televizorech s operačním systémem Android TV od verze 9.0 nebo Google TV, kterým začaly být vybavovány některé televizory od roku 2021.

Jak naladit programy na O2 TV

Digitální televizi O2 TV naladíte i přes počítač v prohlížečích Chrome, Safari a Firefox. Stačí se přihlásit ke svému účtu na www.o2tv.cz. Mobilní O2 TV aplikace je dostupná pro telefony iOS a Android včetně Huawei. O2 TV běží na internetu od O2 i od jiných poskytovatelů.