Jak nastavit Touch ID na iPhone 13?

Jak otevřít iPhone 13

Chcete-li odemknout iPhone pomocí Face ID, podívejte se na něj a pak přejeďte prstem ze spodní části zamčené obrazovky nahoru. Nebo pokud je iPhone na stole nebo jiném rovném povrchu, můžete ho probudit zvednutím nebo klepnutím. Přejetím prstu od spodního okraje obrazovky nahoru se kdykoli vrátíte na plochu.
Archiv

Jak odemknout iPhone 13 bez hesla

Krok 1: Otevřete v počítači nejnovější verzi iTunes a poté pomocí kabelu USB připojte svůj iPhone; Krok 2: Přímo obnovte svůj iPhone, pokud jej iTunes detekuje. Pokud ne, iPhone společnosti Apple musí přejít do režimu obnovení. Krok 3: Zobrazí se vyskakovací okno s možnostmi „Obnovit“ a „Aktualizovat“.

Jak nastavit Touch ID na iPhonu

Nastavení Touch ID

Klepněte na Nastavení > Touch ID a kódový zámek a zadejte kód. Klepněte na Přidat otisk a držte zařízení tak, jak byste ho při mačkání snímače Touch ID drželi normálně. Dotkněte se prstem snímače Touch ID (ale netlačte), aby zařízení mohlo začít rozpoznávat váš otisk prstu.
ArchivPodobné

Jak aktivovat Touch ID

Přejděte do Nastavení > Touch ID a kódový zámek a podívejte se, jestli máte zapnuté volby Odemknutí iPhonu a iTunes a App Store a jestli máte přidaný alespoň jeden otisk. Zkuste zaregistrovat jiný prst.
Archiv

Jak zamknout iPhone 13

Chcete‑li iPhone zase zamknout, stiskněte postranní tlačítko. Když se přibližně po dobu jedné minuty nedotknete displeje, iPhone se zamkne automaticky.

Jak se vypíná iPhone 13

Restartování iPhonu X, 11, 12, 13 nebo novějšího

Podržte boční tlačítko spolu s libovolným z tlačítek hlasitosti, dokud se nezobrazí vypínací posuvník. Přetáhněte posuvník a počkejte 30 sekund, dokud se zařízení nevypne. Pokud zařízení přestalo reagovat, zkuste ho vynuceně restartovat.

Jak obejit Face ID

Stačí vám k tomu obyčejné dioptrické brýle a dva druhy lepící pásky. Konkrétně nejde o selhání celého Face ID, ale funkce, která se nazývá Vyžadování pozornosti. Pokud máte tuto funkci zapnutou, tak vaše přední TrueDepth kamera před odemčením zkontroluje, zdali se na zařízení díváte.

Jak odemknout iPhone bez Face ID

Odemknutí iPhonu s Touch ID

iPhone odemknete stisknutím tlačítka plochy prstem, který jste zaregistrovali v nastavení Touch ID. Chcete‑li iPhone zase zamknout, stiskněte postranní tlačítko.

Jak nastavit Touch ID na aplikace

Nastavení Touch ID senzoru: Vyberte Nastavení > Touch ID a kódový zámek. Nastavte, zda chcete k odemykání iPhonu a nakupování v iTunes Storu, App Storu nebo iBooks Storu používat otisk prstu. Klepněte na Přidat otisk a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Kde je snimac Touch ID

Pokud jsou Mac nebo klávesnice Magic Keyboard vybavené snímačem Touch ID, je čidlo umístěné v pravé horní části klávesnice. Ke svému uživatelskému účtu můžete přidat až tři otisky (na Macu můžete uložit nejvýše pět otisků).

Jak nastavit iPhone bez Home Button

Jděte do Nastavení → Zpřístupnění → Dotyk → Assistive touch a zapněte pomocí přepínače. Za předpokladu, že budete Assistive Touch používat pouze jako náhradu za Home button, lze nastavit, že po jednom klepnutí se virtuálně stiskne domovské tlačítko.

Jak nastavit Home Button na obrazovku

Přejděte do Nastavení > Zpřístupnění > Dotyk > AssistiveTouch a zapněte AssistiveTouch. Řekněte „Hey Siri“ a pak „Zapni AssistiveTouch“ Přejděte do Nastavení > Zpřístupnění > Zkratka zpřístupnění a zapněte AssistiveTouch.

Jak zablokovat iPhone při kradezi

Jak zablokovat iPhonepřihlaste se na icloud.com/find (můžete tak učinit z jakéhokoli jiného zařízení)zařízení, které chcete zablokovat, označte jako ztracenézařízení se tak na dálku uzamkne přístupovým kódem a ochrání tak data a citlivé informace.současně s blokací se deaktivuje také Apple Pay.

Jak vypnout iPhone 13 bez displeje

Restartování iPhonu X, 11, 12, 13 nebo novějšího

Podržte boční tlačítko spolu s libovolným z tlačítek hlasitosti, dokud se nezobrazí vypínací posuvník.

Jak vypnout iOS 16

Nastavení > Obecné > VPN a správa zařízení > iOS 16 Beta Software Profile > Odstranit profil > Zadáte kód k telefonu, restartujete zařízení a je hotovo!

Jak správně nastavit Face ID

Pokud jste Face ID nenastavili při počátečním nastavení iPhonu, přejděte do Nastavení > Face ID a kód > Nastavit Face ID a postupujte podle pokynů na displeji.

Proč Face ID není k dispozici

Ve výchozím nastavení Face ID nefunguje, když vám něco zakrývá ústa a nos. Pokud máte nasazenou roušku a už jste Face ID nastavili pro používání s rouškou,* nesmíte mít zakryté oči. Pokud máte nasazenou roušku, možná budete muset iPhone podržet výš.

Jak si dát zamek na aplikace iPhone

Vygenerování hesla pro konkrétní aplikaciPřihlaste se na stránce appleid.apple.com.V části Přihlášení a zabezpečení vyberte Hesla pro konkrétní aplikace.Vyberte možnost Vygenerování hesla pro konkrétní aplikaci nebo vyberte tlačítko Přidat.Do pole pro heslo v aplikaci zadejte nebo vložte heslo pro konkrétní aplikaci.

Který iPhone má Touch ID

Apple si ponechal Touch ID na iPhonu 8, iPhonu SE 2. a 3. generace a iPadu základního modelu, zatímco všechny iPhony od iPhonu X v roce 2017 a iPadu Pro vyšší třídy přijaly rozpoznávání Face ID.

Jak funguje AssistiveTouch

Přejděte do Nastavení > Zpřístupnění > Dotyk. Klepněte na AssistiveTouch a pak na Vytvořit nové gesto. Nahrávání začne automaticky, jakmile se dotknete obrazovky, takže můžete klepnout nebo táhnout prstem kdykoli, až budete připraveni.

Jak nahradit Touch ID

První problém s touch-id je bohužel neopravitelný, domovské tlačítko je synchronizované se základní deskou iPhonu a proto není možné jej nahradit jiným. V případě nahrazení nebude čtečka nadále fungovat.

Co je to Assistive Touch

Funkce AssistiveTouch vám pomůže s používáním iPhonu v případě, že vám činí potíže dotýkat se obrazovky nebo tisknout tlačítka.

Jak se dostat do iPhone bez Home Button

Jděte do Nastavení → Zpřístupnění → Dotyk → Assistive touch a zapněte pomocí přepínače. Za předpokladu, že budete Assistive Touch používat pouze jako náhradu za Home button, lze nastavit, že po jednom klepnutí se virtuálně stiskne domovské tlačítko.

Co delat kdyz je iPhone Zablokovan vlastnikem

Ve Finderu (na počítačích Mac) či v iTunes (na Windows) klikněte na zobrazený iPhone a vyberte možnost Obnovit. Pokud se iPhone dostane mimo režim zotavení ještě před dokončením procesu v iTunes, po chvíli iPhone vypněte a začněte znovu.

Jak se dostat do telefonu bez hesla iPhone

Pokud si ani při opakovaném pokusu na svůj kód nevzpomenete, přepněte iPhone pomocí počítače do režimu zotavení. Režim zotavení umožní vymazat iPhone, čímž získáte přístup k jeho opětovnému nastavení. Po vymazání iPhonu můžete data a nastavení obnovit ze zálohy.