Jak natřít lakovanou skříň?

Čím natřít lakovaný nábytek

Dobře vám poslouží vodou ředitelné barvy. Pod světlé odstíny je vhodné použít základní barvu na dřevo. U ostatních barevných odstínů můžete použít rovnou univerzální barvu v matném nebo lesklém provedení, a to ve dvou až třech vrstvách. Velmi výhodné je přetření matné barvy ještě bezbarvým interiérovým matným lakem.
Archiv

Čím natřít lakované dřevo

K bezbarvému nátěru lze s výhodou použít laky Balakryl Sportakryl a Polyurex, k lazurovacím nátěrům tenkovrstvou lazuru Balakryl Dixol nebo silnovrstvou lazuru Balakryl Telux. Na krycí nátěr použijeme univerzální barvu Balakryl Uni v kombinaci s laky Balakryl Sportakryl nebo Polyurex.
Archiv

Čím přetřít dřevotřísku

Pokud je povrch opatřený základním nátěrem hrubý, lehce jej přebruste brusným papírem o zrnitosti 120 jako předtím. Odborníci často doporučují, že nejlepší barva na dřevotřískové desky, stejně jako základní nátěr, je na bázi oleje.
Archiv

Jak natírat laky

Laky či barvy na podklad nanášíme opakovaně, dokud se nevytvoří souvislá lesklá (nebo naopak matná) vrstva. Před každým dalším nátěrem ověříme, zda předchozí je již dostatečně vytvrzený, abychom jej mohli zlehka přebrousit jemným brusným papírem (zrnění 150 až 180) nebo jemnou molitanovou houbičkou s brusivem.

Jak renovovat lakovaný nábytek

Pokud je nábytek lakovaný, musíme nátěr odstranit. A to buď broušením a nebo opálením. Broušení je vhodné na hladké a jednoduché tvary. Brusku používáme na hrubé broušení, konečné úpravy děláme skelným papírem.

Jak ošetřit lakované dřevo

Menší nečistoty stačí omést, ty výraznější opatrně odstranit kartáčem s přiměřenou tvrdostí štětin, aby se dřevo nepoškrábalo. Pokud se jedná o dřevo s vyšším obsahem pryskyřic, je lepší ho ošetřit nitroředidlem. Po zaschnutí je potřeba povrch obrousit smirkovým papírem. Broušení musí probíhat ve směru letokruhů.

Čím natřít lakované palubky

pro natření na bílý odstín můžete použít např. syntetické emaily jako jsou u 2015 oknobal, s 2013 industrol , s 2075 unimat a pod, z vodou ředitelných např. emaily purlet anebo bakrylex / informace o výrobcích na www.teluria.cz/.

Jak natřít dřevotřísku

Před nátěrem je nutné vše dobře odmastit – vofou de daponátem nebo ředidlem (C6000) apod. Dále je dobré povrch jemně přebrousit smirkem a očistit od zbytků z přebroušení. Z vodou ředitelných je to např. V2066 Bakrylex email univerzál, nebo Dena Uni, z rozpouštědlových S2013 Industrol.

Jakou barvu na dřevotřísku

Vhodnou povrchovou úpravou na kuchyňský nábytek jsou dvousložkové polyuretanové nátěrové hmoty jako jsou Telpur S200 nebo Telpur T300, které Vám v našich prodejnách mohou namíchat na vybraný odstín. Aplikace je možná stříkáním, válečkem i štětcem , balení ve sprejích není možné.

Jak dlouho schne lak na dřevo

Parketový lak nanášejte v pruzích cca 1,5 m po celé šířce místnosti. Směr postupu lakování zvolte podle vstupu světla do místnosti. Po ukončení musí plocha, nejméně cca 2-3 hodiny schnout. Po zaschnutí základního laku můžete na plochu opět vstoupit a jemným mezibroušením odstranit postavená dřevěná vlákna.

Jak oživit starou skříň

Aby bylo možné obnovit starou dřevěnou skříň, je třeba odstranit původní nátěr. K tomu bude užitečné zařízení, jako je bruska, stejně jako hrubozrnný nebo jemný brusný papír. Vyčištěný povrch lze rovnou natřít – použijte k tomu lak nebo barvu.

Jak obrousit lakované dřevo

Lakování: Dřevo byste měli brousit postupně, nepřeskakujte zrnitosti brusného papíru. Po zaschnutí můžete lak přebrousit velmi jemným brusným papírem o zrnitosti kolem P300 nebo použít lešticí pastu – dosáhnete krásně lesklého povrchu.

Čím natřít desku ponku

Dobrý den, můžete použít bezbarvý Epoxidový lak, ten je vhodný na kov i dřevo, rychle zasychá a je průžný, takže vám po čase na tom dřevě, které pracuje, nepopraská.

Čím natřít staré trámy

Odpověď: Pro povrchovou úpravu trámů a jejich přibarvení můžete použít tenkovrstvý lazurovací lak s 1023 lazurol classic nebo s 1035 lazurol topdecor ve vybraném odstínu. v případě potřeby je možné trámy předem pro preventivní ochranu dřeva proti dřevokazům napustit prostředkem s 1033 lazurol impregnační základ.

Jak nejlépe natřít palubky

Palubky je třeba před lazurováním napustit penetračním nátěrem. Penetrace prodlouží trvanlivost lazury a ušetří vám spoustu práce při následné péči o vaše dřevěné dílo. Penetrační nátěr se provádí v jedné až dvou vrstvách podle zvolené značky. Po zaschnutí penetračního nátěru lze přistoupit k nátěru lazurou.

Jak natřít dřevěné palubky

Ošetřujeme palubky

Obklad z palubek napustíme lazurovacím lakem a po zaschnutí natřeme vodou ředitelným nebo syntetickým lakem. Můžeme volit mezi lesklou a matnou variantou, případně pololeskem, který lze také z matného a lesklého stejné značky namíchat. Druhý nátěr lakem prospěje vzhledu dřeva i jeho ochraně.

Jak správně natřít dřevo

Nejprve použijeme hrubší brusný papír a doladíme jemnějším. Dřevo očistíme. Následně jej naimpregnujeme Balakryl Napouštědlem, které prostoupí hluboko do dřeva. Tento krok nám zaručí, že dřevo ošetříme proti plísním, houbám a jiným mikroorganismům a navíc lépe přilne i následná vrstva barvy.

Jaká je nejlepší barva na dřevo

Pokud volíte bezbarvý nátěr, vřele doporučujeme OSMO UV Ochranný olej 420 bezbarvý – nejlepší bezbarvý nátěr na trhu, který opravdu vydrží dlouhá léta. Při výběru tenkovrstvé lazury doporučujeme OSMO Ochrannou olejovou lazuru, popř.

Jaký je rozdíl mezi barvou a lazurou

Podle průhlednosti se rozdělují nátěry na dřevo následovně: Krycí barvy vytváří jednotně zabarvený povrch, pod kterým struktura dřeva barevně neprosvítá. Nabízí velmi dobrou UV ochranu a představují tak velmi trvalý nátěr. Lazury představují polotransparentní nátěr, pod kterým je struktura dřeva barevně znatelná.

Jak správně natírat dřevo

Natírat by se mělo ve třech vrstvách. Nejdříve základní nátěr, pak mezinátěr a nakonec svrchní vrstva nátěru. Po každé vrstvě můžete povrch jemně zbrousit brusným papírem. Na očištěné dřevo se nejdříve nanáší penetrační nátěr a pak teprve nátěr lakem nebo lazurou.

Jak udělat ze staré skříně novou

Nábytek opatřený lazurou nebo tenkou vrstvou nátěru můžete rovnou zbrousit. Ideálním pomocníkem je excentrická bruska, která udělá velkou část práce za vás. Při procesu broušení měňte brusné papíry od nejhrubšího po velmi jemný. Dřevo bude vyhlazené, příjemné na dotek a připravené pro nanášení nové barvy.

Čím obrousit starý lak

Pohodlnější je sáhnout po elektrické brusce. S vibrační bruskou se dostanete i do rohů, excentrická (rotační) se zase hodí pro zakulacené plochy. V obou případech je lepší stroj s odsáváním, na něj si vezměte papír s perforací. Využít ale můžete také brusku stolní kotoučovou nebo pásovou s brusnými pásy.

Čím nejlépe obrousit dřevo

Čím brousit dřevo

Jako brusivo se nejčastěji používá korund, který je všestranný. Důležitou roli hraje zrnitost brusiva – při broušení dřeva si vystačíte se zrnitostí od 60 do 220. Brusné pásy se hodí na broušení rovných povrchů a hran. Ubírají více materiálu, proto jsou ideální na hrubé tvarování dřeva.

Čím natřít desku pod umyvadlo

Odpověď: Pro zabarvení dubové desky je vhodné použít kvalitní , nejlépe v lihu rozpustné mořidlo na dřevo v příslušném odstínu. z bezbarvých laků jsou vhodné dvousložkové laky jako je epoxidový lak s 1300 epolex nebo polyuretanový např. u 1844, u 1020 axapur nebo pod.

Čím natřít desku stolu

Pro povrchovou úpravu můžete zvolit vodouředitelný nátěr nebo třeba polyuretanové laky. U vodouředitelných laků počítejte s pomalejším schnutím a větším rizikem spadu nečistot do nalakované plochy a zároveň s nižší odolností povrchu.