Jak natřít vrata?

Čím natřít železná vrata

Ověřenou klasiku antikorozní ochrany na ocel představuje základ SYNOREX PRIMER S2000 a následně vrchní barva UNIVERZAL SU2013 (nejširší odstínová škála a výběr z lesklé nebo matné verze). Z jednovrstvých barev lze doporučit polomatný PROTIREZ S2015 s výbornou antikorozní ochranou a rychlým zasycháním.
ArchivPodobné

Jak otevřít vrata bez elektřiny

Pokud jsou vrata bez vlastního zdroje napájení a potřebujete se jimi dostat ven, lze je otevřít mechanicky odblokováním kolejnice motoru. Jedná se o standardní součást pohonu a jeho vodicí kolejnice.

Jak natřít pozinkovaný plot

Čerstvé lesklé nezoxidované pozinkované plechy je třeba ponechat pro zaručení přilnavosti základní barvy k plechu po určitou dobu bez nátěru. Jinak se doporučuje použít speciální základní barvy deklarované výrobcem na čerstvý pozinkovaný plech. Při obnově povrchu je možné starý nátěr, který se neodlupuje, ponechat.

Čím natřít stará dřevěná vrata

Odpověď: Za vhodnou považuji aplikaci tenkovrstvého lazurovacího laku jako je např. s 1035 lazurol topdecor. lazurovací lak se vsákne do dřeva a chrání jej proti vlhkosti, nezanechá na povrchu nátěrový film, dřevo může "dýchat a pracovat", nátěr nepraská, neloupe se a obnova je snadná opětovným napuštěním.

Jak správně natírat

Technika natírání

Štětcem táhněte vždy až do chvíle, než přestane barvit. Především nikdy nepřetírejte část, která ještě není úplně zaschlá. Vznikly by vám stopy od štětce. Když zahlédnete stékající kapku, co nejdříve přes ni lehce přejeďte štětcem, abyste ji vyhladili.

Čím odmastit před nátěrem

Nejčastěji se používá BENZÍNOVÝ ČISTIČ P7005, případně i TOLUEN TECHNICKÝ P7006. Pro poslední stupeň odmašťování a čištění (před nátěrem) lze použít ředidlo z barvy, kterou následně budeme natírat (doporučení řady starších praktiků).

Jak opravit garážová vrata

Častým servisním zásahem je i výměna pružin nebo kompletní výměna torzního systému u sekčních garážových vrat (nejčastěji pružiny u garážových vrat STANLEY). Také nabízíme prodej samotných náhradních dílů k sekčním a roletovým vratům jako jsou panty, torzní pružiny, jednotlivé sekce, těsnění atd.

Čím natřít pozinkovaný

Pokud se rozhodnete natírat čerstvý pozink doporučuji polymérovou barvu Pegarust. Je to membránová barva, vytváří stabilní vysoce pružný film (až 200% pružnosti). To zabezpečuje dlouhou odolnost i při použití na velkých plochách jako jsou například střechy nebo konstrukce.

Jakou barvu na bránu

Odpověď: Pro kvalitní povrchovou úpravu musí být podklad dobře očištěn, odmaštěn a zbaven případné koroze. Pro kvalitní a odolný nátěr jsou vhodné dvousložkové polyurtenové nátěrové hmoty , email Telpur T300 nebo jednovrstvá barva Telpur S200.

Jak natřít garážová vrata

Ujistěte se, že jsou vrata před aplikací barvy zcela suchá. Pokud natíráte venku, ujistěte se, že se teplota pohybuje v optimálním rozmezí, asi 5 až 30°C. Než začnete garážová vrata natírat, ujistěte se, že země a okolní plochy jsou před kapkami či stříkanci dobře chráněny ochrannou fólií nebo novinami.

Jak natřít plechovou garáž

Postup práce Nejdříve zbavíme povrch plechové garáže (nebo garážových vrat) povrchových nečistot. Ve druhém kroku se zbavíme starého oloupaného nátěru pomocí brusky nebo ocelového kartáče. Jakmile máme plochu očištěnou od povrchových nečistot a obroušenou, můžeme se vrhnout na základní nátěr.

Čím natřít bránu

Pro kvalitní a odolný nátěr jsou vhodné dvousložkové polyurtenové nátěrové hmoty , email Telpur T300 nebo jednovrstvá barva Telpur S200. Vhodné základní barvy pod email jsou např. S2300 Epolex zákla profi nebo U2000 Pragoprimer antirez.

Čím odmastit kov před nátěrem

Pro běžné zamaštění lze použít klasické saponáty (bez silikonu) s vodou a následné opláchnutí čistou vodou. Také lze kombinovat – pro hrubší omaštění použít např. BENZÍNOVÝ ČISTIČ P7005 nebo ACETON TECHNICKÝ R7003 a vše poté doporučujeme vždy zakončit „vodou“ jako je saponát nebo emulzní čistič.

Co je nejlepší na odmaštění

Pro odmašťování kovů se používá MEK (metyletylketon), technický aceton, trichlóretylén, éter, toluen, nebo speciální odmašťovadla jako je např. UHU UNIVERSAL REINIGER. Nesmí se používat benzin a laková rozpouštědla.

Jak mazat garážová vrata

Proto je vhodné pro mazání těchto pružin použít mazivo ve spreji. K tomuto účelu lze efektivně využít WD-40, a to i díky tomu, že je to nejen mazivo, ale také slouží k odstranění jakékoliv rzi, která by se mohla na pružinách Vašich garážových vrat vyskytovat.

Jaký pohon vrat

Pro nové křídlové jsou určeny pohony se zabudovaným motorem, který není vidět, pro starší typy bran jsou vhodné pohony s kloubovými rameny. Dalším řešením je podzemní pohon umístěný pod bránou. Velké a těžké křídlové brány snadno unesou pohony s přímými rameny.

Čím natřít starší pozinkovaný plech

Vhodnými nátěrovými hmotami na pozinkovaný plech jsou jednovrstvé barvy S2810 Hostagrund 2v1 na pozink (velmi kvalitní), S2141 Fest-B nebo základní barva S2003 Formex + vrchní email U2029 Industrol profi, S2014 Industrol na konstrukce a pod.

Jak natřít rezavé zábradlí

Nátěry lze nanášet štětcem, válečkem, nebo stříkáním. Když je povrch připravený, naneste 2 vrstvy TESSAROL akrylátové základní barvy na železo, která železo ochrání před korozí. Je k dispozici v odstínu rezavě červené. Poté naneste 2 vrstvy TESSAROL akrylátový email ve zvoleném barevném odstínu.

Čím ošetřit garážová vrata

Na umytí vrat z vnitřní i vnější strany postačí čistá voda, případně i čistící prostředek s neutrálním pH. Tento prostředek samozřejmě nesmí být abrazivní (drhnoucí). Použijte například obyčejný saponát na nádobí. Čištění vrat stačí obvykle provádět každé 3 měsíce, stačí studenou vodou.

Jak natřít Vráťa od garáže

Ujistěte se, že jsou vrata před aplikací barvy zcela suchá. Pokud natíráte venku, ujistěte se, že se teplota pohybuje v optimálním rozmezí, asi 5 až 30°C. Než začnete garážová vrata natírat, ujistěte se, že země a okolní plochy jsou před kapkami či stříkanci dobře chráněny ochrannou fólií nebo novinami.

Jak brousit vrata

Můžete brousit ručně pomocí smirkového papíru, přiloženého na podložku s oblými rohy (aby se papír neprošoupal), nebo s brusnou houbou. Hrubé obroušení provedete s papírem o zrnitosti 40 až 120, finální opracování zase se zrnitostí 180 až 320. Je to však zdlouhavé a fyzicky náročné.

Co použít místo Odmašťovače

Pro běžné zamaštění lze použít klasické saponáty (bez silikonu) s vodou a následné opláchnutí čistou vodou. Také lze kombinovat – pro hrubší omaštění použít např. BENZÍNOVÝ ČISTIČ P7005 nebo ACETON TECHNICKÝ R7003 a vše poté doporučujeme vždy zakončit „vodou“ jako je saponát nebo emulzní čistič.

Jak správně natírat kov

Na kovy použijte čističe kovů, omyjte plochu čistou vodou a nechte zaschnout. Otevřete plechovku a pečlivě promíchejte ochranný lak na kov. Štětcem naneste ochranný lak na kov a nechte jej zaschnout. Druhou vrstvu naneste po nejméně čtyřech hodinách.

Jak vyčistit garážová vrata

Vrata je vhodné udržovat v čistotě nejen z estetických důvodů. Na umytí vrat z vnitřní i vnější strany postačí čistá voda, případně i čistící prostředek s neutrálním pH. Tento prostředek samozřejmě nesmí být abrazivní (drhnoucí). Použijte například obyčejný saponát na nádobí.

Jaký motor pro posuvnou bránu

Předně je potřeba říci, že pro naše lehké hliníkové brány lze použit jakýkoliv motor, který je k tomu určen. Oproti křídlovým jsou posuvné brány méně citlivé na povětrnostní podmínky. Ani sněhové závěje nemusí být velkým problémem. Proto také u standardní hliníkové brány není potřeba řešit u pohonu jeho výkon.