Jak naučit morče chodit na záchod?

Jak vycvičit morčata

Nejlépe zabírá ochočování formou žrádla. Ze začátku mu do misky dejte větší výběr krmiva, abyste získali pojem o tom, co má rádo. Po zjištění, co morčeti nejvíce chutná, mu tuto dobrotu přidržujte v kleci a přitom na něj tiše mluvte. Vyvarujte se přitom trhavých pohybů a hlasitých zvuků.

Jak naučit morče triky

Morče můžete zabavit řadou hraček, ale abyste si vytvořili vztah, musíte se mu věnovat pravidelně. Miluje mazlení, proto si na něj skutečně udělejte čas každý den. Ono se vám odvděčí láskou a důvěrou. Líbí se mu i pročesávání srsti, u dlouhosrstých variant je to i povinnost, jinak bude mít nevzhledné dredy.

Jak naucit morče na ruku

Morče zkuste vzít do ruky.

Jednu ruku mu dejte pod bříško, druhou pod zadeček a opatrně ho zvedněte. Nebo mu také můžete jednu ruku dát kolem ramen a druhou pod zadeček. Morče držte blízko u těla a klidně k němu mluvte. Pokud morče vypadá klidně, můžete si s ním sednout na židli a mazlit se s ním.

Jak naučit morče na jméno

Ujistěte se, že má morčátko možnost ze svého pelíšku pozorovat své okolí, aby zjistilo, že mu nehrozí žádné nebezpečí. Jakmile začne natahovat hlavičku dopředu, můžete na něj začít mluvit a opakovat jeho jméno, aby si zvyklo na váš hlas.

Co znamenají zvuky morčat

Vrkání – Močátka vrkají, pokud se cítí osamělá nebo nejistá a potřebují se trochu uklidnit. Jedná se o hluboký, vibrující, brumlavý tón. Bručení/vrčení – Tento zvuk vydávají samečci, kteří se snaží zapůsobit na samičku. Bublání – I tento zvuk patří k námluvám.

Jak Ochocit Plache morče

Po nějakou dobu bude morčátko nejspíš tiše sedět v kupce sena, ze které si udělá pelíšek. Občas si pro uklidnění ze sena ukousne. pokud začne natahovat hlavičku dopředu a zvědavě prozkoumávat klec, můžete jej mírně oslovit. Opakujte stále jeho jméno.

Co má rádo morče

Podáváme téměř kažkodenně:

Zelenina Gramy Vitamín A/µg
Celer bulvový 100g 22
Ledový salát 15g asi jeden velký list 4
Paprika červená 100g 157
Paprika zelená 100g 18

Jak poznam že je morče spokojene

Morčátko krátce vrčí třeba při drbání, anebo když dostane něco dobrého na zub. Krátkým zavrčením Vám poděkuje a dá najevo, že je spokojené. Další možností je, že se morče diví, reaguje na něco, co nečekalo, ale není mu nepříjemné. Každopádně, krátké zavrčení je naprosto v pořádku.

Jak poznat že má morče radost

Poskakování všemi směry (prostě blbnutí) doprovázené i různými zvuky je projevem naprosté spokojenosti, radosti ze života a dobré nálady. Morče vypadá, jako když mu v hlavičce úplně „přeskočilo“. Takto se projevují nejvíce mláďata, mladší morčata, ale občas i dospěláci.

Jak poznat že se morče boji

Pokud morčátko cvaká zuby, znamená to, že se mu něco nezdá, pravděpodobně se bojí. Nejraději by uteklo, anebo je rozčilené. Cvakáním a skřípáním zubů se morčata také snaží zastrašit protivníka při souboji, odradit soupeře od potyčky. Proto je tento zvuk často slyšet z klecí s více samci, kteří si navzájem vyhrožují.

Jak poznat morče v říji

Pokud je samička v říji, samec své úsilí zalíbit se samičce zintenzivní. Vrčení může být i projevem dominance a v neposlední řadě u samic je také známkou říje, což se projevuje podobným chováním jako u samců, t.j. kolébavý krok a „pokus o nakrytí“ jiné samice.

Co miluji morčata

Seno, seno a ještě jednou seno. Morčata jsou ortodoxní býložravci, kteří milují cokoliv zeleného a šťavnatého. Po celý rok je však nutností dostatečná zásoba sena – je to nejdůležitější potrava morčat, která obsahuje vlákninu, minerály a stopové prvky.

Co mají rádi morčata

Vhodnými druhy ovoce jsou pro morčata jablka, čekanka, mrkve, kadeřavá kapusta a štěrbák. Zelí a salát dávejte morčeti raději ve velmi malém množství a pouze dospělým jedincům.

Co znamená když mě morče olizuje

Při kontaktu s člověkem: Olizování rukou – Morče olizuje slaný pot; vděčnost a náklonnost. Okusování rukou – nechce se chovat, chce pryč, nelíbí se jim to a nebo chtějí čůrat. Tahání zoubky za oděv – nechtějí se chovat, nelíbí se jim to a nebo chtějí čůrat.

Co mají morčata nejraději

Základní složkou potravy morčete je seno. Kopřivové seno mají morčata ráda, obsahuje mnoho živin a prospívá srsti. Krmnou dávku je dobré doplňovat vhodnou zeleninou, v létě čerstvou trávou a bylinkami. Občas můžeme přidat vhodné ovoce nebo pamlsek pro morčata.

Jak poznám že mě má morče rádo

Hlasité pískání anebo kvíkání morčátka

“ Morčátko má jednoduše radost, poskakuje a je rádo, že vás vidí. Často píská, když přijdete domů, zašustíte krmením a podobně. Domáhá se vaší pozornosti, protože zjistilo, že to funguje. U mláďátek pískání znamená, že mládě hledá maminku.

Co morčata nesmí jíst

Pro morče nevhodná je cibule, česnek, pórek, ty ale morčata většinou stejně jíst nechtějí. Morče nekrmte ani směsí pro hlodavce, není to potkan ani křeček a má úplně jiné nároky na krmení. Pro morče škodlivé jsou i různé pamlsky nebo tyčinky s medem, mlékem nebo jogurtem.