Kdo je vlastníkem sítě internet
Tím, že jde o shluk samostatných síťových celků, byť jsou navzájem propojené, Internet jako takový nemá vlastníka. Existují pouze majitelé jednotlivých dílčích sítí zapojených do Internetu. To mimo jiné znamená, že ve skutečnosti nelze Internet jako takový vyřadit z provozu.
Jak nás ovlivňují sociální sítě
Sociální sítě jsou studnicí informací. Často však nejen pozitivních, ale i negativních. Ty mohou být spouštěčem černých myšlenek, které následně dokážou negativně ovlivnit naše duševní zdraví. Konzumace negativních zpráv je spojována se strachem, stresem, úzkostí či smutkem.
Archiv
Jaké přínosy nebo výhody má internet pro nás každodenní život
Největší výhodou internetu je, že spojuje a zkracuje vzdálenosti. Dává prostor poznávat – učit se, seznamovat se s lidmi, rychle vyhledávat informace, snadno komunikovat a sdílet.
Archiv
Co je to vlastně internet
Internet je zkratka z anglického názvu interconnected networks, což je volně přeloženo jako propojené sítě. Ve své podstatě se jedná o celosvětový systém propojených počítačových sítí, ve kterých počítače mezi sebou komunikují pomocí určitých pravidel, které jsou normovány rodinou protokolů TCP/IP.
Kde se vzal Internet
„Síť, která spojuje svět“, vytvořil britský informatik Tim Berners-Lee. Ten v letech 1989 až 1991 – v rámci působení v Evropské organizaci pro jaderný výzkum CERN – stvořil hypertextovou síť, která pomocí odkazů umožnila propojit informace uložené na různých počítačích či v různých souborech.
Odkud se bere Internet
Dějiny internetu jsou spojeny se vznikem počítačů (po roce 1945) a následně počítačových sítí, které jim umožnily vzájemně komunikovat. Přímým impulzem byla studená válka (od roku 1947 mezi USA a SSSR), kde protivníkům hrozilo masívní ničení komunikační infrastruktury jadernými zbraněmi.
Proč nemít Instagram
Nejnovější studie prokazují, že používání sociálních sítí zvyšuje deprese, úzkosti a pocity nespokojenosti sám se sebou. Obzvláště to pak platí pro Instagram, kde se srovnáváme s tzv. referenčními skupinami.
Co všechno jsou sociální sítě
Mezi osobní sociální sítě řadíme například: Facebook, Twitter, MySpace, Badoo, Spolužáci, Lidé.cz, Linkuj.cz či Google+. Mezi profesní sociální sítě patří například: LinkedIn či Xing.
Co nám přináší internet věcí
Internet věcí umožňuje zařízením, aby byla zjištěna či vzdáleně kontrolována pomocí existující infrastruktury (počítačová síť, Internet, mobilní síť, …), která umožňuje lepší integraci fyzických zařízení do počítačově řízených systémů, a tedy vyšší účinnost, přesnost a ekonomičnost i nižší nároky na uživatele.
Jak funguje internet věcí
Jak funguje Internet věcí využívá pro připojení zařízení běžné dostupné prostředky, jako je síťové připojení kabelem nebo prostřednictvím bezdrátové WLAN sítě. Při práci v terénu, například sběr dat o teplotě přepravovaného nákladu ve vozidle, lze využít datovou komunikaci mobilních operátorů.
Co dělá Internet
Internet je celosvětový systém propojených počítačových sítí („síť sítí“), ve kterých mezi sebou počítače komunikují pomocí rodiny protokolů TCP/IP. Používá se ke sdílení a výměně data a komunikaci.
Jaké je nebezpečí na internetu
Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití. Co zmíněné výrazy znamenají
Jak vznikl pojem Internet
Slovo internet pochází z mezinárodní (původně latinské) předpony inter (česky mezi) a anglického slova network (česky síť). V roce 1974 použil Vint Cerf a Bob Kahn místo dlouhého internetworking zkrácené označení internet v RFC 675 a pozdější RFC dále zkrácené označení používala.
Kdo může za vznik internetu
Za otce zakladatele je možné označit tři vědce: Vintona Cerfa, Roberta Khana a Tima Berners-Lee. Na počátku 70. let navrhl americký počítačový vědec Vinton Cerf navrhl v rámci programu výzkumného centra amerického ministerstva obrany DARPA architekturu sítě nazvané ARPANET.
Proč nepoužívat Facebook
1) Facebook zásadním způsobem určuje, co smíte a nesmíte vidět. Neukazuje vám příspěvky od přátel, skoro vůbec vám neukazuje příspěvky od stránek, kde jste se stali fanoušky. 3) Facebook (ale i jiné sociální sítě) vyvolává deprese, negativní pocity, lidé se na něm přetvařují, celé je to iluze a vymyšlený svět.
Na co je Instagram
Instagram je bezplatnou sociální sítí, ke které je snadný přístup jak z chytrého mobilního telefonu nebo i z počítače. Základním principem je snadné sdílení fotografií a videí mezi uživateli, kteří se “sledují” a následné reagování pomocí srdíčka, komentáře, sdílení nebo uložení.
Na co si dát pozor na internetu
Ujistěte se předtím, než si z internetu stáhnete jakýkoliv obsah, že je URL adresa stránky napsána správně, bez překlepů a na jejím začátku je „https“. Věnujte pozornost příponě stahovaného souboru. Pokud si stahujete film nebo seriálový díl, v žádném případě by se nemělo jednat o soubor ve formátu .exe.
Co nedávat na internet
Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Udržuj hesla k e-mailu i jinam v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Nedomlouvej si schůzku na internetu, aniž bys o tom řekl někomu jinému.
Jaká rizika a nebezpečí internet přináší
Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití.
Jak vznikl internet
Počátky internetu. Jako první byla dálková komunikace mezi počítači vyvinuta pro poloautomatické vojenské radarové systémy (AN/FSQ-7) a jejich obdobu v automatických rezervačních systémech aerolinií na konci 50. let 20. století.
Co je to IoT zařízení
IoT je o chytrých elektronických zařízeních s vlastním operačním softwarem, která mezi sebou umí komunikovat přes drátový nebo bezdrátový kanál, zvládnou přijímat data (nejčastěji do cloudu) a dokáží ihned nebo ve správnou chvíli odesílat relevantní informace do vašeho chytrého telefonu nebo do řídící jednotky.
Co nedělat na internetu
Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Udržuj hesla k e-mailu i jinam v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Nedomlouvej si schůzku na internetu, aniž bys o tom řekl někomu jinému.
Co nám umožňuje Internet
Používá se ke sdílení a výměně data a komunikaci. Ke službám poskytovaným prostřednictvím internetu patří World Wide Web zpřístupňující obsah na webových stránkách, internetové vysílání (streaming, podcasting), sociální sítě, výměna zpráv, e-mail (elektronická pošta) nebo konferenčí hovory.
Kdo nemá Facebook
Web Zastavme zloděje pomlouvá prezidentku Slovenska Zuzanu Čaputovou. Facebook ji ovšem spravuje Adam Bajo, který tvrdí, že Čaputovou volil. Další je Peter Cimerman a Tereza Ondráčková. Fake stránku Pirátka Markéta – Volím piráty, volím správně administruje Jan Jakub.
Kdo se dívá na můj profil Facebook
Facebook neumožňuje uživatelům sledovat, kdo si prohlíží jejich profil. Ani aplikace jiných výrobců takovou funkci nabízet nemůžou.