Jak ochutit matcha Tea?

Jak se pije matcha

Většinou stačí matchu pít jednou denně. Doporučená porce matchy je jedna čajová lžička na 100ml vody. Na obyčejný hrnek vám tak stačí dvě lžičky prášku. To, jak často pít čaj, se u každého člověka liší.

Jak si připravit matcha čaj

Nejjednodušší je použít shaker, přidat do něj cca 2 g čaje a přilít 300 ml vody (ideálně by měla mít kolem 65 °C, ale lze připravit i studenou verzi) a protřepat. Klasický způsob přípravy je trochu zdlouhavější. Budete potřebovat bambusovou lžičku, metličku a misku na čaj.

Kdy je nejlepší pít matcha čaj

Samotný matcha sice není vhodné pít ráno na prázdný žaludek, protože tak může způsobit nevolnost, ale po snídani nebo dopoledne je úžasným pomocníkem při startu pracovního dne.

Jak si udělat matchu s mlékem

Do hrnečku si nachystáme jednu lžičku čaje Matcha a do čtvrtiny ho zalijeme horkou vodou. Čaj ve vodě důkladně rozmícháme, aby se rozpustil. Následně si dáme přihřát mléko, které dosladíme javorovým sirupem a našleháme ho metličkou. Pokud máte kávovar s napěňovačem mléka, můžete použít ten.

Jak míchat matchu

Do šejkru nasypte porci Matcha Tea, přilijte 1 dl studené vody a 2 dl horké vody. Poté pořádně protřepejte. Před otevřením je důležité nejdříve odpustit páru horním víčkem. Pro zjemnění chuti přidejte pár kapek limetky anebo lžičku medu.

Jak casto můžu pít matchu

Doporučujeme vždy 2 g denně. To se rovná dvěma šálkům čaje za den. Příležitostně můžete vyzkoušet i 4 g za den, tuto dávku však považujeme za maximum a doporučujeme ji nepřekračovat. Jsou s konzumací čaje matcha spojena nějaká zdravotní rizika

Na co je dobrý čaj matcha

7 plusových bodů pro matcha1) Zdroj katechinů (EGCG) Antioxidanty katechiny jsou nejúčinnější a nejvíce prospěšné pro naše tělo.2) Spalování kalorií3) Detoxikace těla.4) Pomoc při posilování imunitního systému.5) Dostatek energie.6) Navozuje pocit klidu.7) Posiluje paměť a koncentraci.

Proč nemíchat matchu kovovou lžičkou

Doporučujeme nemíchat kovovou lžičkou, dochází k ničení antioxidantů. Kov nahraďte plastovou lžičkou nebo dřívkem. V jak velkém šálku si KOMBE rozmícháte, je zcela na vás.

Proč pít matcha

Jelikož matcha jimi oplývá, jeho konzumací posilujeme imunitu a obranyschopnost organismu. Matcha dodává energii, ale na rozdíl od kávy, bez nežádoucích účinků. Kávový kofein se uvolní do našeho těla téměř ihned po konzumaci kávy, zatímco uvolňování čajového teinu trvá 4–6 hodin.

Jak chutná čaj matcha

Matcha obsahuje značné množství kofeinu, ale díky L-theaninu nezpůsobí obvyklou nervozitu. Navíc má sladkou chuť, čímž vyvažuje trpkost katechinů. Vzniká tak vyvážená a lahodně osvěžující chuť čaje matcha.

Na co je dobrá matcha

Jelikož matcha jimi oplývá, jeho konzumací posilujeme imunitu a obranyschopnost organismu. Matcha dodává energii, ale na rozdíl od kávy, bez nežádoucích účinků. Kávový kofein se uvolní do našeho těla téměř ihned po konzumaci kávy, zatímco uvolňování čajového teinu trvá 4–6 hodin.

Na co je čaj matcha

Zrychluje metabolismus a usnadňuje spalování tukových zásob. Matcha přirozeně obsahuje 5 krát více L-theaninu než jiné čaje. Tato úžasná aminokyselina může přirozeně zlepšit duševní bdělost a zároveň Vás udrží přirozeně uvolněné. L-Theanin navíc zlepšuje paměť.

Kde se dá koupit matcha

KDE SEŽENETE MATCHA TEA Náš bio čaj i další dobroty s matcha a rooibosem koupíte po celé České a Slovenské republice. Bio Matcha Tea seženete v každé dobré zdravé výživě, lékárně, fitness/wellness centru, restauraci a taky na našem eshopu.

Odkud je matcha

Matcha čaj se od klasického zeleného čaje liší svou přípravou a také svými účinky, které jsou mnohem intenzivnější. Původem je z Číny, odkud si ho přivezli japonští mistři. Příprava čaje pro ně byla přímo rituálem.

Kdo nesmí zelený čaj

Pití zeleného čaje na noc by mohlo způsobit problémy s usínáním a nespavost. Kofein je také důvodem, proč zelený čaj nesmí děti. Dále je nevhodný například pro osoby se srdečními a ledvinovými potížemi a lidi s alergií na kofein.

Jak dlouho se má louhovat čaj

První nálev zeleného čaje stačí louhovat jen 30-60 vteřin, s dalšími nálevy se prodlužuje dobu louhování a zvyšuje i teplota vody. Černý čaj se může louhovat po dobu 3-5 minut. Bylinné a ovocné čaje je pak možné podle druhu louhovat klidně pět až deset minut. V případě louhování to však platí i obráceně.

Co dělá matcha

L-theanin, jedinečná aminokyselina přítomná v zeleném čaji matcha, má anti-anxiolytické vlastnosti a pomáhá při zesilování alfa vln v mozku. Tyto alfa vlny podporují relaxaci a vyvolávají hluboký pocit duševní svěžesti a čilejšího rozpoložení, podobně jako to navozují jógové techniky.

Jak skladovat matchu

Je proto vždy důležité pamatovat na hlavní nepřátele, kteří dovedou exkluzivní čaj matcha úplně zničit: Jsou to vlhkost, sluneční svit, teplo, vzduch a obecně jakékoliv pachy. Vždy je potřeba matchu skladovat v uzavřené nádobě, případně v původním obalu, v kterém jste ji zakoupili.

Jak poznat kvalitní matcha

Pro ověření kvality vyzkoušejte jednoduchý test

Čára od méně kvalitního čaje bude nerovnoměrná a kratší. Může se dokonce stát, že pod prstem ucítíte velikost zrníček. Tímto jednoduchým testem skvěle poznáte kvalitu zpracování čaje matcha.

Kde se pěstuje matcha

Bio Matcha Tea Delicacy

Vyrábí se jen z jednotek těch nejvrchnějších a nejzelenějších lístků čajovníku. Pěstuje se v Japonsku v oblasti Kagoshima, na místě, kde se matcha pěstuje už stovky let.

Proč nemíchat Matchu kovovou lžičkou

Doporučujeme nemíchat kovovou lžičkou, dochází k ničení antioxidantů. Kov nahraďte plastovou lžičkou nebo dřívkem. V jak velkém šálku si KOMBE rozmícháte, je zcela na vás.

Proč nepít čaj

Obsahují kofein, v průměru sice pouze třetinové množství oproti šálku espressa, k tomu je však třeba podotknout, že čaj často pijeme v mnohem větším množství. Další látkou, obsaženou v čaji, je teobromin, alkaloid, který má povzbuzující účinky a podobně jako kávy zvyšuje srdeční tep.

Proč Nemýt hrnek od čaje

Oxaláty, přírodní látky obsažené v čajových lístcích, reagují s vápníkem v rozpuštěné vodě. Tak vzniká tmavě hnědá usazenina, která nálevu odebírá požitek z pití a ztěžuje udržování čistoty nádobí, protože se usazuje na stěnách. Čajový kal však vašemu zdraví neškodí.

Co se stane když se čaj louhuje déle

Pokud je voda příliš chladná nebo doba louhování příliš krátká, tak čaj bude mít velmi mdlou, nevýraznou chuť. Naopak, pokud to s teplotou a délkou louhování přeženeme, tak to na chuti poznáme zhořknutím čaje – uvolňují se třísloviny, které mají trpkou až hořkou chuť.

Na co je dobré pít matchu

Uvádí se, že čaj matcha pomáhá při hubnutí a redukuje břišní tuk. Nezapomínejte samozřejmě také na dostatek pohybu a zdravou a vyváženou stravu 🙂 Matcha Tea, který máme v sortimentu, má certifikaci BIO, můžete si tak být jistí, že se jedná o čistý produkt ekologického zemědělství.