Jak ošetřit pozinkovaný plech?

Jak vyčistit pozinkovaný plech

Pokud se však objevují trhlinky či praskliny, je nutné stávající nátěr odstranit chemicky – ODSTRAŇOVAČEM STARÝCH NÁTĚRŮ nebo horkovzdušnou pistolí za pomocí špachtle. Efektní nátěr je ve výsledku elastický, se schopností sledovat rozpínavost plechů v závislosti na tepelných změnách prostředí – mráz vs horko.
Archiv

Jak odmastit pozinkovaný plech

U nových pozinkovaných střech se dávají dvě vrstvy, plech musí být předtím odmaštěn čpavkovou vodou (bližší v technickém listu na www.herbol.cz – produkty).

Jak dlouho vydrží pozinkovaný plech

Obyčejný pozinkovaný plech začne korodovat většinou již po několika letech. Ovšem ochranným nátěrem a jeho pravidelným opakováním se dá životnost prodloužit na desítky let. Poplastovaný plech má životnost okolo 50 let, titanzinkový plech 40 – 100 let (dle kvality) a plechy měděné a hliníkové rozhodně vyšší než 100 let.

Čím natřít pozinkované parapety

Na očištěný pozinkovaný plech je možné použít jednovrstvé barvy S2820 Hostagrund 2v1 zinex nebo S2177 Hostagrund prim. Použitelná je i základní barva S2003 Formex + vrchní email S2013 Industrol .

Čím natřít starší pozinkovaný plech

Vhodnými nátěrovými hmotami na pozinkovaný plech jsou jednovrstvé barvy S2810 Hostagrund 2v1 na pozink (velmi kvalitní), S2141 Fest-B nebo základní barva S2003 Formex + vrchní email U2029 Industrol profi, S2014 Industrol na konstrukce a pod.

Čím natřít plech

Pro nátěry hliníku, pokud je vůbec nutný, se použijí speciální antikorozní základní barvy, např. Balakryl Antikor. Pro vrchní nátěr se použijí barvy používané i pro nátěry oceli, např. Balakryl Kov 2v1 nebo Balakryl Uni Lesk.

Čím natřít pozinkovaný plech

Čerstvé lesklé nezoxidované pozinkované plechy je třeba ponechat pro zaručení přilnavosti základní barvy k plechu po určitou dobu bez nátěru. Jinak se doporučuje použít speciální základní barvy deklarované výrobcem na čerstvý pozinkovaný plech. Při obnově povrchu je možné starý nátěr, který se neodlupuje, ponechat.

Jak očistit pozink

V každém případě je před nátěrem nutné důkladné očištění povrchu, např. omytí horkou vodou s přídavkem saponátů a následující oplach čistou vodou. Při obnově nátěrů se může starý nátěr ponechat, pokud se neodlupuje. Pouze se odmastí, případně zdrsní a natře vrchní barvou.

Jak ošetřit pozink

Jak je tedy ošetřovat Jelikož se na povrchu pozinkovaných plechů nachází vrstvička separačního oleje, musejí se před nátěrem odmastit. Nejdříve je pomocí houby nebo štětky omyjte horkou vodou s přidaným saponátem a poté opláchněte čistou vodou.

Jak natírat plech

Jeden nátěr, žádný nátěr

A to mechanicky, ať už broušením, špachtlí nebo drátěným kartáčem, účinná bývá i tlaková voda z wapky. Barvy volíme stejně jako u nátěru ostatních kovů. Nejprve používáme podkladový antikorozní nátěr, který jednak ochrání povrch proti korozi, ale zároveň zvýší přilnavost druhé vrstvy.

Jak přetřít pozink

Povrch zůstává mastný. Proto je nejlepší použít kvalitní odmašťovač. Saponáty jako Jar, Pur a podobné odmašťují skvěle nádobí, ale pod barvy jsou nevyhovující. Obsahují totiž různé oleje a ty pak následně zabraňují dobré přilnavosti barvy.

Jak natřít pozinkovaný plot

Čerstvé lesklé nezoxidované pozinkované plechy je třeba ponechat pro zaručení přilnavosti základní barvy k plechu po určitou dobu bez nátěru. Jinak se doporučuje použít speciální základní barvy deklarované výrobcem na čerstvý pozinkovaný plech. Při obnově povrchu je možné starý nátěr, který se neodlupuje, ponechat.