Jaká omítka na Porfix?

Jak omítnout porobeton

Ideální pro omítání pórobetonového zdiva je vápenocementová jednovrstvá omítka nanášená v jednotné tloušťce cca 10 mm. Předpokladem pro zdárnou aplikaci je přesné vyzdění podkladu tak, aby nebylo nutné omítkou vyrovnávat nerovnosti a tím pádem nanášet omítku v rozdílných tloušťkách.
Archiv

Čím brousit porobeton

Škrabák na porobeton je ruční pracovní nářadí používané pro odstranění nerovností z lehkého porobetonového zdiva Ytong.

Jaké lepidlo na Porfix

Na lepení doporučuje výrobce zdící maltu "Porfix". Je to podobný materiál jako flexilepidlo stavební.Je to ekonomická stavební hmota,pracuje se s ní rychle a je relativně levná.

Jakou penetraci na Ytong

Podklad byste měli penetrovat akrylátovou penetrací v poměru 1:10.
Archiv

Jaká omítka

Na vnitřní omítání jsou vhodné omítky sádrové, vápenné, vápenocementové, hliněné nebo štukové, které se hodí pro všechny typy běžného zdiva. Do místností se zvýšenou vlhkostí se používají sádrové omítky, aplikované v jedné vrstvě, které je možné použít i na keramické a porobetonové zdivo nebo na dřevotřískové tvárnice.

Jak zahladit omítku

Štuk se nanáší na stěnu od zdola nahoru a dlouhými tahy hladítkem se zahlazuje do ideální roviny. Poté se štuk nechá chvíli zaschnout a filcovým hladítkem namočeným ve vodě se krouživými pohyby dokonale zahladí poslední stopy nerovností. Před nanášením nátěru je třeba nechat štukovou omítku vyschnout.

Jak se nanáší omítka

Omítku nahazujeme lžící vždy odshora dolů, přičemž příliš tuhá konzistence, která tvoří na zdi koláče, není vhodná. Stejně jako malta řídká, která po zdi stéká. Maltu lze nahazovat i přímo ze zednické naběračky, chce to ale už opravdu zkušenost a malta musí být hodně mastná (vysoký obsah vápna, díky čemuž dobře lepí).

Jak se lepí Porfix

Na zdění doporučujeme použít zdící maltu PORFIX. Orientační spotřeba zdící malty je 17 kg/m3 zdiva u tvárnic PDK a 20 kd/m3 u hladkých tvárnic. Zdící maltu nanášejte na spojované plochy tvárnic ozubenou zednickou lžící rovnoměrně, aby po uložení tvárnice vznikla spára maximálně 2-3 mm.

Jak lepit obklad na Ytong

Obkladač zastává nanesení pouze lepidla bez omítek a perlinky, děkuji za odpověď. Především je potřeba brát zřetel na to, že; základním předpokladem správného postupu pro povrchovou úpravu Ytongu, je jeho zbytková vlhkost pod hranicí 10 % Pórobeton je totiž velmi náchylný k smršťování během vysychání.

Jak se dělá omítka na Ytong

Na dvacetikilový pytel vnější omítky Ytong postačí 8 l vody. Do čisté nádoby nalijte vodu a za stálého míchání do ní přidávejte suchou směs. Nízkootáčkovým míchadlem míchejte do té doby, než bude mít omítka optimální konzistenci. Zpracovanou směs nechte 5 minut odstát a poté ji znovu důkladně promíchejte.

Jakou zvolit zrnitost omítky

Pokud jde o estetiku, větší zrnitost dekorativní fasádní omítky (2,0 mm) dodává fasádě drsnější a rustikálnější vzhled, zatímco jemnější zrnitost (1,0 mm) dosahuje efektu obzvláště hladkého povrchu. Co se týče barevné palety, fasádní omítky lze tónovat v široké škále odstínů.

Jakou omítku do bytu

Do interiéru se často používají sádrové nebo vápenocementové omítky, v některých případech také omítky vápenné či hliněné. Do našeho vzorového domu v rámci projektu Svépomocí ŽIVĚ jsme si vybrali ty sádrové, a to zejména díky kvalitám výsledného povrchu a příznivým užitným vlastnostem.

Jak vyhladit štuk

Vyhlazení štuku pomocí filcového hladítka

Do vyhlazování štukové omítky se pusťte až ve chvíli, kdy trochu zaschne, přestane lepit a zesvětlá. Pak je ideální chvíle pustit se do vymývání pomocí filcového hladítka. Filc namočte do vody a velkými kruhovými pohyby materiál rozmývejte po stropu i stěnách.

Jak správně omítat

Omítku nahazujeme lžící vždy odshora dolů, přičemž příliš tuhá konzistence, která tvoří na zdi koláče, není vhodná. Stejně jako malta řídká, která po zdi stéká. Maltu lze nahazovat i přímo ze zednické naběračky, chce to ale už opravdu zkušenost a malta musí být hodně mastná (vysoký obsah vápna, díky čemuž dobře lepí).

Čím natáhnout Porfix

Omítání zdiva PORFIX

Doporučené typy omítek na zdivo PORFIX: 0610KVK Jádrová omítka strojní 0630 KVK. Jednovrstvá omítka strojní, 0330 KVK. Jednovrstvá štuková omítka strojní a ruční, 690 KVK Thermoizolační omítka strojní, 0625 KVK Sádrová lehčená omítka.

Jak vyhladit sádrovou omítku

Po zavadnutí srovnaného povrchu se povrch omítky „roztočí“ navlhčenou pěnovou houbou. Po opětovném zavadnutí vytvořeného sádrového šlemu se povrch vyhladí pomocí nerezové špachtle nebo hrany hladítka do požadované kvality.

Jakou maltu na porobeton

První řadu tvárnic ukládejte na vápenocementovou maltu. Její tloušťka se může měnit v závislosti na nerovnosti základu, minimálně by však měla být 20 mm. Dbejte na vodorovnost ve všech směrech, především v napojení stěn.

Co je to Porfix

Porfix stropní nosník

Stropní vložky Porfix tvoří spolu se stropními nosníky vlastní konstrukci stropu . Stropní systém Porfix se díky variabilitě použití, vysoké únosnost i a zdravotní nezávadnosti využívají při bytové výstavbě a ve stavbách občanské vybavenosti.

Jak srovnat zeď pod obklad

Vyrovnání podlahy a stěn

Pro větší nerovnosti 2-25 mm je ideální sádrová nivelační stěrka a pro vyrovnání velkých vrstev 30-60 mm a místní dobetonávky je vhodné použít rychle tuhnoucí beton. K vyrovnání stěn před lepením obkladů lze použít omítkovou směs, kterou vybereme podle dané nerovnosti podkladu.

Jak založit první řadu Ytong

První řadu tvárnic ukládáme na vápenocementovou nebo tepelněizolační maltu, jejíž tloušťka se může měnit v závislosti na nerovnosti základu, minimálně by však měla být ve vrstvě 12 mm, určené první srovnávací tvárnicí. Dbáme na vodorovnost ve všech směrech, především v napojení stěn.

Jaké vnitřní omítky na Ytong

Pro zhotovení vnitřní omítky v interiéru je vhodné použít vápenocementovou omítku Ytong. Vlákny vyztužená omítka díky nízkému součiniteli tepelné vodivosti a vysoké paropropustnosti zlepšuje tepelněizolační vlastnosti zdiva, redukuje vlhkost a omezuje tak vznik plísní na povrchu stěn.

Jaký je rozdíl mezi silikonovou a Silikátovou omítkou

Silikátová omítka je spojena draselným sklem, a proto má vynikající paropropustnost. Má sice horší pružnost a vodoodpudivost, ale je přirozeně odolná proti plísním. Silikonová omítka má lepší vlastnosti z hlediska vodoodpudivosti, pružnosti i prodyšnosti.

Jakou zvolit venkovní omítku

Pro omítání zateplení fasády doporučujeme zvolit tenkovrstvou pastovitou omítku. Dle požadovaných vlastností a cenových možností zvolte akrylátovou, silikátovou, silikonovou nebo speciální omítku. Vyrábí se v různých zrnitostech. Pro použití na zateplení musí být minimální zrnitost 1,5 mm.

Co použít místo štuku

Když už jsou stěny hodně opotřebované, před malováním je dobré jejich povrch srovnat. Místo tradičního štuku se dá použít moderní stěrka.

Jak dlouho schne omítka

Omítky jsou několik dnů po aplikaci vlhké. Délka kompletního vysušení záleží na ročním období, zdivu, větrání a mnoha dalších vlivech. Při ideálních podmínkách jde zhruba o deset dní. Naopak, při velmi špatných podmínkách můžou omítky schnout i dva měsíce.