Jak ozdobit papírovou krabici?

Jak ozdobit papirovou krabici

Krabice nakonec můžete ještě přizdobit nalepením krajkových mašlí, flitrů, tkaniček, z látky či plsti vystřižených vzorů a postaviček atd. Krabice nechejte do druhého dne vyschnout a nezapomeňte se o výsledné dílo podělit se známými na sociálních sítích. Určitě je také inspirujete.
Archiv

Jak ozdobit krabici od bot

Stačí koupit v galanterii kousek saténu a polepit jím nejprve víko krabice. To ještě můžete přizdobit různými dekoracemi, jako jsou mašličky nebo kamínky či obyčejnou bambulkou. Potom látkou potáhněte i boky krabice. Vnitřek krabice uspořádejte pomocí papírových předělů, které přilepíte tavnou pistolí.
Archiv

Jak polepit papírovou krabici

Nejdříve lepidlem potřete celé dno, pak krabici položte doprostřed látky, pozor na vzor látky, aby vám křivé nalepení celou práci nezkazilo. Látku dobře vypněte a uhlaďte, aby nevznikaly prázdné bubliny pod látkou.

Jak vyuzit krabici

Je zcela zbytečné tyto krabice vyhazovat. Pokud pro ně pak využití nenajdete, jde o výborný materiál na podpal kotle. Ovšem jinak si můžeme z kartonových krabic vyrobit různé police, skříňky, organizéry, ale i rámečky na fotografie, různé herní atrakce a výrobky pro děti, dokonce i masky a mnoho jiného.
Archiv

Jak ozdobit krabicku

Možností je hned několik, potáhnout krabici látkou, balicím papírem, zbytky tapet nebo můžete zkombinovat tyto techniky s některými doplňky jako jsou korálky, sušené či umělé květiny.

Jak zmenšit papirovou krabici

Snížení krabice

Místo toho ale můžete krabici jednoduše snížit a prázdný prostor zmenšit – stačí seříznou krabici v rozích a klopy ohnout přes sebe, jak ukazují obrázky níže. Na tomto principu fungují výškově nastavitelné krabice, které mají ryly pro snadnější ohnutí krabice. Seříznout si můžete jakoukoliv krabici.

Jak využít krabice od bot

Originální krabice na suvenýry z cest

Začneme jednoduchým způsobem jak z obyčejné krabice od bot uděláme originální krabici pro cestovatele. Stačí vám staré mapy a nevyužitá krabice od bot a vznikne velice originální kousek na usladnění fotek či suvenýrů z vaší dovolené. Stačí polepit krabici mapamy a je hotovo.

Co si vyrobit z krabice od bot

Fotky v rámečku

Když si chcete do práce na stůl dát fotky dětí, je třeba nejprve sehnat rámeček. Ten můžete pořídit z obyčejného víka krabice od bot. Pokud je, jako v našem případě, hezky barevné, stačí si pohrát s vnitřkem poklopu. Přilepte na celou plochu barevný papír nebo zbytek tapety.

Jak ozdobit krabice

Možností je hned několik, potáhnout krabici látkou, balicím papírem, zbytky tapet nebo můžete zkombinovat tyto techniky s některými doplňky jako jsou korálky, sušené či umělé květiny. My se ale dnes společné podíváme na zoubek ubrouskové technice tzv. decoupage.

Jak využít papírové krabice

Jednoduchý způsob, jak využít kartonový papír je v podobě organizérů do zásuvek. Změřte si velikost zásuvky a vystřihněte pruhy z kartonových krabic. Každý pruh nastřihněte, abyste je mohli zasunout do sebe (viz obrázek). Pak stačí dovnitř vložit poskládané oblečení nebo lahvičky, hadříky či jiné drobnosti a je hotovo!

Jak vyrobit krabičku z tvrdého papíru

Vytiskněte si šablonku, vystřihněte a obkreslete ji na tvrdý papír. Poté základ krabičky vystřihněte. U papírové verze natřete lepidlem přesahy 2 stěn krabičky a slepte krabičku dohromady. Pokud vyrábíte krabičku z pěnovky, nenechávejte přesahy, ale boky krabičky sešijte.

Jak poskládat krabici

Ohněte do pravého úhlu její kratší protilehlé klopy a následně na ně přihněte i delší. Přidržte je u sebe a lepicí páskou (nejlépe v odvíječi) spoj několikrát po celé délce přelepte. Bude to dno krabice, takže je potřeba, aby pořádně drželo.

Jak zabalit velkou krabici

V chladnějším období sáhněte po nejuniverzálnější PP pásce s hotmelt lepidlem. Páska na krabici drží jako přibitá ☺️ Pokud posíláte velkou a těžkou zásilku, použijte pásku širokou 75 mm (místo běžných 48 mm). Balík pevně uzavřete, bude kompaktní a ušetříte tím i nějakou korunu.

Kde se dá koupit krabice

Přepravit s námi můžete vše, co vyhovuje Poštovním a obchodním podmínkám. Obaly zakoupíte na vaší poště nebo na online na našem e-shopu www.postshop.cz , kde najdete další informací o každém obalu.

Jak potáhnout krabici látkou

krok: potáhněte víko

Pak nastřihněte z bavlněné květované látky obdélník, který pokryje celé víko a ještě zbyde na ohnutí látky dovnitř víka. Látku položte na kožešinu a kancelářskou sešívačkou připevněte v okrajům víka. Látku, zahnutou dovnitř víka, přilepte lepidlem.

Jak vyrobit krabici na míru

Použijte záclony nebo starý svetr. Využít můžete například různé kartónové krabice od spotřebního zboží, kancelářských papírů, bot nebo plenek. Ať už s víkem nebo bez. Důležité je, aby měly pevnější stěny.

Jak zmenšit krabici

Snížení krabice

Místo toho ale můžete krabici jednoduše snížit a prázdný prostor zmenšit – stačí seříznou krabici v rozích a klopy ohnout přes sebe, jak ukazují obrázky níže. Na tomto principu fungují výškově nastavitelné krabice, které mají ryly pro snadnější ohnutí krabice. Seříznout si můžete jakoukoliv krabici.

Jak udělat krabičku z kartonu

Jak vyrobit krabičku z kartonuVezměte spodní díl a udělejte rýhy 3cm od okraje po celém obvodu.Na delší straně krabičky rýhy nastřihněte.Všechny části podél rýh přeložte.Spodní díl prozatím odložte a vezměte díl, který bude sloužit jako víko, a udělejte rýhy 2cm od okrajů po celém obvodu.

Jak udělat obálku z papíru bez lepidla

Návod na klasickou obálku

Nejjednodušší způsob, jak vyrobit vlastní obálku je rozlepit nějakou koupenou. Získáte tím šablonu. Stačí tvar obkreslit na váš vybraný papír a slepit ho. Pokud obálku nemáte, můžete si šablonu vytvořit sami na jakoukoli velikost přáníčka.

Jak se sklada Dortova krabice

Krabice se skládá ze dvou částí – dna s pláštěm a samostatného víka. Její sestavení je jednoduché – sestaví se dno a plášť dohromady, do něho se položí dort, opatří se víkem. Dort se tak nepoškodí a nehrozí jeho poničení.

Čím vyplnit dárkovou krabici

K vyplnění dárkových krabic, tašek nebo dárkových košů můžete využít nejen hedvábný papír, o kterém jsme si před chvílí říkali, ale i dřevitou vlnu. Obojí stačí vhodně naaranžovat a barevně kombinovat. Hedvábný papír snadno dodá šmrnc stroze zabalenému dárku v krabici, dárkové tašce nebo celofánu.

Jak zabalit dárek bez balícího papíru

6) Vezměte papír a malujte

Použijte ho. Buď ho můžete nechat čistě bílý, nebo pomalovat čímkoli, co vás napadne (třeba něco tématického k dárku, nebo na něj napište Hádej, co je uvnitř! nebo na dárek nakreslete mašli, pokud nemáte) anebo použijte jeden z obrázků, které vaše dítko namalovalo třeba prstovými barvami.

Kde sehnat papírové krabice

Krabice se dají koupit v kamenném obchodě, není to zase taková zvláštnost. Slušně zásobená jimi bývají větší papírnictví, anebo specializovanější obchody s obalovou technikou. Designovým úletům se ale raději vyvarujte.

Kde sehnat levné krabice

Mnohem vstřícnější jsou zaměstnanci v menších obchodech. Zajímavým “zdrojem” jsou hlavně knihkupectví a prodejny s elektronikou, protože na přepravu používají obzvlášť pevné a robustní krabice. Důležité je ale načasování – musíte se trefit zrovna do dne, kdy jim dovezli zboží.

Jak ozdobit krabičku

Možností je hned několik, potáhnout krabici látkou, balicím papírem, zbytky tapet nebo můžete zkombinovat tyto techniky s některými doplňky jako jsou korálky, sušené či umělé květiny. My se ale dnes společné podíváme na zoubek ubrouskové technice tzv. decoupage.