Jak převážet 4 kola?

Jak přepravit kolo autem

Zavazadlový prostor je nejjednodušším a určitě nejlevnějším způsobem, jak převážet kola. Jedno až dvě kola byste měli naskládat do každého středně velkého auta. Stačí sklopit zadní sedačky a sundat přední kolo z kola. Náklad pak nezapomeňte dobře zafixovat, aby se v kufru nehýbal.
Archiv

Jak přepravovat kolo

Prvním je přeprava jako spoluzavazadlo – to je klasický způsob, kdy kolo připevníte na hák a sednete si do jeho blízkosti. Druhým způsobem je pak úschova během přepravy – v takovém případě kolo umístíte do nákladního prostoru pro přepravu kol, kde bude kolo pod dohledem průvodčího.
Archiv

Jak dát kola na střechu

2/ Střešní nosič

Pokud máte na autě střešní nosič, pravděpodobně také využijete tuto možnost. Pořízení příčníků a nosiče kol vás vyjde určitě levněji než pořizování nosiče kol na tažné zařízení. Pokud na vašem vozu střešní nosič chybí, můžete si ho ve většině případů nechat namontovat v autoservisu.
Archiv

Jak nejlépe uskladnit kolo

Zakryjte ho

Kamkoliv, kde je bezpečno, sucho, tma a stálá, ale ne příliš nízká teplota. Nízké teploty mají totiž negativní vliv na hydraulické kotoučové brzdy, olej v tlumičích i na vazelínu v ložiscích.

Jak vybrat nosič na kola

Nosic kol vybírejte podle nejčastějšího počtu přepravovaných kol. Pro jednoho až dva cyklisty zvažte pořízení střešního nosiče. Ty lze koupit za příznivou cenu, protože pro každé kolo pořizujeme jen jeden nosič. Mějte také na paměti, že nosiče na zadní dveře zpravidla zvládnou převézt maximálně tři kola.

Jaký střešní nosič na kolo

TEST: Nejlepší nosiče kol na tažná zařízení

1. místo 2. místo
Thule VeloCompact 3 Vítěz testu Thule EuroWay G2 (922) Cena/výkon
Kvalita a bytelnost Snadná manipulace Skládací konstrukce a sklápění Poměr kvality a ceny Robustní konstrukce Sklápění a možnost složení
Hodnocení: 97% Hodnocení: 94%
Porovnat ceny Porovnat ceny

Jak zabalit jízdní kolo

Postup zabalení kola

Při balení bicyklu není nutné odmontovat jednotlivá kola nebo řídítka. Doporučujeme však otočit šlapky do středu kola. Takto přichystané kolo obalte bublinkovou fólií. Balík zpevněte prokladovými kartony a zafixujete pevně omotanou strečovou fólií nebo lepicí páskou.

Jak zabalit kolo do autobusu

Správně ho zabalte. Přeprava kola letadlem nebo v interiéru auta vyžaduje hlavně jeho vhodné zabalení. Účinný a přitom levný a jednoduchý způsob ochrany kola představuje kartonová krabice, v níž kola odesílají výrobci. „Stačí sundat přední i zadní kolo, povolit řídítka a stočit je do směru podélné osy kola.

Jak přepravit koloběžku autem

Pokud však vaše koloběžka skládací není a nevejde se vám do kufru, bude to složitější. Asi nejlepším řešením, které je zaručeně bezpečné a navíc rychlé, jsou profesionální střešní nosiče nebo nosiče pro přepravu na tažném zařízení primárně určené pro kola.

Kam dát kolo v bytě

Za vstupní dveře, u stropu v předsíni, na zeď v hale, ale i klidně v obývacím pokoji můžete pověsit kolo na hák, případně na speciálně řešený věšák anebo přes kladku kolo vytáhnout ke stropu.

Jak skladovat kolo přes zimu

Nízké teploty se negativně podepisují na vlastnostech hydraulických kotoučových brzd, oleji v tlumičích a vazelíně v ložiscích. Pokud nemáte k dispozici vhodné podmínky k uskladnění kola na zimu, přikryjte ho alespoň dekou nebo potahem na kola. Izolujete ho tak od vlhkosti a chladu. Vhodné je kolo zavěsit na držák.

Co je to Hagus

Hagusy jsou podélné střešní nosiče, někdy označované jako podélníky. Jsou párově umístěné na střeše vozu a slouží k upevnění příčníků, jež jsou základním prvkem pro přepravu nákladu na střeše. Existují dvojího druhu – klasické (vystouplé), anebo integrované (zapuštěné do střechy). V zásadě se liší pouze svým designem.

Jak rychle můžu jet se Stresnim boxem

Nezapomínejte, že s boxem na střeše má vaše auto odlišné jízdní vlastnosti – např. se mění jeho těžiště. Většina výrobců rakví sice povoluje rychlost až 130 km/h, ale to ještě neznamená, že nesmíte jet pomaleji. Zejména na otevřených prostranstvích, kde se do auta opírá prudký boční vítr, je vysoká rychlost riziková.

Jak přepravit jízdní kolo

Přeprava kola jako spoluzavazadlo

Přeprava jízdních kol jako spoluzavazadlo je povolena ve vlacích, označených v jízdním řádu symbolem „kolo“ (viz přehled symbolů na konci této stránky), ve kterých jsou řazeny vozy se speciálními místy pro přepravu kol.

Jak zabalit kolo na přepravu

Postup zabalení kola

Při balení bicyklu není nutné odmontovat jednotlivá kola nebo řídítka. Doporučujeme však otočit šlapky do středu kola. Takto přichystané kolo obalte bublinkovou fólií. Balík zpevněte prokladovými kartony a zafixujete pevně omotanou strečovou fólií nebo lepicí páskou.

Jak poslat kolo DPD

Při balení bicyklu není nutné odmontovat jednotlivá kola nebo řídítka. Doporučujeme však otočit šlapky do středu kola. Takto přichystané kolo obalte bublinkovou fólií. Balík zpevněte prokladovými kartony a zafixujete pevně omotanou strečovou fólií nebo lepicí páskou.

Jak vozit koloběžku na autě

Vozit koloběžku bez nosičů – nedoporučujeme

obyčejné nosiče či příčníky. Myslete však na to, abyste náklad co nejlépe uchytili. Poslouží vám klasické kurtny – z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme používat gumicuky. Pro jistotu je lepší také přikurtovat řídítka.

Jak vozit dítě na koloběžce

Řídítka: řídítka nastavte tak vysoko, aby byla pod obličejem dítěte. Brzdění: počítejte s tím, že se brzdná dráha vlivem hmotnosti dítěte prodlouží. Brzděte včas. Rychlost: rychlost jízdy přizpůsobte povrchu a přejezdům přes obrubníky či retardéry tak, aby dítě neztratilo rovnováhu a nespadlo.

Jak uskladnit kolo v malém bytě

Nejklasičtější je zavěsit bicykl na zeď.

Jednoduše rám kola na poličku zavěsíte a ještě můžete na odkládací plochu umístit nějaké knihy nebo vázu. Jednostopého kamaráda lze také zavěsit kolmo dolů za přední kolo nebo jej odložit na speciální dřevěný stojan. Místo vbytě rovněž šetří zavěšení bicyklu na strop.

Jak uložit kola v garáži

Naopak celá kola i s ráfky se mají uskladňovat naležato nebo v závěsu. „V ideálním případě by se i na sobě ležící kola měla jednou za čas přeskládat,“ doporučuje Cyril Mladenov ze společnosti Global Auto. Na závěr je na místě připomenout, že pneumatiky jsou vysoce hořlavý a obtížně hasitelný materiál.

Jak je to se zazimováním kola

Jak zazimovat kolo

Pokud se kolo rozhodnete tzv. zazimovat a nejezdit na něm, najděte pro něj ideálně suché místo, kde nemrzne. V takovém případě nebude se zazimováním příliš moc práce. Stačí dofouknout kola na běžný provozní tlak a zkontrolovat, že neuchází, aby po pár dnech nebyl plášť splasknutý pod ráfkem.

Jak skladovat kola v garazi

Jak skladovat pneumatikypneumatiky skladujte čisté, před uložením je omyjte.zabalte pneumatiky do igelitových pytlůuložte je na suché a tmavé místo.zvolte místo mimo jakýkoliv zdroj ozonu (elektromotory, kompresory)vyvarujte se kontaktu s jakoukoliv chemikáliísamostatné pneumatiky stavte nastojato.

Co je to T drážka

T-drážka je sofistikované řešení, jež umožňuje elegantní a pohodlné uchycení automobilových doplňků. Upevněný nosič, box či příčník je lépe zafixovaný, snadněji se demontuje a jeho poloha je zároveň variabilnější. Princip je jednoduchý – do předpřipravené drážky zastrčíte úchyt ve tvaru „T“.

Co jsou integrované hagusy

Hagusy jsou podélné střešní nosiče, někdy označované jako podélníky. Jsou párově umístěné na střeše vozu a slouží k upevnění příčníků, jež jsou základním prvkem pro přepravu nákladu na střeše.

Jak velkou rakev na auto

Střešní box by neměl přesahovat délku střechy

Čím větší a delší osobní automobil máte, tím delší rakev si můžete pořídit. Platí základní pravidlo, že rakev by neměla přesahovat délku střechy, a to ani z přední, ani zadní strany.