Jak připojit Mikrotik?

Jak se dostat do nastavení routeru Mikrotik

Router si připojte UTP kabelem z jednoho ze čtyř LAN portů s počítačem nebo se připojte přes síť Wi-Fi. Wi-Fi v tovární nastavení není zaheslovaná. Do konfiguračního menu se dostanete na adrese http://192.168.88.1/ z webovém prohlížeče. K přihlášení do administrace zadejte Login: admin a Password nechte prázdné.
Archiv

Jak nastavit Mikrotik jako Access Point

V záložce "Wireless" -> "Security Profles" si vytvořte profil s heslem. Vytvořený profil pak vyberte v záložce Wireless" -> "Interfaces" -> "Wireless" -> "Security Profile". Pak v záložce "Wireless" -> "Interfaces" -> "Wireless" pak odklikněte "Default Authenticate". K jednotce se tak už jiné AP nepřipojí.

Co je to RouterBOARD

MikroTik RouterBOARD je označení pro základní desky umožňující rozšíření na míru. Integrovaný procesor a operační paměť zajišťují chod systému MikroTik RouterOS, zatímco síťové karty, bezdrátové antény či jiné zvolené příslušenství činí MikroTik RouterBOARD síťovým prvkem odpovídajícím přesně vašim požadavkům.

Jak zabezpečit Mikrotik

Safe Mode. Safe Mode je velmi efektivní pomůcka. Především pokud konfigurujete Mikrotik vzdáleně na jiné lokalitě a hrozí, že byste se mohli tzv uříznout. Když kliknete na tlačítko Safe Mode, tak od toho okamžiku si Mikrotik pamatuje všechny změny, které jste udělali.
Archiv

Jaký router za Terminátor

Jako vhodný router do kterékoli domácnosti i pro využití s Terminátorem mohu vřele doporučit produkt Tenda TX3. Aktuálně se jedná o nejlevnější Wi-Fi 6 router na trhu.

Co je WISP AP

V případě zvolení módu Home AP (Home AP Dual) se jednotka nastaví tak, že port jedna je určený pro připojení do internetu a na ostatní porty se připojí počítače a další síťové prvky. Předvolbu WISP AP využijete v případě, kdy se připojujete k poskytovateli internetu přes Wi-Fi. Upozornění!

Co je to CAPsMAN

Je jím docela stará novinka: CAPsMAN od firmy Mikrotik. Co je CAPsMAN jedním slovem Něco jako jedno místo, kde máte shrnuté všechny informace o WiFinách rozprostřených po firmě a můžete je centrálně manažovat.

Co je PTP bridge ap

Pokud v menu "Quick set" zvolíte "PTP Bridge", na straně AP je v menu Wireless automaticky nastaven režim "bridge". V tomto režimu je AP ochotno navázat asociaci pouze s jedním klientem (station-bridge).

Co je to MikroTik

MikroTik RouterOS je routerový operační systém založený na Linuxu, vhodný zejména pro bezdrátové spoje a jako bezpečný HW firewall popřípadě router se snadnou GUI konfigurací.

Co je RoMON

RoMON je služba pro centrální nastavení RouterBoardů. Použití je jednoduché. Pouze na každém RB službu povol a ostatní nech jak je přednastavené. Přes WinBox se pak na jeden RB připojíš pomocí tlačítka "Connect To RoMON" a ostatní RB se načtou automaticky.

Co zapojit za Terminátor

Co připojit za Terminátor

Jelikož je pro připojení routeru využit standardní Ethernet, můžete teoreticky použít jakýkoli vlastní router. Prakticky musí takový router podporovat: nastavení VLAN ID na WAN rozhraní (VLAN ID pro Internet je 848 , IPTV VLAN ID je 835 ) vytočení PPPoE nad VLAN.

Jak se připojit k routeru O2

Přihlášení do modemu

Propojte modem s počítačem přes ethernetový (síťový) kabel. Jeden konec zapojte v modemu do výstupu „LAN1“, „LAN3“ nebo „LAN4“ a druhý do „LAN“ počítače. Do internetového vyhledávače zadejte adresu http://10.0.0.138/. Zobrazí se vám okno pro přihlášení do konfigurace modemu.

Co je PTP Bridge ap

Pokud v menu "Quick set" zvolíte "PTP Bridge", na straně AP je v menu Wireless automaticky nastaven režim "bridge". V tomto režimu je AP ochotno navázat asociaci pouze s jedním klientem (station-bridge).

Jak nastavit Capsman Mikrotik

Přejděte v System na Reset Configuration a zvolte CAPS Mode – po resetu konfigurace by se mělo zařízení samo nastavit tedy za předpokladu, že je síťově propojeno s routerem. Takto postupujte u všech CAP zařízení a samozřejmě nezapomeňte u všech zařízení si nastavit heslo.

Co je režim AP

Režim přístupového bodu se používá pro připojení k bezdrátovým klientům (karty bezdrátového adaptéru) stolní počítače, notebooky a PDA. Wireless klienti mohou komunikovat pouze na AP v režimu přístupového bodu. umožňuje komunikaci AP s dalším AP.

Co je WISP režim

Velice zajímavou funkcí je WISP Router, funkce, kterou má D-Link i OvisLink. Využívá se v situaci, kdy vám poskytovatel internetu bezdrátovou cestou dovoluje použít jen jedno zařízení a tedy jednu IP adresu, zatímco vy si k tomu potřebujete připojit celou domácí síť.

Jak zrychlit VDSL

CETIN momentálně VDSL zrychluje čtyřmi způsoby:stavěním předsunutých DSLAMů (zkracuje vzdálenost od poskytovatele k přípojce)vectoringem (eliminuje přeslechy mezi sousedícími linkami v jednom vedenínasazování profilu 32b (zdvojnásobení šířky přenosového pásma)bondingem (spojení dvou linek na jedné přípojce)

Jak připojit modem k internetu

Kabel zapojte k síťové kartě vašeho PC a druhý konec připojte do žlutého konektoru na modemu označeného LAN (obvykle máte na výběr LAN1 až LAN4). Teď už máte vaše PC a modem kompletně zapojené. Modem můžete zapnout tlačítkem Power a úspěšně se připojit k internetu.

Jak zjistit IP adresu routeru O2

V návodu k routeru si najděte, jakou IP-adresu router používá a napište ji do příkazového řádku vašeho internetového prohlížeče. Bude to pravděpodobně IP-adresa 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1, popřípadě 192.168.2.1. Potvrďte klávesou Enter.

Jak zapojit router jako Access Point

Když se poprvé přihlásíte na stránku nastavení routeru, budete automaticky přesměrováni na stránku rychlého nastavení internetu (QIS). Nebo přejděte na záložku Správa -> Provozní režim, vyberte režim přístupového bodu (AP) a klikněte na Uložit.

Jak se připojit k access point

K vytvoření WiFi sítě se používají buď WiFi routery nebo zařízení zvaná (multifunkční) Access Point (AP). Jejich připojení k síti a zprovoznění je stejné jako v případě obyčejného routeru: stačí je připojit jedním ethernetovým kabelem přímo k internetové přípojce nebo ke stávajícímu routeru.

Co je to access point

Přístupový bod (anglicky access point, zkratka AP) k bezdrátové Wi-Fi síti je zařízení, ke kterému se klienti připojují. Klienti spolu nekomunikují přímo, ale prostřednictvím přístupového bodu, takže mohou být jednodušší a nemusejí být ve vzájemném rádiovém spojení.

Jakou rychlost připojení potřebuji

Rychlost připojení

Rychlost připojení Počet uživatelů Počet zařízení
Až 10 Mb/s 1-2 nenároční uživatelé 1-3 zařízení
Až 50 Mb/s 1-2 nenároční uživatelé 1-3 zařízení
50 až 250 Mb/s 3-5 průměrných uživatelů Až 10 zařízení
250 Mb až 1Gb/s 5+ náročných uživatelů 10+ zařízení

Jak zjistím rychlost připojení k internetu

Existuje spousta českých i zahraničních webů, které na svých stránkách zdarma nabízí nástroj k měření rychlosti připojení. Z tuzemských webů doporučujeme použít třeba měřiče na serverech rychlost.cz nebo dsl.cz. Ze zahraničních jsou spolehlivé nástroje speedtest.net i speedcheck.org.

Jak připojit router k routeru

Hlavní router umístíte poblíž modemu, potom zapojíte jeden konec ehternetového kabelu do libovolného portu LAN na hlavním routeru. Následně zapojíte druhý konec kabelu s koncovkou do portu LAN u sekundárního routeru (pro vytvoření sítě LAN-LAN) nebo do portu WAN (pro síť LAN-WAN). A hurá, síť je hotová!