Jak přivolat pomoc?

Jak přivolat první pomoc

Ve zkratce:Vytočte číslo 155 nebo 112.Sdělte co se přesně stalo.Uveďte místo, kde k události došlo pokud voláte z mobilního telefonu uveďte i město.Informujte dispečera o zraněných (počet osob, které potřebují pomoc, pohlaví, věk)Sdělte dispečerovi jméno a číslo svého telefonu.Upřesněte místo události.
ArchivPodobné

Kdy si můžu volat sanitku

Jde zejména o následující příznaky:

bolesti nebo tlak na hrudi, vysoký krevní tlak s doprovodnými příznaky, jako tlak na hrudi, dušnost nebo točení hlavy. vážná zranění, silná krvácení a velké rány, cizí těleso obzvláště v partiích jako je trup, břicho nebo stehna.
Archiv

Kdy volat na linku 155

Kdy volat. Linku 155 použijte k přivolání záchranné služby vždy, pokud došlo k vážné poruše zdraví či přímému ohrožení lidského života.
Archiv

Kam volat v nouzi

TELEFONICKÁ POMOCLinka bezpečí (Sdružení Linky bezpečí): 116 111 (nonstop), ZDARMA.Linka pro rodinu a školu (Cesta z krize): 116 000 (nonstop), ZDARMA.Linka první psychické pomoci (Cesta z krize): 116 123 (nonstop), ZDARMA.Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí (Bílý kruh bezpečí): 116 006 (nonstop), ZDARMA.

Co říct Když volám sanitku

Volání na linku 155Vytočte číslo 155 (ideálně přímo od postiženého)Nechte se vést operátorem a odpovídejte na jeho otázky.Vždy raději popisujte, co vidíte (např.Buďte připraveni sdělit následující informace:Adresu / místo kam má sanitka přijet.Komu voláte sanitku.Co se stalo.

Jak podáváme první pomoc

OBECNÉ ZÁSADY PRVNÍ POMOCI

✓ Vyšetříme postiženého. ✓ Zavoláme tísňové volání 155 nebo 112. ✓ Poskytneme první pomoc. ✓ Kontrolujeme postiženého až do příjezdu rychlé zdravotnické pomoci.

Kam volat při nevolnosti

„Tísňovou linku 155 je vhodné volat vždy, když dojde k náhlému zhoršení zdravotní stavu a pacient si neví rady. Dispečerky na lince 155 jsou zdravotnice s vysokou odborností a zkušeností – pacientovi poradí a v případě potřeby pošlou posádku sanitního vozu.

Kdy volat sanitku při prujmu

Kdy lze postup použít: náhle vzniklé průjmové onemocnění dospělého, který je bez dalších celkových příznaků (porucha vědomí, pocit horšího dechu, tendence ke kolapsu, výrazně oschlé sliznice…), bez trvalé silné (křečovité) bolesti břicha, bez horečnatého stavu trvajícího děle než 24 – 48 hodin, bez závažného …

Jaký je rozdíl mezi voláním na linku 112 a 155

V České republice je linka 112 obsluhována Hasičským záchranným sborem. Pokud tedy potřebujete zdravotnickou záchrannou službu a zavoláte na číslo 112, dovoláte se k hasičům. Váš telefonát odtud proto musí být přepojen na linku 155, což představuje vždy jisté zdržení.

Jak funguje linka 156

Na linku 156 se můžete obrátit kdykoliv zdarma a to jak ze sítě pevných telefonních linek, tak prostřednictvím mobilních operátorů. Na tísňovou linku se lidé často obracejí také se žádostí o pomoc i v případě, že například ve městě zabloudí a neví kudy se někam dostat.

Kde se anonymně svěřit

Jakákoli snaha problém řešit se cení a často přinese zlepšení a velkou úlevu. Může to být svěření se někomu blízkému, návštěva psychologa nebo poradny na internetu. Doporučit můžeme například stránky Neprohraju.cz, kde se nemusíte bát se svěřit, vše se totiž odehrává v naprosté anonymitě.

Co je to modrá linka

Modré linky mají telefonní čísla začínající 81, 83 a 843 až 846. Cenu za volání platí částečně volající a částečně volaný. Cena se obvykle pohybuje v rozsahu 3 až 6 Kč za minutu, ale nezapočítává se do volných minut.

Co to je za číslo 112

Linka 112 je evropské číslo tísňového volání, na které můžete bezplatně volat z pevné linky nebo mobilního telefonu na celém území Evropské unie. Dovoláte se přímo na složky záchranného systému – policii, zdravotnickou záchrannou službu a hasiče.

Jaké je číslo sanitky

V České republice jsou pro tísňová volání vyhrazena tato telefonní čísla: 150 Hasičský záchranný sbor ČR, 155 Zdravotnická záchranná služba, 158 Policie ČR.

Co dělat když člověk nedýchá

když nedýchá nebo chrčí, uvolněte dýchací cesty. když postižený stále ještě nedýchá, vyčistěte mu dýchací cesty. když nedýchá ani po uvolnění a vyčistění dýchacích cest, zahajte dýchání z úst do úst a pokud je to nutné, i nepřímou srdeční masáž podívejte se po jakémkoliv upozornění na nějakou chorobu, jako je např.

Co dělat při dušení

Postavte se a zezadu obejměte zraněného. Jednu ruku zatnete v pěst, druhou rukou tuto pěst uchopíte a stlačujete silně (směrem dovnitř a nahoru) nadbřišek (místo mezi pupkem a pod žebry). Střídáte údery do zad (5x) a Heimlichův manévr (5x) do doby, než dojde k vypuzení tělesa nebo dokud postižený neupadne do bezvědomí.

Kdy jet na pohotovost s průjmem

Kdy je třeba zajistit hospitalizaci:

Pokud je zjevné, že průjem či zvracení jsou takové intensity, že ztráty tekutin jsou větší, než jejich příjem. Pokud se u dítěte rozvíjí některé z příznaků dehydratace: malátnost až apatie. dítě je halonované – má kruhy pod očima, oči jsou jakoby zapadlé

Jak zmírnit pocit na zvracení

Pomoci může i pití většího množství tekutin – dejte si šálek teplého mátového, heřmánkového nebo zázvorového čaje nebo si zkuste do sklenice s vodou vymačkat čerstvě rozkrojený citron. Při žaludeční nevolnosti může pomoci i čerstvý vzduch – jděte na procházku nebo si alespoň otevřete okna.

Kdy jet na pohotovost s Prujmem

Kdy je třeba zajistit hospitalizaci:

Pokud je zjevné, že průjem či zvracení jsou takové intensity, že ztráty tekutin jsou větší, než jejich příjem. Pokud se u dítěte rozvíjí některé z příznaků dehydratace: malátnost až apatie. dítě je halonované – má kruhy pod očima, oči jsou jakoby zapadlé

Kdy je průjem infekční

U virové střevní chřipky je nakažlivost nejvyšší během prvních 4 dnů. Virus se přenáší dotykem – buď přímým kontaktem s nemocným nebo s nábytkem a jinými plochami, kterých se nemocný dotýkal.

Kdy volat 112 a kdy 158

Měli byste volat tedy pouze v případě, že potřebujete pomoc hasičů, policie nebo zdravotnické záchranné služby, a to na známá čísla 150, 158 nebo 155. Pokud si nejste jisti nebo jste se dostali do situace, kdy je nutné využít všech složek integrovaného záchranného systému, volejte na číslo 112.

Kam se Dovolam na 156

155 zdravotnická záchranná služba, 158 Policie ČR, 156 obecní (městská) policie.

Kdy volat na 156

Kdy volat na linku 156:

drobné krádeže. poškozování či úmyslné ničení majetku. buzení veřejného pohoršení útok agresivního psa.

Co to je 911

Nejčastější tísňová čísla jsou 112 (státy EU), 911 (většina Severní Ameriky) a 999 (např. Spojené království, Čína nebo některé africké státy).

Kde se svěřit

Zpovídat a svěřovat se můžete také odborníkovi, psychologovi, psychoterapeutovi nebo psychiatrovi v poradně. S psychologem lze řešit většinou problémy rodinné, partnerské, rodičovské či profesní. Dokáže vás vyšetřit a poradit vám.