Na co si dát pozor při spaní v autě
Nedoporučuje se tedy vyhledávat odlehlá místa v pustinách ani přelidněná parkoviště, kde se hluk z rozbíjených okýnek snadno ztratí. Ideální je tak zaparkovat na osvětleném místě, například u čerpací stanice. V každém případě se však během spaní v autě zamykejte a nenechávejte příliš otevřená okna.
Archiv
Jak spát v malém autě
V klasickém osobním vozidle je nejlepší možností sklopit sedačky a přibalit matrace a deky, které vám vyrovnají hrboly u sklopených sedaček. Ideální je když máte auto delší a můžete se tím pádem pohodlně nátáhnout. Myslete také na to, že s vámi budou cestovat i vaše zavazadla, tak ať pro ně máte vyhraněný prostor.
Archiv
Co si vzít na spaní v autě
CO VZÍT S SEBOU
Na spaní můžete zvolit spacák, klidně si ale dopřejte peřiny. Mějte na mysli noční teploty, které vás čekají. Například VISU vestavba zahrnuje i nezávislé topení, díky kterému si budete moci vyrazit na divoko i za chladnějšího počasí.
Kde je povoleno spát v autě
Platí tady totiž přísný zákaz volného kempování. Zákaz spaní v autě platí i v Itálii a ve Slovinsku. Stejně nekompromisní jsou zákony a vyhlášky ve Švýcarsku, u našich sousedů na Slovensku, v Rakousku i Německu, dále v Srbsku, Maďarsku, Itálii, Řecku, Belgii nebo Nizozemsku.
Archiv
Kde spát v autě na Sumave
Nocovišť je k provozu od 1.8.2008 připraveno celkem osm: Hůrka u Prášil, Poledník, Modrava, Bučina, Strážný, Nové Údolí a Pod Plešným jezerem. Nouzová nocoviště nabízejí pomoc pěším turistům s batohy, kteří procházejí napříč Šumavou po páteřní trase, vedené v blízkosti státní hranice.
Kde přespat v autě aplikace
Aplikace nese název Park4Night a je de facto jen appstorovým ztělesněním stejnojmenné webové stránky sloužící ke sdílení vhodných míst k přenocování či oddychu mezi lidmi z celého světa, kteří vyznávají přesně tento typ turistiky.
Kde přespat v přírodě
V takřka jakémkoliv lese můžete jednu noc přespat (bivakovat pod širákem), pokud po vás ráno nezůstane ani smítečko. Tak praví české zákony. Povolený máte spacák nebo třeba hamaku a některé prameny uvádí i malý stan. Takto můžete přespat v chráněných oblastech a rezervacích (v rámci turistických tras).
Kde si můžu postavit stan
Kde smíte přespat
Jinak podle rozumného uvážení prakticky kdekoli, kde je vlastníkem stát nebo obec. I tady ale platí výjimky. V některých národních parcích jsou určená místa k nouzovému přenocování. Znamená to, že tam můžete přespat pod širákem, když vás zastihne tma, ale jinak žádné zdržování.
Kde se nesmí stanovat
Kde se nesmí stanovat či tábořit
Jednoduše řečeno, stanovat se nesmí tam, kde je to zakázáno. To jsou národní parky, chráněné krajinné oblasti, národní přírodní rezervace. Táboření tady umožňuje orgán ochrany přírody jen na místech k tomu vyhrazených. Na některých místech se totiž ani nesmí na území parku vstoupit.
Kde legalne stanovat
Naprosto legálně tedy lze v ČR stanovat pouze na místech k tomu určených – v oficiálních kempech. Existují však i výjimky, například v NP Šumava jsou vybudována nouzová nocoviště, kde je za dodržení stanovených podmínek možné přespat i ve stanech.
Kam pod stan v Beskydech
Nejlépe hodnocené:Koupaliště s kempem Dolní Bukovina. Dolní Bukovina 4.69 bodůAutocamping Pod Černým lesem. Žamberk 4.56 bodůTábořiště Čepice. Čepice 4.55 bodůCamp Horní Lipka. Králíky 4.48 bodůCamping Rožnov. Rožnov pod Radhoštěm 4.48 bodůStanové tábořiště Petrův palouk. Nekoř 4.45 bodů
Kde kempovat ve stanu
Kde smíte přespat
Začněme tím, kde stanovat nesmíte. V chráněných krajinných oblastech (CHKO) a národních parcích (NP), ve vojenských újezdech a na soukromých pozemcích. Jinak podle rozumného uvážení prakticky kdekoli, kde je vlastníkem stát nebo obec.