Jak poslat kolo přes DPD?

Jak poslat kolo DPD

Při balení bicyklu není nutné odmontovat jednotlivá kola nebo řídítka. Doporučujeme však otočit šlapky do středu kola. Takto přichystané kolo obalte bublinkovou fólií. Balík zpevněte prokladovými kartony a zafixujete pevně omotanou strečovou fólií nebo lepicí páskou.
Archiv

Jak nejlépe poslat kolo

Jak poslat kolo poštou Potřebujete-li poslat kolo poštou, máte dvě možnosti: zabalit ho do krabice, nebo ho alespoň omotat fólií. V obou případech si připlatíte, v tom prvním ale můžete využít jakoukoliv zásilkovou službu –⁠ Českou poštu, PPL, GLS, DPD, Geis a další.
Archiv

Jak poslat kolo v krabici

Kolo a všechny ostatní komponenty skládejte do krabice tak, aby se žádnými částmi (především pak ostrými hranami) nedotýkaly stěn. Krabici pak na šířku vyztužte polystyrenovými nebo kartonovými vzpěrami, aby kolo bylo chráněné i v případě, že bude přepravováno naležato.
Archiv

Jak poslat jízdní kolo vlakem

Jízdní kolo můžete s sebou vzít do vlaku jako spoluzavazadlo, s příplatkem 40 Kč za 1 kolo. Přeprava kol je možná pouze do vyčerpání volné kapacity pro umístění kol, a nelze ji předem rezervovat (kromě tratí na Šumavě), takže platí pravidlo „kdo dřív přijde, ten jede“.

Jak poslat kolo bez krabice

Stačí trochu omotat „strečkou“ a odvézt to na depo. Nemusíš nic vyplňovat, jen nadiktuješ adresáta a frčíš.

Jak nastoupit s kolem do vlaku

V jízdních řádech je označen symbolem jízdního kola. Cestující si kolo sám naloží a vyloží, nastoupit ale musí do dveří vlaku, které jsou označeny symbolem kola. Cena za přepravu kola je 25 Kč za jeden vlak nebo 50 Kč za celý den. Doklad lze koupit buď v pokladně nebo bez přirážky od průvodčího ve vlaku.

Jak poslat kolo přes PPL

Přes přepravce PPL Sprint posíláme kompletně seřízená a smontovaná jízdní kola a elektrokola. Více informací o zasílání jízdních kol a elektrokol ZDE . Balík je zpravidla doručován druhý pracovní den po odeslání. Zásilku Vám doručí doručovatel České pošty až k Vám domů.

Jak poslat jízdní kolo do zahraničí

Ať už chcete poslat elektrokolo, horské kolo, nebo jakýkoliv jiný typ, nejjednodušší volbou je využití služeb soukromé kurýrní služby. Dnes jich je na trhu hned několik a díky recenzím spokojených zákazníků si můžete být jistí, že nesáhnete vedle. Zkuste například službu Balík do zahraničí.

Jak převést kolo

Zavazadlový prostor je nejjednodušším a určitě nejlevnějším způsobem, jak převážet kola. Jedno až dvě kola byste měli naskládat do každého středně velkého auta. Stačí sklopit zadní sedačky a sundat přední kolo z kola. Náklad pak nezapomeňte dobře zafixovat, aby se v kufru nehýbal.

Jak cestovat s kolem v metru

V metru mohou být jízdní kola přepravována s výjimkou první plošiny soupravy na každé první a poslední plošině jednotlivých vozů soupravy (maximálně dvě kola na každé plošině). Povolený či naopak zakázaný vstup označují na každých dveřích soupravy následující piktogramy. Přeprava jízdních kol je zdarma.

Jak poslat velký balík

Česká pošta a služba Nadrozměrný balík

Česká pošta nabízí službu Nadrozměr. Ta přepraví balíky až do 850 kg do druhého pracovního dne. až 50 000 Kč zahrnuta v ceně poštovného. Zásilky do 50 kg nesmí přesáhnout tyto rozměry: délku 250 cm, výšku 180 cm a šířku 180 cm.

Jak dát kolo do kufru

Pravděpodobně nejjednodušší a nejlevnější varianta, jak převézt kolo, je ho jednoduše poskládat do kufru. Stačí sundat přední kolo, sklopit zadní sedačky a máme v podstatě vyhráno. Doporučujeme mezi brzdové destičky zasunout vymezovací podložky, aby při manipulaci s kolem omylem nedošlo ke stlačení destiček k sobě.

Jak převážet elektrokola

Jak jsme již psali výše pro převoz elektrokola či více elektrokol jsou nejvhodnější nosiče kol na tažné zařízení. Některé typy těchto nosičů se již dělají i skládací, případně mají i nainstalovaná kolečka pro snadnou manipulaci a uložení nosiče.

Jak rezervovat kolo ve vlaku

Rezervaci místa pro jízdní kolo (spolu s místem na sezení pro cestujícího nebo samostatné místo pro kolo) si předem zakupte u pokladní přepážky, v e-shopu nebo nejpozději u průvodčího předchozího vlaku.

Kde nechat v Praze kolo

V současnosti je v Praze jediné svébytné parkoviště B+R umožňující cyklistům odložit kolo a dál pokračovat MHD, a to u vlakové zastávky Praha-Klánovice, kde je instalováno několik cykloboxů a zastřešené stojany. Cyklisté však mohou využívat stojany umístěné v blízkosti obsluhy na většině hlídaných parkovišť P+R.

Jak poslat velké balíky s DPD

Odeslání balíkuObjednávku vytvoříte a zaplatíte v naší nové webové aplikaci Z ruky do ruky.Pošleme vám QR kód, který následně naskenujete v našem DPD boxu přímo z mobilního telefonu.Box následně vytiskne přepravní štítek, který nalepte na balík a vložte ho do otevřené schránky.Máte hotovo.

Jak funguje doručení DPD

DPD kurýr je zaměstnancem našich smluvních dopravců a je v jeho zájmu balíček doručit, povinnost volat (na česká nebo zahraniční čísla) však nemá. Příjemcům balíčků služby DPD Private zasíláme v den doručení sms a e-mail s 1hodinovým oknem, kdy balíček kurýr doručí.

Jak prepravovat kolo

Jedno až dvě kola byste měli naskládat do každého středně velkého auta. Stačí sklopit zadní sedačky a sundat přední kolo z kola. Náklad pak nezapomeňte dobře zafixovat, aby se v kufru nehýbal. Pamatujte na to, že při nárazu se každá volně ležící věc v autě mění ve smrtelnou zbraň.

Jak převážet kola

Zavazadlový prostor je nejjednodušším a určitě nejlevnějším způsobem, jak převážet kola. Jedno až dvě kola byste měli naskládat do každého středně velkého auta. Stačí sklopit zadní sedačky a sundat přední kolo z kola. Náklad pak nezapomeňte dobře zafixovat, aby se v kufru nehýbal.

Jak bezpečně převážet kola v rámci EU

Jízdní kola mohou být přepravována za využití střešních nosičů, nosiče mohou být upevněny také na zadní část (5. dveře) vozidla, další možností je upevnit je na tažné zařízení vozu a konečně je též možnost přepravovat jízdní kola uvnitř vozu.

Jak koupit jízdenku pro kolo na vlak

Jízdenku na přepravu kola si můžete koupit buď na pokladně ve větších vlakových stanicích, s předstihem on-line na stránkách Českých drah (kde můžete vyřídit i rezervaci místenky pro vás a vaše kolo) nebo přímo u průvodčího ve vlaku.

Kdy jede nízkopodlažní vlak

Bezproblémový nástup do nízkopodlažních vozidel je obvykle možný jen z nástupišť s výškou 550 mm. Takto jsou stavěny všechny nové a rekonstruované stanice.

Kde zaparkovat kolo

Kolo připevňujte k pevně ukotveným předmětům, nejlépe oficiálním stojanům. Ideální jsou městské stojany, umožňující zamknutí kola o rám, takzvaná „obrácená U“. Ty se hodí k uzamknutí velké většiny kol a zároveň u nich nehrozí poškození kola nebo výpletu. Stojan typu obrácené U – to nejlepší řešení.

Jak poslat nadměrný balík

Česká pošta a služba Nadrozměrný balík

Česká pošta nabízí službu Nadrozměr. Ta přepraví balíky až do 850 kg do druhého pracovního dne. až 50 000 Kč zahrnuta v ceně poštovného. Zásilky do 50 kg nesmí přesáhnout tyto rozměry: délku 250 cm, výšku 180 cm a šířku 180 cm.

Jak poslat balík na dobírku DPD

Zaplaťte balíček v boxu pohodlně online.

Jakmile bude balík připravený, dostanete od nás smsku a e-mail s odkazem pro zaplacení. Dobírkovou částku uhradíte kartou online a my vám vzápětí pošleme šestimístný kód pro otevření příslušné schránky boxu. Na vyzvednutí máte 48 hodin.