Kam poslat výkazy do sbírky listin
Jak a kam zveřejnit účetní závěrku společnostidatovou schránkou na adresu příslušného rejstříkového soudu.na elektronickou adresu soudu (e-mailem s el. podpisem)prostřednictvím online podání do sbírky listin dostupného přes or.justice.cz.webovou aplikací ePodatelna dostupnou z www.justice.cz.
Archiv
Kam poslat závěrku ke zveřejnění
Pokud je PDF větší než 10 MB, musíte závěrku doručit na podatelnu soudu poštou nebo osobně, např. na CD nebo jiném datovém nosiči. Od roku 2022 přibyla ještě jedna možnost. Při podání daňového přiznání vyplníte speciální přílohu s názvem Žádost o předání účetní závěrky do sbírky listin veřejného rejstříku.
Archiv
Kam se posílají výkazy
b) na elektronickou adresu soudu (e-mailem); c) prostřednictvím online podání do sbírky listin dostupného přes web ministerstva spravedlnosti; d) webovou aplikací ePodatelna dostupnou z www.justice.cz; e) na technických nosičích dat CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW (poštou nebo osobně do podatelny soudu).
Archiv
Jak vložit dokumenty na justici
Listiny ve formátu PDF zašlete elektronicky rejstříkovému soudu, který vede složku dané osoby, a to některým z následujících způsobů:datovou schránkou,e-mailem,prostřednictvím online podání do Sbírky listin,prostřednictvím online aplikace ePodatelna.
Archiv
Co se musí zakládat do sbírky listin
Jaké dokumenty musí podnikatel do sbírky listin založitvýroční zprávy,účetní závěrky,rozhodnutí o zrušení právnické osoby,rozhodnutí a usnesení valné hromady apod.
Co se musí zveřejnit ve sbírce listin
Ve sbírce listin ji musí zveřejnit účetní jednotky zapsané ve veřejných rejstřících, zejména v obchodním, a proto se povinnost týká především společností. Mikro a malé účetní jednotky zveřejňují rozvahu a přílohu k účetní závěrce ve zkráceném rozsahu.
Jak zveřejnit výkazy
Jakým způsobem zveřejnit účetní závěrkuDatová schránka – zaslání na příslušný rejstříkový soud.Webová aplikace ePodatelna.Emailem s elektronickým podpisem.Zveřejnění prostřednictvím správce daně
Kdo musi zveřejňovat výkaz zisků a ztrát
Účetní závěrka standardně obsahuje rozvahu, výsledovku (výkaz zisku a ztrát), přehledy o peněžních tocích a změnách vlastního kapitálu a přílohu. Ve sbírce listin ji musí zveřejnit účetní jednotky zapsané ve veřejných rejstřících, zejména v obchodním, a proto se povinnost týká především společností.
Kam poslat výroční zprávu
Možné způsoby zveřejnění:Datová schránka – zaslání na příslušný rejstříkový soud.Webová aplikace ePodatelna.Emailem s elektronickým podpisem.Zveřejnění prostřednictvím správce daně
Kde najít zakládací listiny
Sbírku listin každé právnické osoby, zapsané v obchodním rejstříku, lze v elektronické podobě nalézt na internetových stránkách ministerstva spravedlnosti (www.justice.cz).
Co se musí ukládat do sbírky listin
Příklady dokumentů, které je potřeba zveřejnit ve sbírce listin:listiny potvrzující vznik právnické osoby (např.rozhodnutí o změnách statutárního orgánu (jmenování nebo odvolání členů),výroční zprávy, účetní závěrky,rozhodnutí o zrušení právnické osoby,rozhodnutí o exekuci nebo likvidaci.
Kdy se sestavuje účetní závěrka
Účetní jednotky sestavují účetní závěrku k rozvahovému dni, tj. ke dni, kdy uzavírají účetní knihy. Řádnou účetní závěrku sestavují účetní jednotky k poslednímu dni účetního období; v ostatních případech sestavují účetní jednotky mimořádnou účetní závěrku.
Jak poslat výroční zprávu
Možností, jak závěrku doručit rejstříkovému soudu, je hned několik: Datovou schránkou společnosti. Tento způsob podání je nejčastější a nejjednodušší. On-line podání (využití aplikace ePodatelna nebo zaslání prostřednictvím e-mailu opatřeného zaručeným elektronickým podpisem).
Kdy je povinná výroční zpráva
Výroční zprávu schvaluje nejvyšší orgán společnosti, který se musí podle zákona o obchodních korporacích sejít minimálně jednou ročně ve lhůtě stanovené stanovami, nejpozději však do 6 měsíců od ukončení posledního účetního období.
Co musí být ve Sbírce listin
Příklady dokumentů, které je potřeba zveřejnit ve sbírce listin:listiny potvrzující vznik právnické osoby (např.rozhodnutí o změnách statutárního orgánu (jmenování nebo odvolání členů),výroční zprávy, účetní závěrky,rozhodnutí o zrušení právnické osoby,rozhodnutí o exekuci nebo likvidaci.
Co musí spolek zakládat do sbírky listin
Právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku mají povinnost podle § 66 rejstříkového zákona do sbírky listin zakládat například zakladatelské právní jednání právnické osoby (jako třeba společenskou smlouvu, zakladatelskou listinu, stanovy družstva či stanovy spolku), rozhodnutí o jmenování, odvolání nebo jiném …
Co zveřejňuje spolek ve Sbírce listin
Sestavování a zveřejňování účetní závěrky
Účetní jednotky, které se zapisují do veřejného rejstříku, zveřejní závěrku uložením do sbírky listin. Tato povinnost zveřejnění se tedy vztahuje i na spolky, jakožto subjekty zapisující se do spolkového rejstříku.
Jaké výkazy do sbírky listin
Účetní závěrka se standardně skládá z rozvahy, výsledovky (tedy výkazu zisku a ztrát), přehledu o peněžních tocích a přílohy. Mikro a malé účetní jednotky nejsou povinny zveřejňovat výkaz zisku a ztráty, a zveřejňují tak pouze rozvahu ve zkráceném rozsahu a přílohu k účetní závěrce (opět ve zkráceném rozsahu).
Kdo musi zveřejňovat výroční zprávu
Kdo podléhá povinnosti sestavit výroční zprávu Výroční zprávu jsou povinny sestavovat a zveřejňovat účetní jednotky, jimž tuto povinnost ukládá zákon č. 561/1993 Sb., zákona o účetnictví.
Kam se posílá výroční zpráva
Způsoby zveřejnění výroční zprávy
Zákonnou povinnost zveřejnit výroční zprávu mají společnosti zapsané v obchodním rejstříku, nebo ty, kterým tuto povinnost stanoví zvláštní právní předpis. Obchodní společnosti provádějí zveřejnění výroční zprávy jejím uložením do sbírky listin obchodního rejstříku.
Kdo vydává výroční zprávu
(1) Účetní jednotky, které mají povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, jsou povinny vyhotovit výroční zprávu, jejímž účelem je uceleně, vyváženě a komplexně informovat o vývoji jejich výkonnosti, činnosti a stávajícím hospodářském postavení.
Kdy se sestavuje výroční zpráva
Posledním termínem pro sestavení výroční zprávy je dvanáct měsíců od rozvahového dne, k němuž se sestavuje účetní závěrka. Pokud se v této lhůtě údaje z účetní závěrky a výroční zpráva nezveřejní, může být společnostem udělena pokuta až do výše 3 % hodnoty aktiv.
Kdo musí sestavovat výroční zprávu
Kdo podléhá povinnosti sestavit výroční zprávu Výroční zprávu jsou povinny sestavovat a zveřejňovat účetní jednotky, jimž tuto povinnost ukládá zákon č. 561/1993 Sb., zákona o účetnictví.