Jak dlouho se Rozehriva parafín
Poté dopřejeme rukám očistu v podobě peelingu. Rozehřejeme ve vaně parafín. Rozpouštění může trvat cca 3 hodiny. Vložíme ruce s prsty mírně od sebe do parafínu na několik sekund, ten okamžitě ruce obalí, vyjmeme ruce ven, necháme parafín chvíli zatuhnout a ruce vložíme znovu do parafínu a opakujeme ještě jednou.
Archiv
Jak použít parafín
Jak správně používat parafíny na ruce
Před parafínovým zábalem je vhodné aplikovat peeling na ruce pro odstranění odumřelých buněk a lepší účinky zábalu. Na několik sekund ponořte ruce do rozehřátého parafínu až po zápěstí. Poté ruce vyjměte a opět ponořte, dokud vosk rovnoměrně nepřilne k pokožce.
ArchivPodobné
Jak rozehrát parafín
Parafín je rozehříván v parafínové lázni při teplotě 60° C. Rozehřátý se nalévá na plech vyložený jednorázovou igelitovou fólií a nechá se stydnout na teplotu 42 – 44 °C (do ztuhnutí).
Odkud se bere parafín
Získává se při destilaci ropy nebo krystalizačním odparafínováním hnědouhelného dehtu, popřípadě se vyrábí katalytickou syntézou. Poprvé jej z dehtu izoloval Karel Ludwig von Reichenbach v Blansku v roce 1833.
Na co se používá parafín
Účinky parafínu jsou především tepelné. Prohříváním těla se uvolňují podkožní vrstvy, svalstvo, prohřívají se klouby. Parafínová ošetření jsou relaxační a účinný způsob, jak léčit a zklidnit suchou, hrubou nebo popraskanou kůži. Ale jsou také účinné v léčení bolestivých příznaků spojených s artritidou.
Na co je dobrý parafínové zábaly
Zvyšuje prokrvení rukou, teplotou se otevřou póry a pokožka rukou rychleji vstřebá výživné látky. Parafínový vosk obsahuje kolagen, vitamíny, bělící extrakt, zabraňuje tvorbě vrásek a má léčebný charakter zejména pro drobné klouby rukou, které může trápit revmatismus a artritida.
V čem rozpustit parafín
Použití parafínu je jednou z forem pozitivní termoterapie, tedy léčby teplem. Parafín se aplikuje dvěma způsoby: buď ve formě parafínových obkladů, či ve formě parafínové lázně, kde je parafín rozpuštěn s parafínovým olejem o teplotě asi 55 °C.
V čem rozpustit parafin
Parafín se nejprve rozpustí ve speciálním ohřívači na teplotu kolem 55 °C a do něj se pak ponořují ruce, chodila nebo i lokty. Parafín lze také nanášet štětcem na hůře dostupné oblasti jako jsou záda či nohy. Parafínový zábal vytvoří na pokožce pevnou vrstvičku, kterou lze po ztvrdnutí jednoduše sloupnout.
Co se vyrábí z parafínu
Používá se pro výrobu svíček, kluzných vosků či krémů (lyžařských, automobilových, na obuv, štěpařských), ve stavebnictví, na impregnaci dřeva, ale především v kosmetice a lázeňství. Teplota tání se pohybuje mezi 42 až 62 °C.
Na co se používá parafínový olej
Používá se k nátěrům dřevěných produktů, jako nábytek. Je zvláště vhodný k nátěrům světlého dřeva např. olše, kde vynikne jeho kresba.
Jaký je zdroj světla z parafínu
Zásadní přelom ve výrobě svíček znamenal parafín. Nejprve byl získáván z dehtu, dřevěného či hnědouhelného, později především z ropy. Levné parafínové svíčky jsou dnes převládají nad těmi rostlinného původu. Nevýhodou je, že se jedná o neobnovitelný zdroj.
Jak voskovat řetěz
Vosk nemusíte zahřívat na vysokou teplotu, stačí ho rozpustit – parafín taje při teplotách do 65 °C. Po chvíli řetěz vytáhnu kleštěmi nebo pinzetou, nechám chvíli odkapat přebytky parafínu a položím vedle do plastové nádobky. Řetězu se nedotýkám do doby, než na něm vosk zcela ztuhne.
Co je parafínový olej
Parafinový (parafínový) olej medicinální (Parafinum /per/liquidum) je čirý olej, který se vyrábí frakční destilací ropy. Je složený především z alkanůa cyklických parafínů. Medicinální olej (nebo také parafínový či minerální olej) se často používá v kosmetice jako jeden ze základních olejů.
Jak upevnit knot do svíček
Do skleničky, kterou jste si na výrobu svíčky vybrali, vložte knot. Kovový plíšek na jeho konci můžete do středu skleničky přilepit lepicí pistolí, bude vám pak lépe držet na svém místě. Horní část knotu připevněte kolíčkem ke špejli nebo párátku, které položíte vodorovně na vršek sklenice.
Jak často mazat řetěz na kole
Údržbu řetězu máte nyní v malíčku, proto si všímejte každého zaskřípání. Mohlo by se jednat o signál, že řetěz potřebuje namazat. A jezdíte-li pravidelně, měli byste řetěz čistit a mazat alespoň jednou za měsíc.
Čím mazat řetěz na kolo
Očištěný řetěz doporučujeme mazat klasickým olejem v kapátku (náš oblíbený je Finish Line Cross Country Wet). Nezapomeňte olej nejprve protřepat. Poté jej přiložte nad řetěz (ideálně mimo zadní pastorky) a začněte rukou protáčet šlapací kliky dozadu. Při tom olej nanášejte na řetěz.
Kde koupit parafínový olej
Lze ho koupit pouze v lékárně. Složení: Čistý parafínový olej – paraffinum liquidum.
Co se dá použít místo knotu
Co použít místo knotu
V podstatě vám bude dobře hořet jakýkoli bavlněný provázek. Nejlepší volbou je těžký řeznický bavlněný provázek, ale použít můžete i provázek z mopu. Teoreticky, ale to osobně nemám vyzkoušené, lze použít i obyčejnou tkaničku od bot.
Jak funguje knot
Knot saje hořlavý materiál z těla svíčky, který se teplem plamene svíčky taví. Na povrchu knotu se pak hořlavina odpařuje a hoří (neboli oxiduje). Spotřebováváním hořlaviny (spalováním paliva) se svíčka postupně zkracuje. Moderní svíčky jsou vybaveny knotem, který se během hoření zkroutí do kraje plamene a tam uhořívá.
Čím mažete řetěz na kole
Očištěný řetěz doporučujeme mazat klasickým olejem v kapátku (náš oblíbený je Finish Line Cross Country Wet). Nezapomeňte olej nejprve protřepat. Poté jej přiložte nad řetěz (ideálně mimo zadní pastorky) a začněte rukou protáčet šlapací kliky dozadu. Při tom olej nanášejte na řetěz.
Jak správně namazat řetěz
Základní pravidla mazání řetězu
Mazat bychom měli řetěz čistý, zbavený alespoň hrubých nečistot. Ideální je nanést na každý článek jednu až dvě kapky, či pomocí spreje vytvořit lehký film, ten nechat působit přes noc a ráno čistým hadrem setřít zbytky zaschlého maziva s povrchu.
Jak často mazat řetěz
Výrobci uvádí, že při optimálním počasí se řetěz maže jednou za cca 500km, a kompletní čištění a mazání cca po 1500km.
Jak často se maže řetěz na kole
Mohlo by se jednat o signál, že řetěz potřebuje namazat. A jezdíte-li pravidelně, měli byste řetěz čistit a mazat alespoň jednou za měsíc.
Jak zkratit dřevěný knot
Dřevěný knot se nemusí podařit zapálit na první pokus
2-3 pokus by měl být ten úspěšný. Při každém dalším zapálení už dřívko chytne bez problému. Nezapomeňte jej ale před každým zapálením zkrátit. A to buďto jemně prsty – kdy vám mezi prsty zůstane ohořelá část, nebo zastřihávačem na knoty.
Jak často mazat řetěz na kolo
Údržbu řetězu máte nyní v malíčku, proto si všímejte každého zaskřípání. Mohlo by se jednat o signál, že řetěz potřebuje namazat. A jezdíte-li pravidelně, měli byste řetěz čistit a mazat alespoň jednou za měsíc.