Jak dlouho se pečou pusinky
Z bílků vyšleháme tuhý sníh, přidáme moučkový cukr a dál šleháme nad parou do zhoustnutí. Nádobu z horké vodní lázně odstavíme a šleháme, dokud bílková směs nevychladne. Zdobícím sáčkem vymačkáme na vymazaný, hrubou moukou vysypaný plech malé pusinky, které sušíme v mírně vyhřáté troubě asi 45 minut.
Jak dlouho šlehat sníh na pusinky
Jakmile jdou bílky do pěny, začněte k nim přisypávat cukr. Já ho přidávám většinou na 3x až 4x a postupně u toho zvyšuji rychlost. Pak je nechte šlehat na střední až vyšší rychlost 10-20 minut, dokud nebude sníh pevný a naprostá většina cukru nebude rozpuštěná.
Jak dlouho vydrží pusinky
Do horního kastrolku dejte bílky (60 g odpovídá asi 2 bílkům), přidejte cukr a zahřívejte, dokud se cukr nerozpustí. Nahřáté bílky s cukrem vyšlehejte do vysoké, tuhé, pevné pěny, při nejvyšších otáčkách na šlehači to trvá asi 8–10 minut. Takto vyšlehaný sníh má jednu výhodu: vydrží i do druhého dne.
Jak správně sušit pusinky
Zdobícím sáčkem na plech vyložený papírem na pečení nastříkáme pusinky. Nemáme-li sáček, můžeme na papír pokládat lžičkou malé kopky sněhové hmoty. Plech vložíme do vyhřáté trouby na 100 °C a pečeme 60 minut. Pokud nejsou ještě pusinky suché a samy se neodlepují z papíru (záleží na jejich velikosti), pak sušíme dál.
Jak vytvarovat pusinky
Troubu předehřejte na 150 °C. Plech vyložte pečicím papírem. Lžící naneste na papír kopečky vyšlehaného sněhu a pomocí zadní strany lžíce je vytvarujte. Nechte mezi nimi rozestupy alespoň 5 cm, při pečení trochu nabudou.
Co dělat když nejde vyšlehat sníh
Sníh z bílků se lépe ušlehá, přidáme-li do něj trochu citronové šťávy nebo lžíci bílého octa se špetkou soli. Chceme-li mít z jednoho bílku více sněhu, přidáme na jeden velký bílek jednu lžíci studené vody. Bílek vodu dobře přijímá, aniž by to vadilo při šlehání.
Proč pusinky nedrží tvář
Troubu proto zahříváme jen na teplotu 100 °C. Kdyby byla trouba příliš vyhřátá, hmota by ztratila tvar, doslova by se na plechu rozlila. Bílkové hmoty většinou sušíme až hodinu. Hezky vypadají obarvené sněhové pusinky, obzvlášť na zdobení dortů nebo třeba na vánoční dekorace.
Proč se pusinky lepí
Je dost možné, že lepkavost vzniká změnou teploty – pusinky nesmí přijít do chladu, musí se uchovávat při pokojové teplotě. Při změně teploty z chladné místnosti do tepla na nich zkondenzuje vzdušná vlhkost a zvlhnou na povrchu (a následně celé. Při špatném pečení jsou navrch suché a vlhké jen uvnitř.
Co s Nepovedenymi Pusinkami
Napravit neplechu můžete tak, že do krému přidáte ještě kousek rozpuštěného čerstvého másla a znovu nahřejete a rozšleháte.
Jak správně péct sněhové pusinky
Nastříkané pusinky dejte péct do vyhřáté trouby na hodinu až hodinu a půl podle velikosti pusinek. Během pečení troubu několikrát otevřete, aby odešla vlhkost a pusinky nepraskaly. Na konec troubu vypněte a nechte pusinky v troubě vychladnout. Pusinky skladujte v uzavřené dóze při pokojové teplotě.
Jak utřít žloutek
Tření žloutků nám usnadní ruční šlehač. Pokud použijeme metlu, asi po 10 minutách žloutky nabydou a utvoří se hustá pěna. Bílky můžeme uvařit s trochu vody, solí a máslem, dokud nezhoustnou. Po rozkrájení se dají přidat do salátů, na chleba.
Proč nejdou ušlehat bílky
Sníh z bílků
Nedaří-li se vám vyšlehat z bílků tuhý sníh, nejspíš se přes veškerou snahu dostala k bílkům i malá část žloutku. Spadne-li nám kousek žloutku k bílkům, musíme jej beze zbytku vyndat, třeba pomocí kousku skořápky. Při šlehání bílků musíme mít nádobu na šlehání i metlu naprosto čisté.
Jak dlouho vydrží pusinky v lednici
@Fircon Pusinky, když se dobře uskladní, vydrží „nekonečně“ dlouho. Dělávali jsme je na Vánoce a jedli ještě na Velikonoce, takže bych se toho nebála a udělala je klidně dnes.
Co přidat do těsta když se drolí
Jakmile se drolí, tak víc propracovávat a pak přidat máslo.
Jak dlouho Slehat žloutky
Žloutky s cukrem šlehejte metličkou 15 minut v kuchyňském robotu nebo 40-45 minut ručně.
Co dělat když mi nejde vyšlehat sníh
Pokud se nedaří vaječný bílek ušlehat podle představ, napravit se to dá tím, že přidáte špetku soli a lžičku vody. Pak už to půjde samo!
Jak správně vyšlehat bílky
Metličkou šlehejte ze strany a odspodu, abyste do bílků dostali co nejvíce vzduchu. Není nutné šlehat příliš rychle, pozvolné vmíchávání vzduchu se postará o větší stabilitu sněhu, ale nesmí být příliš pomalé, aby sníh nepadal.
Jak dlouho nechat povolit těsto
Připravené těsto pak doporučuje nechat odležet minimálně dvanáct hodin, perníkové potřebuje celý den. „Když chceme s těstem pracovat, je dobré ho z lednice asi hodinu před tím vytáhnout do pokojové teploty,“ dodává pekařka.
Proč praskne kynuté těsto
Příliš vysoká teplota, příliš suché těsto, které by uvítalo příště ještě trochu víc mléka, anebo jste do těsta vmíchávali mouku příliš usilovně a dlouho.
Jak dlouho péct sníh
Bílky vyšlehejte se špetkou soli dotuha (čím tužší, tím lepší) a opatrně do nich vmíchejte kousky ovoce a zbytek cukru. Sněhovou čepicí pokryjte koláčovou základnu, snižte v troubě teplotu na 160 stupňů Celsia a koláč nechte asi 20–25 minut dopéct.
Co dělat když nejdou vyšlehat bílky
Pokud se nedaří vaječný bílek ušlehat podle představ, napravit se to dá tím, že přidáte špetku soli a lžičku vody. Pak už to půjde samo!
Co dělat když se lepí těsto
Lepivé těsto
Potřebujete z těsta vyválet placku, ale těsto je velmi lepivé a nechcete jej příliš podsypávat, aby nebylo samá mouka Váleček vložte na 10 minut do mrazáku. Poradíte si i tak, že na vál natáhnete fólii nebo použijete silikonovou podložku. Těsto se nebude vůbec lepit!
Jak dlouho se peče těsto
Pečeme přibližně 15–20 minut při teplotě 170 °C. Troubu 10–15 minut neotvíráme, aby se teplota nesnížila a piškot neklesl. Upečený piškot poznáme tak, že povrch začne krásně tmavnout a nádherně vonět.
Jak poznat upečené kynuté těsto
Těsto by mělo zdvojnásobit svůj objem. Hotové by mělo být hladké a pružné, poznáte ho tak, že do něj uděláte důlek, který se posléze vyrovná.
Jak poznat dobře Vykynuté těsto
Udělejte do těsta 1cm důlek. a) Pokud se důlek postupně vyrovnává a mizí – těsto ještě není dokynuté, nechte kynout dál. b) Jestliže se důlek vyrovnává jen malinko, o pár milimetrů – těsto je vykynuté a připravené na pečení. c) Když důlek zůstává stále stejný, vůbec se nevyrovnává – těsto je už překynuté, rychle pečte.