Jak poznam USB-C?

Jak zjistím jaké mám USB

USB-C na USB-A podporuje, pochopitelně přenosy pod USB 3.0. Modrá barva to ukazuje. Fungovat by mělo i rozlišení podle toho, že USB 3.0 má uvnitř konektoru pětici pinů – jsou umístěny zcela vzadu – u USB 2.0 tam vůbec nebudou, bude tam jenom plast. U obou budou piny vepředu.
Archiv

Jaký je rozdíl mezi USB a USB-C

Pomocí rozhraní USB-C můžeme totiž pomocí různých redukcí připojit třeba zobrazovač s HDMI, nebo DisplayPort vstupy. Zatímco USB 2.0 poskytuje výkon maximálně 2,5 W, USB-C disponuje výkonem až 100 W, a to v obou směrech.

Jak vypadá USB B

Micro-USB B

Tento konektor stále používají některé starší mobilní telefony a podobná zařízení. Tvar je lichoběžníkový a vnitřek konektoru je černý (tvar a barva jej odlišují od typu Micro-USB A).
Archiv

Co je USB-C konektor

Kabel USB Type-C podporuje u kompatibilních zařízení napájení až 130 W* jedním kabelem – ve srovnání s 2,5 W u předchůdců s rozhraním USB 2.0 nebo USB 3.0. Díky tomu je možné napájet různá zařízení, jako jsou mobilní telefony či tablety a také nabíjet kompatibilní notebooky nebo ultrabooky.

Jaký je rozdíl mezi USB 3.0 a 31

USB 3.1 Gen 1 Superspeed nabízí stejnou přenosovou rychlost jako USB 3.0, tedy 5 Gbit/s, ale krátce po jeho vydání spatřilo světlo světa vylepšené USB 3.1 Gen 2 Superspeed+, které představilo dvojnásobný posun na celkových 10 Gbit/s. Nejnovějším standardem technologie USB je USB 3.2 Gen 2×2.

Co je výstup USB a

USB-A znáte, to je onen konektor v počítači, poměrně velký otvor, do kterého zaručené vsunete konektor obráceně. Pokaždé, když ho tam budete vsouvat. Zajímavé také je, že s ohledem na více verzí USB (USB 1.1, 2.0 a 3.0) existují dva USB-A konektory – původní se čtyřmi vodiči (1.1/2.0) a novější s devíti vodiči (3.0).

Jak nahradit USB-C

USB-C je oboustranný konektor nové generace. Postupně má nahradit větší a stále hojně používaný typ USB-A.

Jak nabíjet notebook přes USB-C

USB 3.0 poskytuje standardní proud 0,9 A s možností zesílení až 1,5 A. Je to právě tento proud, který stačí nabít mobilní telefon. Před zavedením standardu USB-C se tedy nejednalo o napájení počítače, ale o schopnost napájet externí zařízení. Jinými slovy, nemůžete nabíjet notebook přes běžný port.

Jak vybrat správný USB-C kabel

Čtěte parametry, u USB-C na nich záleží

Na tom bude záležet především rychlost přenosu dat. USB 3.1 Gen 1 nabídne maximum 5 Gb/s a nejnovější USB 3.1 Gen 2 potom dvojnásobek, tedy 10 Gb/s. Setkat se stále můžete i se zařízeními, které využívají USB-C konektor a velmi pomalé USB 2.0, těch je však naprosté minimum.

Jak zapojit USB-C kabel

Nezapojujte ani nevytahujte konektor USB-C směrem nahoru, dolů, doleva, doprava ani dopředu. Konektor USB-C nezasouvejte ani nevyjímejte nadměrnou silou. Nehýbejte konektorem ani kabelem, když je připojen k portu. Když je kabel USB-C připojen k portu, netahejte za něj.

Jak připojit monitor přes USB-C

Pokud má váš notebook dva porty USB-C s video výstupem, stačí vám k propojení monitorů pouze dva kabely USB-C -> USB-C. Prosím, dbejte na to, aby byl kabel připojen do portu na monitoru označeném symbolem SS.

Jak se dá nabíjet notebook

K dobíjení zařízení využívejte vždy doporučený maximální nabíjecí proud (je uváděný v A). Nenechávejte zařízení v nabíječce zbytečně dlouho po dobití, např. při oblíbeném nabíjení mobilu přes noc. Plánujete-li zařízení delší dobu nevyužívat, baterii nabijte v průměru na 50 % a průběžně ji dobíjejte.

Jak spojit obrazovky

Nastavení dvou monitorů na WindowsVyberte Start a pak otevřete Nastavení .V části Systém vyberte Zobrazit .V rozevíracím seznamu vedle obrázku plochy si můžete vybrat, jak se bude vaše obrazovka promítá na displejích.Až vyberete nastavení, vyberte Použít.

Jak připojit monitor bez HDMI

VGA a SVGA (analogový)

Konektor VGA je připojení videa umožňující přenos signálu analogového videa do monitoru nebo televizoru. Pokud neplánujete připojení ke speciálnímu monitoru (např. plazmovému televizoru nebo televizoru LCD) vybavenému konektorem DVI, připojte primární monitor pomocí konektoru VGA.

Jak dlouho vydrží baterie v notebooku

Průměrná životnost

Čili pokud vám zcela nový notebook na baterii vydrží fungovat 10 hodin, po 500 nabíjecích cyklech by měl stále vydržet minimálně 8. Tato čísla jsou průměrná a správným používáním a péčí o baterii je můžete zvýšit. Naopak při nesprávném používání může být životnost baterie podstatně kratší.

Jak prodloužit životnost baterie v notebooku

Jak prodloužit životnost baterie v notebookuVyvarujte se krátkých nabíjecích cyklůNabíjejte baterii pouze jí určeným adaptérem.Baterii používejte.Baterii nevybíjejte úplněBaterii neformátujte.Dejte pozor na provozní teplotu.Věnujte pozornost napájeníNechávejte baterii odpočinout.

Jak zapojit externí monitor

Pokud chcete externí monitor připojit, je třeba nejprve zjistit, jaké výstupy má notebook a jaké monitor. U novějších modelů byste na obou zařízeních měli najít HDMI port, starší zařízení nabízejí VGA nebo DVI výstupy. Na řadě notebooků i monitorů lze nalézt současně výstup HDMI společně s výstupem VGA nebo DVI.

Jak přenést obraz z PC do TV

Propojte počítač a televizi kabelem. Doporučujeme kabel HDMI. Na ovladači televize stiskněte tlačítko Input/Source/AUX a zvolte příslušný port, kam jste kabel připojili, tedy například port HDMI 1. Ve Windows klikněte na liště vpravo dole na ikonku Oznámení a zvolte Promítat (akci vyvoláte i kombinací kláves Win + P).

Co snižuje kapacitu baterie

Špatný vliv na spotřebu baterie mají pochopitelně nejrůznější animace, ať už jde o grafické prostředí telefonu nebo efektní živé tapety. U Androidu lze snížit délku animací nebo je úplně vypnout v nastaveních pro vývojáře.

Jak oživit baterii v notebooku

Nejjednodušším způsobem kalibrace baterie notebooku je nechat ji opakovaně nabít do plné kapacity a pak ji opět vybít. Abyste nemuseli celou dobu na notebooku pracovat, můžete ve Windows upravit nastavení tak, aby notebook při neaktivitě nepřešel do režimu spánku či hibernace.

Jak zjistit kapacitu baterie v notebooku

Jak zjistit, v jakém stavu je vaše baterieSpusťte příkazový řádek pomocí zkratky [Win] + [R]Do příkazového řádku napište zkratku powercfg /batteryreport a klikněte na Ok.Vytvořený dokument následně najdete ve vaší uživatelské složce. Měl by být nazvaný Battery-report.

Jak propojit televizi s počítačem

HDMI – HDMI

Jestliže máte HDMI na stolním počítači nebo notebooku a také na televizoru, tak máte vyhráno. Stačí Vám pořídit si odpovídající HDMI kabel: HDMI kabely – porovnání cen. Jestliže máme například na notebooku výstup HDMI, připojíme TV přes toto rozhraní.

Jak připojit počítač k televizi

Propojte počítač a televizi kabelem. Doporučujeme kabel HDMI. Na ovladači televize stiskněte tlačítko Input/Source/AUX a zvolte příslušný port, kam jste kabel připojili, tedy například port HDMI 1.

Jak prodloužit životnost baterie v mobilu

V závislosti na zařízení můžete:Nastavit, aby se obrazovka vypínala rychleji.Snížit jas obrazovky.Nastavit automatické změny jasu.Vypnout zvuky a vibrace klávesnice.Omezit aplikace, které způsobují vysoké využití baterie.Zapnout funkci Adaptivní baterie.Smazat nepoužívané účty.Zapněte tmavý motiv.

Jak zabranit rychlemu Vybijeni

V článku najdete: skrýtUpravte jas displeje.Zkraťte dobu pro zhasnutí displeje.Vypněte Wi-Fi, Bluetooth i GPS.Vypněte nepoužívané funkce.Používejte úspornější aplikace.Upravte nastavení mobilního hotspotu.Nastavte si tmavý režim.Restartujte telefon a počítač pravidelně