Kdy končí jednosměrka
Značka jednosměrky označuje směr jízdy v jednosměrné pozemní komunikaci a platí pro celou ulici ve směru jízdy, proto křižovatkou končí. Pokud je za křižovatkou opět jednosměrný provoz, musí být značka zopakována.
Archiv
Co se nesmí v jednosměrce
Na jednosměrné komunikaci je obecně zakázáno otáčení a couvání. Couvat se smí, jestliže je to nezbytně nutné. Zastavit a stát se na jednosměrné komunikaci smí na obou stranách, pokud jsou splněny ostatní podmínky, například zachování průjezdné šířky vozovky, a pokud zastavení a stání není zakázáno.
Jak se vyjíždí z jednosměrky
Odbočování z jednosměrné ulice !
Jezdí se VPRAVO, jednosměrnou ulicí projíždíte po pravé straně. Chcete-li na nejbližší křižovatce odbočit VLEVO, MUSÍTE SE ZAŘADIT CO NEJBLÍŽE VLEVO ! Uvolníte tak prostor vozidlu za vámi, které bude chtít odbočit vpravo.
Jak se chovat v jednosměrce
Lidé se také ptají, jak správně odbočovat
Když to vezmeme v úvahu, jak se chovat v jednosměrce Na jednosměrné pozemní komunikaci smí řidič zastavit a stát pouze v případě, že zajede co nejblíže k okraji vozovky. Může stát vpravo i vlevo. Zdroj info: Wikipedie, Bezpečné cesty, Policie České republiky, Zákony.
Jak si najet do křižovatky
Při odbočování vlevo v jednosměrné komunikaci (jednosměrce) musíme najet vozidlem co nejvíce vlevo. Kdyby za námi jelo další vozidlo a odbočovalo doprava, tak si může najet do křižovatky vedle nás a tím se zvyšuje propustnost křižovatky.
Kdy se ruší omezení rychlosti
č. 30/2001 Sb., podle kterého: „Zákaz, omezení nebo příkaz vyplývající ze svislé dopravní značky končí na vzdálenější hranici nejbližší křižovatky, pokud není dříve ukončen jinak.
Kde nesmím zastavit
Zastavit a stát se nesmí zejména:
na horizontu, na přechodu pro chodce a 5 m před ním, na křižovatce a blíže než 5 m před a za ní (vyjma v obci na křižovatce tvaru „T“ na protější straně), na zastávce a 30 m před a 5 m za ní, případně od značky „Zastávka autobusu“ apod.
Kde se nesmí couvat
na nepřehledných nebo jinak nebezpečných místech, například v nepřehledné zatáčce a v její těsné blízkosti, před nepřehledným vrcholem stoupání pozemní komunikace, na něm a za ním, na křižovatce s řízeným provozem a v její těsné blízkosti, na přechodu pro chodce, na přejezdu pro cyklisty, na železničním přejezdu a v …
Jak poznat kdo má prednost
Pravidlo je jasné; pokud není dáno, kdo má přednost, značkami, semafory nebo pokyny policisty, platí pravidlo pravé ruky. Přednost zprava říká, že první projede křižovatkou to auto, které přijíždí po pravé ruce jiného auta a samo nemá po pravé ruce další auto.
Kdo má prednost kdyz vyjizdim z Jednosmerky
Přednost zprava, když je tam jednosměrka.
Co delat při Odbocovani
§ 21Odbočování
(1) Při odbočování na křižovatce nebo na místo ležící mimo pozemní komunikaci musí řidič dávat znamení o změně směru jízdy; při odbočování nesmí ohrozit řidiče jedoucí za ním a musí dbát zvýšené opatrnosti.
Jak zastavit před křižovatkou
Před křižovatkou vždy musíme podřazovat.
První je na neutrál – nejčastější způsob, druhý je na rychlost, kterou máte zařazenou a před zastavením jen zmáčknout spojku-nejjednodušší způsob. Třetí – nejsložitější je podřazování /zařazování nižších rychlostí, tzv. brzdění motorem/.
Kdo má kdy prednost
Pravidlo je jasné; pokud není dáno, kdo má přednost, značkami, semafory nebo pokyny policisty, platí pravidlo pravé ruky. Přednost zprava říká, že první projede křižovatkou to auto, které přijíždí po pravé ruce jiného auta a samo nemá po pravé ruce další auto.
Kdy končí maximalni rychlost
Je-li značka „Nejvyšší dovolená rychlost“ umístěna na vozidle a souvisí s objížděním pohyblivého pracoviště tvořeného pomalu jedoucími vozidly, pak platnost značky „Nejvyšší dovolená rychlost“ končí 100 metrů za posledním z těchto vozidel.
Jaká je nejnižší povolená rychlost na dálnici
Pro jízdu na dálnici platí pravidlo, že:
není povolena jízda vozidlům, které jedou pomaleji než 80 km/h (respektive nemohou jet rychleji) neznamená to, že například při koloně nemůžete zpomalit a řídit pomaleji!
Kdy plati zákaz zastaveni
(1) Svislá dopravní značka umístěná vedle vozovky nebo nad vozovkou platí pro celou vozovku v daném směru jízdy. Pokud přijíždíte po T-éčku kolmo na komunikaci se zákazem zastavení, zákaz neplatí pro Váš směr (tedy ani o něm nemusíte vědět) a Police ČR nemá co rozdávat pokuty !
Jak daleko můžu stát od přechodu
Pravidla silničního provozu daná zákonem 361/2000 Sb., Zákon o provozu na pozemních komunikacích, jednoznačně říkají, že řidič nesmí zastavit a stát na přechodu pro chodce ani ve vzdálenosti 5 metrů před ním. “Když parkuje vozidlo u přechodu, musí chodec vstoupit do vozovky, aby se pořádně rozhlédl.
Jak se otocit na křižovatce
Jak se správně otočit na silnici
Při otáčení na dostatečně široké silnici dejte znamení o změně směru jízdy vlevo, najeďte co nejblíže levé straně jízdního pruhu, dejte přednost vozidlům v protisměru a těm, co vás případně předjíždí, a můžete se otočit. Pokud je ale mezi pruhy plná čára, otáčet se zde nesmí.
Jak správně couvat
Pomalého couvání dosáhneme tak, že sešlápneme spojku, zařadíme zpátečku, pustíme brzdový pedál a pomalu pouštíme spojku do lehkého záběru (plyn zatím nepřidáváme). Pokud budu například couvat doprava, dám směrovku vpravo a pomalým pouštěním spojky získám rychlost couvání, která odpovídá situaci.
Kdy neplati prednost zprava
Základní mantra této poučky z autoškoly zní Kdo přijíždí zprava, má přednost! Přednost zprava platí také mezi vozidly, které přijíždí z vedlejších sousedních silnic. Důležité: Přednost zprava neplatí při výjezdu z účelové komunikace, obytné zóny atd.
Jak poznat pozemní komunikaci
Co to jsou pozemní komunikace, určuje zákon o pozemních komunikacích takto: „Pozemní komunikace je dopravní cesta určená k užití silničními a jinými vozidly a chodci, včetně pevných zařízení nutných pro zajištění tohoto užití a jeho bezpečnosti. “
Kdo má prednost při Odbocovani vpravo
Pokud není tedy jasně dána přednost v jízdě, jede dříve ten, kdo přijede zprava. Pokud tedy mám po pravé ruce jiné auto (nebo další výše definované účastníky silničního provozu), musím mu dát přednost.
Kdy šlapat na spojku
V kritické situaci, kdy je nezbytné jednat opravdu rychle, potřebujete obvykle sešlápnout brzdu a následně také spojku, aby se motor „nezakuckal“.
Jak řešit křižovatky
Pokud není křižovatka řízena policistou ani světelnými signály, pak se řídíme dopravními značkami upravujícími přednost. Platí jednoduchá zásada. Nejprve projedou vozidla přijíždějící ke křižovatce po hlavní pozemní komunikaci a až potom vozidla přijíždějící ke křižovatce po vedlejší pozemní komunikaci.
Kde musím jet 30
Nejvyšší dovolené rychlosti pro všechna vozidla se vztahují i pro jízdu před železničním přejezdem a jeho přejíždění. Stanoveny jsou v § 28 zákona o silničním provozu: § 28 (…) (3) Ve vzdálenosti 50 m před železničním přejezdem a při jeho přejíždění smí řidič jet rychlostí nejvýše 30 km.