Jak prejit na Bezduse?

Jak předělat kola na bezdušové

Pro předělání kol na bezduše je v prvním kroce nutné pořádně očistit a odmastit ráfek a to pomocí například isopropylalkoholu nebo Muc-Off Glue remover. Pokud je ráfek dostatečně očištěn následuje nalepení bezdušové pásky, která zabraňuje, aby vzduch a tmel unikal skrz ráfek.
Archiv

Jak foukat bezduše

Práce se specializovanými tubeless plášťi je snazší, nafoukneš je většinou i jen za pomoci dílenské pumpy (my používali pumpu z Lidlu). Na obyč pláště musíš použít kompresor – čím větší, tím lepší – pokud nemáš, tak na každé benzínové pumpě mají!
Archiv

Jak nalepit Bezdušovou pásku

Pásku začínáme lepit zhruba 15 cm před otvorem pro ventilek a opatrně pokračujeme přes díru pro ventilek dále, pásku se snažíme středit vůči okrajům ráfku. Při lepení pásku napínáme a prstem zamačkáváme do žlábku v ráfku tak, ať páska přilne celou svou plochou a nezůstávají nám pod ní vzduchové bubliny.

Jak nafouknout kolo bez duše

Nejlépe to jde kompresorem, zvládnete to i dílenskou pumpou. Nebojte se dát vyšší tlak, je potřeba, aby patky pláště zapadly do hran ráfku.
Archiv

Jak poznat bezdušové kolo

Pláště pro bezdušová kola jsou speciálně označeny, většinou zkratkou TLR. Opět platí, že většina sportovních plášťů s kvalitní směsí bude tubeless ready, ale všichni výrobci to na svých pláštích uvádí. U obyčejného pláště by vám vzduch unikal mikroskopickými dírkami skrz bočnice pláště.

Jak zalepit Bezdusovy plášť

Poškozené místo obrousíme smirkovým papírem a namažeme tenkou vrstvou lepidla. Po jeho mírném zaschnutí přidáme ještě jednu vrstvu a až poté, kdy zavadne, přiložíme záplatu a pevně přitiskneme. 8. V případě, že v běhounu pláště je větší otvor, než by záplata zvládla utěsnit, se používají speciální utěsňovací trny.

Jaký tmel do Bezduší

Přehled výhod nového bezdušového těsnícího tmelu milKit:

Syntetický latex: Bez amoniaku, bez zápachu, nezpůsobuje poškození ráfků a plášťů. Nealergenní, není zdraví nebezpečný. Zůstává tekutý – není potřeba promíchávat. Vysychá rovnoměrně a netvoří gumové hroudy uvnitř pláště

Jak nahodit Bezdusovy plášť

Nahazování pláště

To lze udělat tak, že v místě, kde se nachází ventilek, stlačíte plášť, abyste zamezili úniku vzduchu kolem patky. Pak většinou stačí pár rychlých fouknutí a můžete vidět, že se plášť začíná roztahovat do patek.

Kam vyhodit duši od kola

Nakonec je vhoďte do speciálního kontejneru na kovový odpad v nejbližším recyklačním centru, nebo je odneste do obchodu s kovovým šrotem.

Jak fungují bezdušové pneumatiky

Bezdušová pneumatika představuje typ pneumatiky, která je místo duše vyplněná speciální vrstvou gumy – pevnými pryžovými žebry integrovanými do patky pneumatiky. Tato vrstva zabraňuje úniku vzduchu z pneumatiky a tím zvyšuje bezpečnost jízdy v případě propíchnutí gumy.

Jak doplnit tmel do kola

Tmel je třeba v plášti rovnoměrně rozprostřít

Během usazování pláště bude pravděpodobně docházet k různému lupání a drobným ranám. Po úspěšném nafouknutí pláště je dobré zajistit, aby se tmel rovnoměrně rozprostřel uvnitř pláště. Toho docílíte pomocí položením kola koncovkou náboje na zem a jeho lehkým roztočením.

Jak fungují bezdušové pláště

U bezdušového systému vám propíchnutí duše nehrozí, protože v plášti žádná není. Máte zde pouze plášť a duše je nahrazena speciálním tmelem (tzv. „mlíkem“) proti defektům. Používají se různé tmely převážně na latexové bázi, často s drobnými elementy, které dokážou zalepit díru velkou až 6 mm.

Jak poznat bezdušové pláště

Pláště jsou označeny zkratkou TLR

Pláště pro bezdušová kola jsou speciálně označeny, většinou zkratkou TLR. Opět platí, že většina sportovních plášťů s kvalitní směsí bude tubeless ready, ale všichni výrobci to na svých pláštích uvádí.

Kde odevzdat pneumatiky zdarma

Výrobce má povinnost zřídit veřejné místo zpětného odběru v každé obci, která o to projeví zájem, pokud už daný výrobce ve vzdálenosti do 10 km od ní již nezřídil místo zpětného odběru. Místy zpětného odběru mohou být jak pneuservisy, autoservisy, rovněž ale i obecní sběrné dvory.

Kam vyhodit duše

Pláště a duše

Odvezte je do recyklačního centra, kde vám řeknou, zda je lze recyklovat.

Jak často měnit tmel v kole

Objem tmelu*

Tmel v kole postupem času vysychá a ztrácí se – proto doporučujeme jednou za 3-4 měsíce dolévat. Na začátku sezóny doporučujeme pláště sundat a vyčistit od starého mléka a nalít nové.

Kam vyhodit pneumatiky z kola

Místy zpětného odběru mohou být jak pneuservisy, autoservisy, rovněž ale i obecní sběrné dvory. Výrobce však s těmito subjekty musí mít uzavřenou smlouvu o zřízení místa zpětného odběru pneumatik.

Kam dát staré pneumatiky

Pneumatiky lze bezplatně odevzdat v nejbližším autoservisu, pneuservisu či jiném místě prodeje pneumatik bez ohledu na to, kde jste předtím danou pneumatiku koupili. Za likvidaci pneumatiky už jste totiž zaplatili při jejím nákupu. A toho by bylo škoda nevyužít.

Kam sypat popel

Do směsného komunálního odpadu samozřejmě patří. Vždyť i slova „popelnice“ a popeláři“ vznikla tak, že dříve se z domácností svážel především popel. Ale vždy popel náležitě vychladlý. V této souvislosti připomínáme hlavní bezpečnostní zásadu – nedostatečně vychladlý popel nepatří do žádné nádoby na odpad!

Kam se hází krabice od pizzy

Krabice od pizzy a grilovací marinády

Krabice od pizzy patří do běžné popelnice na směsný odpad. „Je to z toho důvodu, že papír nasákne omastkem a pro další recyklaci není vhodný. Stejně by spotřebitelé měli postupovat i v případě znečistěných polystyrenových obalů na jídla rozvážená z restaurací.

Kdy vyhodit pneumatiky

Výrobci pneumatik zastávají stanovisko, že pneumatika si zachovává své původní technické vlastnosti po dobu pěti let, pokud je správně skladována a není užívána v provozu. V souladu s mezinárodní praxí se doporučuje pneumatiku užívat nejdéle deset let od data její výroby.

Jaká je pokuta za sjeté pneumatiky

Za jízdu se sjetými pneumatikami vám body do karty řidiče nezapíšou, ale můžete si vysloužit blokovou pokutu až 2 000,- Kč. Pokud by takové pneumatiky měly ohrozit bezpečnost a plynulost provozu, hrozí vám ve správním řízení pokuta až 10 000,- Kč a zákaz řízení až na 1 rok. Máte sjeté pneumatiky na vnější straně

Kam vyhodit gumu

SMĚSNÝ ODPAD. Výrobky z gumy, jako jsou rukavice nebo zahradní hadice, vyhoďte do klasické popelnice.

Co nepatří do popelnice

Do popelnice nepatří:Plast.Nápojový karton.Papír.Sklo.Drobné kovy.Plechovky.Elektrospotřebiče.Stavební suť

Jak hnojit popelem

Popel můžete smíchat s kompostem a nasypat obě suroviny do připravené jámy. Kompost obsahuje dusík, takže obě suroviny se společně doplní a vznikne plnohodnotné hnojivo. Druhou možností, jak popel využít, je tekuté hnojivo, ale příliš jej neřeďte. Vyhovující a výživný poměr bude 1 kilogram popela a 2 litry vody.