Jak Proplachnout Vycep doma?

Jak vypláchnout výčep

Sanitace výčepního zařízení

Nejprve nalijeme do sudu vodu a do ní přilijeme sanitační roztok, do nápojové hadice vložíme sanitační kuličky, zapojíme a natlakujeme soustavu a následně propláchneme. Tento roztok je potřeba nechat ve výčepním zařízení nějakou dobu působit.
Archiv

Čím vyčistit pípu

Správná údržba je při používání výčepního zařízení zkrátka základ. Na sanitaci potřebujete sanitační sud s vodou, sanitační přípravek, mycí kartáč na kohout a na narážeč, klíč na kohouty, kýbl a případně i sanitační kuličky. Naplňte sanitační soudek vodou, uzavřete ho a narazte na něj narážeč.
Archiv

Jak často provádět sanitaci výčepního zařízení

chemická sanitace při denním použití minimálně 1x za 14 dnů při příležitostném použití výčepního zařízení přímo úměrně k tomu.
Archiv

Jak často čistit pivní trubky

Pivní trubky, narážecí hlavy a výčepní kohouty doporučujeme pročistit chemickou a mechanickou cestou minimálně 1x za 14 dnů. Odborníkovi, který sanitaci provádí, zabere kompletní čištění jednoho vedení asi 15 až 30 minut. Záleží ovšem na počtu stáčených nápojů a délce vedení.
Archiv

Jak správně narazit sud

Jak správně narazit sud

Narážecí hlava typu Bajonet se nasadí na uzávěr, po směru hodinových ručiček se zacvakne a páčkou zajistí. A je naraženo. Snad ještě jednodušší je to v případě plochých narážečů (žehliček). Ten se prostě nasadí na uzávěr a opět páčkou zajistí.

Jak vyčistit chlazení

Okruh chlazení naplňte čistou vodou a přilijte připravený roztok kyseliny citrónové v teplé vodě. Spusťte motor a projeďte jen pár kilometrů. V tento moment začne chladicí okruh silně tlakovat a voda chlazení se zakalí, jelikož se začne rozpouštět vodní kámen. S menšími přestávkami projíždějte auto půl dne.

Jak rozebrat pípu

Odšroubujte šroub z přední strany kohoutu. Pozor na pružinu, která je umístěna pod šroubem. Povolte převlečnou matici těla kompenzátoru a vyjměte kompenzátor těla výčepního kohoutu. Vyjměte kovový kompenzátor ze zadní části.

Jak rozebrat výčepní kohout

Údržba výčepního kohoutu

Pozor na pružinu, která je umístěna pod šroubem. Povolte převlečnou matici těla kompenzátoru a vyjměte kompenzátor těla výčepního kohoutu. Vyjměte kovový kompenzátor ze zadní části. povolte převlečnou matici táhla kohoutu, čímž zároveň umožníte vysunutí pístu kohoutu.

Jak dlouho vydrží sud

Pokud tlakujete pivo vzduchem, sud vydrží naražený pouze 2-3 dny, poté už pivo ztrácí chuť. Pokud ale tlakujete pivo plynem CO2 nebo Biogonem, vydrží naražené i 3 týdny.

Jak spravne nastavit pípu

Průtok piva se nastavuje na výčepním kohoutu malou páčkou, kompenzátorem. Pokud je páčka nahoře, průtok je minimální nebo žádný, pokud je páčka dole, průtok je maximální. Pokud se budete snažit načepovat pivo rychle na maximální průtok, nepomůžou Vám další rady, pivo vypění.

Jak Proplachnout chladicí systém

Použití proplachu chladící soustavy:

Nechejte motor běžet po dobu 10 minut na volnoběh. Vypněte motor a nechejte zchladnout (nevypouštějte kapalinu dokud je motor zahřátý!). Poté chladící kapalinu vypusťte a systém propláchněte čistou vodou. Po propláchnutí nalijte novou chladící kapalinu.

Jak narazit becku

Naražení sudu je jednoduché – u ploché a kombi hlavy stačí ze strany nasunout a zajistit stlačením páčky dolů. Zatímco kombi narážeč při stlačení páčky vysune trubičku, plochý zase kalíšek. Proto je nelze zaměnit. Bajonetovou hlavu musíte na rozdíl od nich po nasazení ještě otočit a teprve pak zajistit páčkou.

Jak funguje sud piva

Hnací plyn vytlačuje obsah sudu do výčepního zařízení. Výčepní armatura uzavírá keg sud natolik těsně, že při správném stavu hadic a výčepní stolice (pípy) zůstává nápoj po celou cestu až do sklenice sterilní. Hnací plyn vytváří v keg sudu přetlak, který jeho obsah při otevření výčepního kohoutu vytlačuje ze sudu.

Jak narazit sud bajonet

Jak správně narazit sud

V dnešní době to není nic složitého. Narážecí hlava typu Bajonet se nasadí na uzávěr, po směru hodinových ručiček se zacvakne a páčkou zajistí. A je naraženo.

Proč je na pivu pěna

Pokud vám pěna spadne už pár minut poté, co vám pivo přistálo na stole, je něco špatně. Když za to nemůže špatně umytá sklenice, je chyba v teplotě. Pivo by mělo mít kolem šesti stupňů a na podobnou teplotu má být vychlazená i sklenice.

Jak dlouho vydrží sud piva

Záleží velmi na typu tlakování. Pokud tlakujete pivo vzduchem, sud vydrží naražený pouze 2-3 dny, poté už pivo ztrácí chuť. Pokud ale tlakujete pivo plynem CO2 nebo Biogonem, vydrží naražené i 3 týdny.

Jak vypustit vodu z chladiče

Jak vypustíte chladicí kapalinu

Motor musí být samozřejmě studený, otočte klíčkem v zapalování, ale nestartujte. Pak otevřete víčko chladiče. Pokud je vypouštěcí zátka na těžko přístupném místě, budete muset odpojit spodní hadici chladiče. Chladicí kapalinu pak nechte odtéct do nějaké připravené nádoby.

Jak dolití vody do chladiče

Nádobku pro dolití chladící kapaliny najdete pod kapotou vašeho vozu. V jeho motorové části najdete obvykle „baňatou” nádobku s barevnou tekutinou, se šroubovacím víkem a měrkou s maximálním a minimálním doporučeným množstvím. Hladina chladící kapaliny by se měla pohybovat nejlépe mezi těmito dvěma ryskami.

Jak rychle vychladit sud piva

tip – Chladíme pivo ve sklepě

Nejjednodušší způsob, jak pivo vychladit na pitelnou teplotu, je dát ho do sklepa. Tento tip je však vhodný pouze pro ty, kteří sklep vlastní a mají v něm navíc optimální teplotu. Léty prověřená hloubka je sedm schodů. Pokud takovým sklepem disponujete, máte už z části vyhráno.

Jak se říká pivu bez pěny

Právě kapák, tedy pivo, které se dolévá ze zbytků, na první pohled vypadá podobně jako takzvaný čochtan, ale co se týče chuti, tak je mezi nimi velký rozdíl. Čochtan je sytivé pivo bez pěny s pořádným řízem – obsahuje přírodní oxid uhličitý.

Jak udělat pěnu na pivu

Pro čepování piva „na hladinku" se používá speciální otočný výčepní kohout. Nejdříve do sklenice jemně nařízneme malý objem pěny pomalým pootočení kohoutu. Sklenice je natočena ke kohoutu pod úhlem 45°. Ve druhé fázi otevřeme kohout na maximální průtok, pivo stéká po stěně sklenice.

Co delat kdyz nemám chladici kapalinu

V případě, že vás na nedostatek chladící kapaliny upozorní kontrolka během jízdy, automobil zastavte hned, co to půjde. Pokud nebudete mít při sobě chladící kapalinu, stačí nádobku nouzově doplnit vodou. Na dojetí to stačit bude. Jestli se vám to ale stane v zimě, dejte si pozor, ať voda v chladícím systému nezamrzne.

Jak zjistit kde teče chladící kapalina

Nejprve prohlédněte motor, prostor kabiny a zkontrolujte hladinu oleje. Hledejte stopy uniklé vody z chladiče. S největší pravděpodobností nádrž na chladící kapalinu v některý místech netěsní. Do té doby, než ono místo najdete, nemá smysl cokoliv vyměňovat.

Co se stane kdyz nemám chladici kapalinu

První z nich odvádí teplo motoru a odevzdává ho skrz chladič ven z motoru. Směs chladicí kapaliny navíc předchází korodování částí chladicího systému a udržuje systém v dobrém stavu. Málo řidičů si uvědomuje význam oleje při chlazení. Nedostatečným mazáním pohyblivých částí se zvyšuje tření a dochází k růstu teploty.

Co to je KEG

Keg je vratný sud, který je speciálně vyvinutý pro průmyslové plnění a sterilní skladování nápojů. Poprvé byl tento systém zaveden v roce 1964 ve Velké Británii. Sudy keg se postupně široce prosadily v gastronomii. Také pro domácí použití jsou dostupné výčepní přístroje vhodné pro tyto sudy.