Jak prát větrovku?

Jak prát bundu v pračce

Zapni zipy, dej bundu do pračky, přidej speciální gen na praní na funkční prádlo. Nastav program na šetrné praní a také nastav teplotu podle štítku na bundě. Nepoužívej aviváž ani bělící prostředky, vyhni se ždímání a používání sušičky. Vypranou bundu pověs a nech uschnout.
Archiv

Jak prát bez Zdimani

Navolte šetrné praní bez ždímání

Používá teplotu do 40 °C a speciální pohyby bubnu, které podporují odolnost proti vlhkosti a prodyšnost materiálu. Pokud vaše pračka žádný z těchto programů nenabízí, zvolte program pro jemné prádlo. Vypněte fázi ždímání a odstřeďování a po máchání jen vypusťte vodu.
Archiv

Jak prát věci na lyze

Na praní lyžařské bundy stačí běžný prací prostředek, nezáleží na tom, jestli bude tekutý nebo v prášku. Můžete si také pořídit speciální prostředek na praní nepromokavého oblečení. ⚠️ Pozor, aviváž, chlór a odstraňovače skvrn nepromokavé membrány bund, kombinéz, kalhot a dalšího oblečení poškozují.
Archiv

Jak prát bundu z dutého vlákna

Jak tedy prát bundu nebo kalhoty z dutého vlákna a jiných funkčních materiálů Klidně v pračce, jen zapomeňte na aviváž, ta by membrány opravdu zničila. Ideální je praní na šetrný program při maximální teplotě 40 °C za použití speciálních přípravků. Nezapínejte ani program ždímání, které by vláknům mohlo ublížit.

Jak vyprat Perovou bundu bez sušičky

Praní péřového oblečení

Zvolte šetrný program BEZ ŽDÍMÁNÍ a odstřeďování a teplotu 30°C. Používejte pouze šetrné prací prostředky bez aviváží, nejlépe přímo určené pro praní oblečení z peří např. Grangers Down Wash nebo Grangers Down Wash Kit. Po máchání vodu z bubnu pouze vypusťte.

Jak spravne prát bundy

Bundy z funkčních materiálů je vhodné prát při šetrném programu (někdy také značeném jako program na delikátní prádlo) a maximální teplotě 40 °C za použití speciálních přípravků. Při praní nikdy nepoužívejte avivážní prostředky. Ty narušují strukturu a pevnost vláken a technické materiály ničí.

Co použít místo prášku na praní

Zkuste použít obyčejný sprchový gel nebo tekuté mýdlo. Nebojte se toho a nalijte půl deci rovnou do bubnu pračky. Pokud nechcete plýtvat gelem nebo mýdlem, pak si připravte jednoduchý prací gel. Stačí v horké vodě rozmíchat vrchovatou lžíci nastrouhaného mýdla a sodu.

Jak nejlepe prát

U syntetických materiálů určitě nepřekračujte teplotu 40 °C. Použijte prací prostředek na bílé prádlo a ždímání nastavte dle typu materiálu. Jemné materiály (například satén a hedvábí) neždímejte buď vůbec, nebo na nízké otáčky. Vysokým otáčkám odstřeďování se vyhněte i v případě vlněných a bavlněných svetrů.

Jak obnovit Membranu

Obnova DWR

Pokud vám začne membránové oblečení vsakovat, častokrát to není chyba membrány ale mechanického narušení DWR. Což je vlastně vrstva na na povrchu, která odpuzuje vodu. Pokud tuto vrstvu narušíte, tak v první řadě vezměte vlhkou látku a přežehlete ji na membránovém oblečením. Tím opět aktivujete DWR.

V čem prát nepromokavé oblečení

Bundy s membránou můžete prát v pračce při teplotě nepřesahující 40°C s použitím programu a pracího prostředku pro jemné praní. Doporučujeme odložit stranou klasické prací prášky a použít tekuté prostředky nebo mýdlové plátky určené pro tyto materiály, které můžete zakoupit v každé prodejně s outdoor a sport oblečením.

Na jaký program prát peří

Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash.

Jak srovnat peří v bunde

Můžete buď použít sušičku nebo bundu vyždímat ručně, roztáhnout na sušáku a postupně sušit. Pokud na to půjdete ručně, počítejte s 3 – 4 dny, kdy je třeba ji často protřepávat a chuchvalce peří roztahovat zpět do komor. I to je způsob, jak co nejšetrněji bundu vysušit.

Jak prát doma Perovou bundu

Vyprázdněte všechny kapsy (nezapomeňte na ty vnitřní) a zapněte zipy, suché zipy či druky. Zvolte šetrný program BEZ ŽDÍMÁNÍ a odstřeďování a teplotu 30°C. Používejte pouze šetrné prací prostředky bez aviváží, nejlépe přímo určené pro praní oblečení z peří např.

Jak si vyrobit vlastní prací prášek

Postup výroby domácího pracího prášku:Do hluboké misky najemno nastrouhejte mýdlo.Přidejte sodu na praní a zamíchejte. Pozor! Nemíchejte nijak divoce a ke směsi nečichejte. Pokud vdechnete sodu na praní, může vám podráždit sliznice.Směs přesypte do připravené nádoby, kterou pevně uzavřete víčkem a máte hotovo.

Jak udělat domaci prací prášek

Smíchám si 1 kilo perkarbonátu sodného a 50 g taedu. A pak už jen k 2-3 lžícím uhličitanu sodného smíchaného s mýdlem (příprava podle verze na barevné prádlo) přidám 2 lžíce směsi perkarbonátu s taedem (pokud peru prádlo bílé)."

Proč je prádlo po vyprání tvrdé

Pokud použijete příliš málo pracího prostředku, může to způsobit nedostatek aktivních přísad, které by bojovaly s tvrdostí vody, která tak může ovlivnit měkkost vláken. Také to může vést k obecně špatným výsledkům praní.

Proč prát prádlo naruby

Při praní se jednotlivé kousky prádla o sebe třou, dochází tak k postupnému otěru barvy a materiálu. Proto se doporučuje prát prádlo vždy obrácené naruby. Poškození je nejpatrnější na švech a okrajích oděvů.

Jak prát s impregnaci

Dáte do pračky impregnaci tak jako předtím prací prostředek, proženete to pracím cyklem a po praní dáte do sušičky, která aktivuje účinek impregnace.

Jak prát bundu s membránou

Bundy s membránou můžete prát v pračce při teplotě nepřesahující 40°C s použitím programu a pracího prostředku pro jemné praní. Doporučujeme odložit stranou klasické prací prášky a použít tekuté prostředky nebo mýdlové plátky určené pro tyto materiály, které můžete zakoupit v každé prodejně s outdoor a sport oblečením.

Jak doma vyprat peří

Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash. Zcela zásadní je nepoužít v pracím cyklu vysokootáčkové odstředění nebo snad ždímání. Odstředění nastavte na co nejnižší otáčky, nebo jej vypněte úplně.

Jak prát sýpek

🚿Některé moderní pračky mají přímo program peří, který Vám nabídne teplotu 40 °C, ale i 30 °C postačí. Lze použít i program na jemné prádlo, nebo na vlnu s nízkými otáčkami 400 až 600 za minutu. Pozor na prací přípravek! Rozhodně nepoužívejte běžné prací přípravky, ať peří neodmastíte.

Co dát místo prášku na praní

Špinavé prádlo sice může den počkat, ale pokud něco potřebujete nutně vyprat a nemáte po ruce gel ani prášek, pak je tu nouzové řešení. Zkuste použít obyčejný sprchový gel nebo tekuté mýdlo. Nebojte se toho a nalijte půl deci rovnou do bubnu pračky.

Co na změkčení prádla

Nechcete používat chemii, ale přesto byste rádi měli prádlo měkké a voňavé Zkuste do praní přidat trochu octa. Ten prádlo krásně změkčí. Nemusíte se ani bát toho, že by byl jeho štiplavý pach z prádla cítit.

Jak se zbavit prachu z prádla

Nejvíce nám prádlo (i pračku) zapráší, když:

Vložíme do pračky prádlo, které je silně zaprášené už před praním. Nečistíme filtry a gumové těsnění, kde se část prachu usazuje a vrací do dalších praní

Jak správně prát v pračce

U syntetických materiálů určitě nepřekračujte teplotu 40 °C. Použijte prací prostředek na bílé prádlo a ždímání nastavte dle typu materiálu. Jemné materiály (například satén a hedvábí) neždímejte buď vůbec, nebo na nízké otáčky. Vysokým otáčkám odstřeďování se vyhněte i v případě vlněných a bavlněných svetrů.