Jak restartovat WP?

Jak přeinstalovat WordPress

Přeinstalování WordPressu jedním kliknutím v rámci hostingu

Po přihlášení do administrace hostingových služeb stačí přejít na záložku konkrétního webu a zvolit položku „Rychlá instalace“ > „Instalace WordPress“. Než vše odkliknete, berte v potaz fakt, že nová instalace smaže veškerá data na hostingu a tedy i v CMS.
Archiv

Jak obnovit web WordPress

Webový prostor obnovíte tak, že v sekci -> Webové prostory, kde vyberete doménu a poté kliknete na položku -> Zálohy. V sekci zálohy vybereme datum ze které zálohu nahráváme, klikneme na možnost -> Nahradit současný web (současný bude zazálohován). Akci dokončíme kliknutím na tlačítko -> Obnovit.

Jak zprovoznit WordPress

Instalace WordPressu je velmi jednoduchá. Stačí se přihlásit do našeho zákaznického centra, kde následně zvolíte, kam chcete redakční systém nainstalovat. Samotná instalace zabere jen pár minut a hned po ní vám přijdou na e-mail přihlašovací údaje s pokyny, jak dále postupovat.

Jak zálohovat WP

Pro zálohu databáze se nejprve připojte do správy databáze ve svém hostingu; nejčastěji připojení probíhá prostřednictvím rozhraní phpMyAdmin. Po přihlášení do phpMyAdmin stačí zvolit databázi, již chcete zálohovat, kliknout na tlačítko Export a následně na tlačítko Proveď.

Jak Zalohovat web wedos

Ruční záloha FTP (souborů)vytvořte si u sebe na počítači složku, kterou pojmenujeme například web_zaloha_[datum] (záloh může být více a proto je výhodné připojit i datum tvořené zálohy)připojte se na FTP a otevřete si adresář s webem.označte všechny soubory a klikněte na tlačítko stáhnout.

Jak se přihlásit do WordPressu

Přihlášení do WordPressu je na vaší doméně

Do webového prohlížeče zadejte název svojí domény ve tvaru www.názevdomény.cz/wp-admin (takže například www.blogocestovani.cz/wp-admin) a vyplňte přihlašovací jméno a heslo, které najdete v e-mailu.

Jak si stáhnout WordPress

Aktuální českou verzi WordPress stahujte jedině ze stránek cs.wordpress.org, viz obrázek níže. Pokud z nějakého důvodu potřebujete anglickou verzi WordPress, stáhněte si ji zde: wordpress.org/download.

Jak obnovit web WordPress

Webový prostor obnovíte tak, že v sekci -> Webové prostory, kde vyberete doménu a poté kliknete na položku -> Zálohy. V sekci zálohy vybereme datum ze které zálohu nahráváme, klikneme na možnost -> Nahradit současný web (současný bude zazálohován). Akci dokončíme kliknutím na tlačítko -> Obnovit.

Jak zálohovat web ve WordPressu

Ruční záloha databáze WordPressu

Pro zálohu databáze se nejprve připojte do správy databáze ve svém hostingu; nejčastěji připojení probíhá prostřednictvím rozhraní phpMyAdmin. Po přihlášení do phpMyAdmin stačí zvolit databázi, již chcete zálohovat, kliknout na tlačítko Export a následně na tlačítko Proveď.

Jak zálohovat databázi

Vyzkoušejte to!Otevřete databázi, kterou chcete zálohovat.Vyberte Soubor > Uložit jako.V části Typy souborůvyberte Uložit databázi jako.V části Upřesnit vyberte Zálohovat databázi a potom vyberte Uložit jako. Pokud chcete, změňte název záložního souboru.Vyberte typ souboru pro záložní databázi a pak vyberte Uložit.

Jak na zálohování

Nejjednodušší způsob je ručně zálohovat soubory a nastavení na vyměnitelné médium nebo do síťového umístění. Můžete určit soubory a nastavení, které chcete zálohovat a jak často chcete provádět zálohování. Poznámka: Vyměnitelné médium příklady externí pevné disky, disky DVD, CD a USB paměťové karty.

Jak začít s WordPressem

Váš WordPress obsahuje na začátku jen Zkušební stránku. Začněte nyní tedy tím, že přidáte novou stránku (podstránku) do vašeho webu. V administraci klikněte na Stránky -> Vytvořit stránku. Dostanete se do editoru, kde můžete pracovat podobně jako ve Wordu nebo v jiném textovém editoru.

Jak nainstalovat WordPress na PC

Instalace WordPress ve Windows s využítím WAMP

Stáhněte si WordPress instalaci z WordPress.org a rozbalte zip soubor. Nyní běžte do C:\wamp\www a vlože sem rozbalenou WordPress složku. Nakonec změňte její název na cokoliv chcete, například test. Pokud jste vše udělali správně měla by se zobrazit instalace WordPress.

Jak zálohovat webové stránky

Jak zálohovat webV detailu projektu zvolte Administraci a Zálohování a obnova dat.Druhou možností je přístup z editoru, kde klikněte na Nastavení.V záložce Zálohování a obnova dat zvolte SPRAVOVAT ZÁLOHY.Zde klikněte na Vytvořit zálohu.Zde můžete zvolit název a potvrdit tlačítkem Vytvořit zálohu.

Jak nahrát zálohu do pohody

Po otevření vybrané účetní jednotky provedete samotné zálohování přes nabídku Soubor/Zálohování/Zálohovat. Název záložního souboru, který POHODA vytvoří, obsahuje datum a čas zálohy, název souboru (standardně IČ účetní jednotky) a účetní rok.

Kde najdu zálohu pohoda

Složka je odvozena automaticky. Pokud není složka definována přímo, nachází se v Datové složce programu ve složce Data jako podsložka s názvem Zálohy.

Jak zálohovat WhatsApp

Jak zálohovat na Disk GoogleOtevřete WhatsApp.Klepněte na ikonu Více možností > Nastavení > Chaty > Zálohování chatů > Zálohovat na Disk Google.Zvolte si kteroukoli frekvenci zálohování kromě Nikdy.Klepněte na Zálohovat přes a vyberte síť, kterou chcete k zálohování použít.

Proč zálohovat

Odpověď je nasnadě již z předchozího článku Zálohování dat: Proto, aby byla vaše data v bezpečí. Mezi časté důvody ztráty dat patří například neopatrné potvrzení operace (mazání, formátování), poškození paměťového média (poškrábání DVD, pád notebooku), napadení virem či ztráta zařízení (krádež notebooku).

Jak otevřít WordPress

Přihlášení do WordPressu je na vaší doméně

Po instalaci se už můžete rovnou do systému přihlásit. Do webového prohlížeče zadejte název svojí domény ve tvaru www.názevdomény.cz/wp-admin (takže například www.blogocestovani.cz/wp-admin) a vyplňte přihlašovací jméno a heslo, které najdete v e-mailu.

Jak zvětšit písmo v pohodě

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODA

Ano, velikost písma zobrazeného na monitoru můžete změnit nastavením velikosti zobrazovaného písma v systému Windows. Zvolte v OS Windows Start/Ovládací panely/Zobrazení, kde na záložce Vzhled vyberete odpovídající velikost písma.

Jak smazat účetní jednotku v pohodě

Vymazání záznamu

Vyberte záznam, který si přejete smazat. Stiskněte klávesovou zkratku CTRL+DELETE.

Jak obnovit pohodu ze Zálohy

Postup pro řady POHODA SQL a POHODA E1:

Spusťte na serveru aplikaci SQL Server Management Studio (SSMS). Přihlaste se jako uživatel s oprávněním sysadmin. Klikněte pravým tlačítkem myši na větev Databases a vyberte povel Restore database. Přepněte na volbu Device a tlačítkem s trojtečkou otevřete výběr zdroje záloh.

Jak přenést pohodu na jiný počítač

Spusťte program POHODA a proveďte Aktivaci produktu, která se v zápětí nabídne. Pokud je počítač připojen k internetu, stačí v průvodci klikat na tlačítko Další, aktivace se provede automaticky.

Jak aktualizovat WhatsApp bez Google Play

Vyhledejte aplikaci WhatsApp Messenger v App Storu a následně klepněte na AKTUALIZOVAT. Zvolte JioStore nebo Store v nabídce aplikací. Přejděte do boční části obrazovky a zvolte možnost Social (společenské), poté zvolte aplikaci WhatsApp. Zvolte OK nebo SELECT (ZVOLIT) > UPDATE (AKTUALIZOVAT).

Jak obnovit WhatsApp ze zálohy

Chcete-li zálohu obnovit:Ujistěte se, že je vaše nové zařízení se systémem Android propojeno s účtem Google, na kterém je záloha uložena.Nainstalujte a otevřete WhatsApp a následně ověřte své číslo.Po výzvě klepněte na OBNOVIT a obnovte své chaty a média z Disku Google.