Jak rikat svoje jméno Natálie?

Jak rikat jmenu Natálie

Domáckými podobami jména jsou Natálka, Naty, Natka, Nasťa, Tálka, Tálie aj.

Jaký význam má jméno Natálie

Ženské jméno Natálie pochází z latinského slovního spojení natale domini a význam jména je „narozená v den zrození Krista“, „dítě Vánoc“.

Jakou barvu má jméno Natálie

Vhodné barvy jsou všechny odstíny modré a zelené. Numerologie: Osobním číslem tohoto jména je osm a znamená Peníze.
Archiv

Kdy má narozeniny Natálie

Natálie slaví svátek 21.12. a v roce 2023 to bude Čtvrtek. V české republice toto jméno užívá 30915 lidí a jedná se o 86 nejpoužívanější jméno.

Kdy má svátek Natálie

Dnes má svátek – Natálie – 21.12.2022 | Svátky Centrum.cz.

Jak se dá říkat Karolíně

Karolína je ženským křestním jménem s mužským protějškem ve jménu Karel. Alternativami jsou i jména Karolina nebo Karla. Domáckými podobami jména jsou Kája, Karlička, Karlinka, Karolínka, Karolka, Karlunka, Karluška, také Lina či Linka.

Kdy má svátek Nataša

Nataša je ženské křestní jméno, které má podle českého kalendáře svátek 18. května.

Kdy má svátek Natálie na Slovensku

Slovenský kalendář jmen | ŘÍJEN

Slovenský kalendář jmen 01.10. Arnold
Slovenský kalendář jmen 05.10. Viera
Slovenský kalendář jmen 06.10. Natália
Slovenský kalendář jmen 07.10. Eliška
Slovenský kalendář jmen 08.10. Brigita

Kdy má svátek Natálie 2023

Natálie slaví svátek dne 21.12.

Kdy má svátek Honza

Jan
Johan 151 (890. nejčastější)
Oficiální statistiky byly publikovány pouze do roku 2016
Jmeniny
Česko 24. červen

Kdy má svátek Amálie

Amálie (vyskytuje se též jako Amalie nebo Amalia) je staré jméno germánského původu. Vykládá se jako pracovitá (ze starogermánského Amal – práce, činnost). Podle českého občanského kalendáře má jmeniny společně s Libuší 10. července.

Co je to míchal

Původně hebrejské jméno (מִיכָאֵל, Micha'el) je doloženo v Bibli jako jméno jednoho z andělů (v křesťanství archanděl Michael) a znamená „kdo je jako Bůh “, „Bohu podobný“.

Jak se říká Anna

Jméno Anna je ženským křestním jménem, původem spojeným se jménem Hana. Variant jména v češtině je nespočet, jmenujme alespoň některé z nich: Aňa, Áňa, Andy, Andula, Andulka, Anča, Anička, Ančička, Anče, Ančí, Anina, Anynka, Nanynka apod.

Kdo má dneska

Svátek – včera, dnes, zítra

Předevčírem 15. 7. má svátek Jindřich
Včera 16. 7. má svátek Luboš
Dnes 17. 7. má svátek Martina
Zítra 18. 7. má svátek Drahomíra
Pozítří 19. 7. má svátek Čeněk

Kdy má svátek Naty

Natálie slaví svátek dne 21.12. Natálie je moderním jménem, které dnes nosí ženy narozené kdykoliv během roku.

Z jaké země pochází jméno Honza

Pochází z hebrejského יוֹחָנָן, Jo-chanan (יו חנן), což znamená „Hospodin je milostivý“. V češtině se často setkáváme s jeho domácí podobou Honza, která je odvozená z německé zdrobněliny Hans (od Johannes) a vzácně je uznávána i v matričních zápisech.

Co to znamená Honza

Mužské křestní jméno Jan patří k nejoblíbenějším českým jménům. Pochází z hebrejštiny. Vyvinulo se z hebrejského "Jochanan", které se překládá jako "Bůh je milostivý". Jedná se o složeninu ze slov "Jahve" ("Bůh", "Hospodin") a "chanan" s významem "smilovat se" či "milost".

Jak říkat Amálce

Domáckými variantami jména jsou Amálka a Málinka, dále také Mála, Málka nebo Mali. Jako Amália jméno používají Slováci, zkráceně Amalia pak i Italové, Španělé nebo Poláci. Němci pak znají jméno jako Amalberga nebo Amalie.

Jak říkat Amélii

Zdrobnělinami jména Amélie jsou Ameli, Amélka, Amálka, Amelinka, Aminka, Amy, Amka, Amča, Mel, Meli, Mélinka, Mia, Lienka, Lia.

Jak říkat Michaelovi

Domácky se jméno užívá jako Míša, Miška, Mišan, Mišánek, Mišák, Míki, Majki, Michálek aj. Jméno je oblíbené nejenom u nás, ale po celém světě. Užívá se i na Slovensku. Angličtina jméno zná jako Michael, Mitchell, také Mike, Mick, Micky apod., němčina pak jako Michael, Michel nebo Mischa.

Kdy má svátek Michal 2023

Dnes má svátek – Michal – 29.9.2023 | Svátky Centrum.cz.

Z jaké země je jméno Anna

Ženské křestní jméno Anna patří k nejoblíbenějším jménům u nás. Jde o křesťanské jméno, které má svůj původ (stejně jako jméno Hana) v hebrejštině. Pochází ze slov "channah" či "chana", které se významově překládají jako "milá", "milostivá" či "milostiplná".

Jak oslovovat Anna

Zlínský kraj – Nejen Anno, Aničko, ale i Andulo, Ančo, Aníku či Nanynko. To všechno jsou domácké podoby jména Anna, se kterým se pojí známá lidová pranostika: „Svatá Anna chladna z rána." A právě jméno Anna patří mezi nejoblíbenější jména v České republice.

Co je dneska za den

Datum dnes: Neděle. 16 Červenec 2023. 16/07/2023.

Co znamená jméno Ondra

Ondřej je mužské křestní jméno, počeštěná varianta křestního jména Andreas (může být i příjmením). Pochází z řeckého andreas, což znamená „mužný“, „statný“ či „odvážný“. V Česku má Ondřej svátek 30. listopadu.