Jak Rozpéct staré housky?

Jak Rozpect Stare housky

Rozpečte ho! Pokud máte doma rohlíky, housky nebo bagety z předchozího dne, potřete vršek olejem a "namočte" ho do na talířek nebo misky nasypané soli s kmínem, máku, sezamového semínka, sušeného koření nebo směs všeho, co máte rádi, položte ho na plech kořením nahoru a dejte na 5 minut do trouby rozehřáté na 170 °C.

Co delat s tvrdým Pecivem

To, že je chléb nebo rohlík tvrdý, neznamená, že už ho musíte nutně vyhodit. Někdy stačí, když je vložíte do rozehřáté trouby, kontaktního grilu nebo do mikrovlnky a rozpečete je.
Archiv

Jak oživit staré rohlíky

Nevíte, co se ztvrdlými rohlíky Potřete je mlékem, na chvíli dejte do vyhřáté trouby a budou jako čerstvé. Recept na skvělou domácí sekanou najdete ZDE.

Jak zpracovat staré rohlíky

Rohlíky, které už jsou suché na padrť, můžeme jednoduše nastrouhat na domácí strouhanku. Ta se hodí nejen k obalování řízků, ale třeba i jako křupavá posypka na vařený chřest nebo jako součást drobenky na výtečný rebarborový koláč.

Jak změkne tvrdé pečivo

Nejprve vezměte chléb, překonejte zábrany a opláchněte ho proudem studené vody z kohoutku. Potom mokrý bochník zabalte do alobalu a vložte na plech do studené trouby. Tu pusťte na 150 °C. Po dosažení této teploty chléb ohřívejte zhruba 12–15 minut.

Jak obnovit stare pečivo

Máte den či dva staré pečivo Potřete ho troškou vody nebo ho postříkejte rozprašovačem a dejte na 5 minut do trouby rozehřáté na 200°C. Pečivo bude zase křupavé a jako čerstvé.

Kam se starým pečivem

Starší pečivo můžete využít nejjednodušším způsobem například na strouhanku. Stačí jej nakrájet na kusy a nechat opravdu dobře proschnout, následně rozemlít. Hotovou strouhanku je třeba uzavřít do suché, čisté nádoby. Používá se dle potřeby na obalování i zahušťování jídel, nebo jako posypka pro sladká jídla a dezerty.

Co udělat se starou bagetou

Plátky bílého pečiva (bagety nebo toustového chleba) se namáčí v rozšlehané směsi vajec, smetany, vanilkového cukru a skořice. Následně se opékají na rozpálené pánvi s máslem z obou stran dozlatova. Před podáváním se přelijí např. medem a doplní ovocem dle chuti.

Co se starym Sladkym Pecivem

Starší pečivo můžete využít nejjednodušším způsobem například na strouhanku. Stačí jej nakrájet na kusy a nechat opravdu dobře proschnout, následně rozemlít. Hotovou strouhanku je třeba uzavřít do suché, čisté nádoby. Používá se dle potřeby na obalování i zahušťování jídel, nebo jako posypka pro sladká jídla a dezerty.

Jak změkčit pečivo v mikrovlnce

Mikrovlnka dokáže ze ztvrdlého pečiva udělat zase čerstvé

Vložte pečivo do misky, položte na něj vlhkou utěrku a dejte zhruba na dvacet až třicet sekund do mikrovlnky. Pečivo pravděpodobně nebude tak voňavé a měkké jako ze samotné pece, ale bude rozhodně čerstvější, než bylo předtím.

Jak ohřát housku

Knedlíky ohřáté i bez napářky

Ale stačí knedlíky položit na talíř vhodný do mikrovlnky, jemně je postříkat troškou vody a talíř zavázat do igelitového sáčku. Houskové knedlíky zpravidla potřebují při nejvyšším výkonu 60-80 vteřin, bramborové asi o 20 vteřin déle.

Co uvařit ze starého pečiva

Zamrazení starého pečiva

Ze zmražených plátků chleba uděláte rychlé zapečené chleby nebo topinky. Chleba a pečivo se dá ale jíst i jen rozmrazené, nicméně není to úplně jako čerstvé pečivo. Zmražené kostičky rohlíků zase opět využijete při vaření knedlíků, na krutony k polévce, do salátů a podobně.

Jak na rozpečenou bagetu

Bagety dobře vychladíme, svrchu několikrát šikmo nařízneme a v zářezech protřeme bylinkovým máslem. Po jedné je zabalíme do alobalu a uložíme do mrazáku. Po příchodu hostů nerozmražené bagetky rozpečeme při 180-200°C/20 minut (na posledních 5 minut můžeme alobal roztrhnout). Asi nejvíc chutnají ještě teplé.

Jak změkčit bagetu

Celé bochníky chleba, veky nebo bagety můžete ohřívat na 180 °C, čímž obnovíte jejich křupavou kůrčičku. Pokud ale toužíte po změkčení pečiva namísto křupavosti, zabalte ho do alobalu a nastavte troubu na 200 °C.

Jak vyuzit starou věku

Prostě cokoliv z pečiva vám zbyde, dokážete využít.Chleba ve vajíčku – vaječná topinka. Jednoduché a rychlé jídlo, které milují dospělí i děti.Topinky – třeba k tataráku.Francouzské toasty.Žemlovka.Panzanella – netradiční italský salát.Strouhanka.Krutony.Rozpečte pečivo v troubě

Jak zpracovat věku

Do formy skládáme plátky veky se šunkou a sýrem na stojato. Mezi plátky vkládáme papriku nebo jinou zeleninu. V mléce nebo smetaně rozšleháme vejce, sůl, pepř a koření. Veku touto směsí zalijeme a poté posypeme strouhaným sýrem.

Co dělat s tvrdou bagetou

Ze staré bagety snadno připravíte výbornou křupavou bruschettu tak, že pečivo nakrájíte na tenké plátky a nasucho opečete v troubě. Po vyndání lehce potřete lehce olivovým olejem a navrch přidejte směs z pokrájených rajčat (bez semínek), bazalky, česneku a špetky soli a pepře.