Jak se dělá bunkr?

Jak si vyrobit vlastní bunkr

Stavbu je ideální realizovat v pokojíčku, pokud se ale chce zapojit celá rodina, neváhejte použít obývací pokoj nebo kout v zahradě. Nepotřebujete vlastně nic víc, než staré deky, prostěradla či ručníky, provaz, kolíčky na prádlo a trochu fantazie. Dá se říct, že bunkr je hotov i přehozením deky přes stůl…

Jak udělat atomový kryt

Kryt by měl mít alespoň dvě poschodí a dostatečnou železo-betonovou desku jak nahoře, tak dole. Základ by bylo tedy vykopat díru a vylít dostatečně silnou základovou desku (stejně jako kdyby jsme stavili dům). Vhodné by bylo v této fázi počítat i se studnou která by se na dně krytu měla nacházet.
Archiv

Jak postavit bunkr ze dřeva

Nejvhodnější strom, pod kterým přístřešek vybudovat, je smrk, jelikož jeho husté jehličí slouží jako ochrana před deštěm a jehličí spadlé na zem zase jako izolační a změkčující vrstva. Stačí si pouze vybrat dva vhodně situované stromy, postavit kolem nich dřevěnou konstrukci a tu překrýt buď větvemi, nebo plachtou.
Archiv

Co je to bunkr

loď, kolej, pension [se stravou], ústav s komplet. zaopatř., internát/ pensionát/ domov důchodců/ hostel/ hospic-chorobinec/ chudobinec/ sirotčinec, ubikace/ svobodárna/ noclehárna, útulek/ubytovna, ap.

Jak postavit přístřešek v přírodě

Přístřešek z větví:

Stačí najít spadlou větev dlouhou alespoň 2 metry a umístit ji mezi dva stromy do výšky alespoň metr nad zemí. Větev dobře zajistíme, aby unesla váhu střechy. Kostru střechy vytvoříme menšími kusy dřeva, které se opírají o hlavní nosnou větev a o zem, se kterou svírají úhel zhruba 45 stupňů.

Jak uvázat plachtu

Jeden roh plachty zvednete trekovými holemi, zbylé 3 cípy přikolíkujete k zemi. V přední části posedíte, v zadní potom můžete klidně spát. Jen pozor, tímto způsobem nevyužijete plnou délku tarpu, takže to nebude nic pro dlouhány. Leda že umí spát v klubíčku.

Co je to tarp

Tarp je vlastně plachta opatřená po obvodu vypínacími oky. Díky své jednoduchosti představuje naprostý vrchol minimalismu. Zároveň patří mezi vůbec nejlehčí a nejskladnější úkryty před nepřízní počasí, které si můžeme do batohu zabalit. To ale není vše, jeho používání s sebou přináší i další výhody.

Jak ukotvit sluneční plachtu

Zabetonování sloupku

Na vyznačených místech vykopejte jamky pro kotevní patky (cca 40 cm hluboké), do každé jamky zasuňte trubku a lehce ji zatlačte do země. Jamku vyplňte střídavě rychlobetonem a vodou. Použijte tolik betonu, aby sahal až do cca 8 centimetrů pod úroveň země.

Co místo stanu

Stan rozhodně není potřeba tahat všude.

Všude je les a tím pádem se všude dá natáhnout obyčejná a několikanásobně lehčí celta. Nemluvě o tom, že na každém druhém rohu je větší turistický přístřešek nebo jiná možnost, jak se skrýt před živly.

Jak Pridelat Stinici plachtu

Stínící tkanina. Vázací pásky nebo vázací drát-pomocí nichž připevníte tkaninu k plotu, k zábradlí nebo k drátu. Fungují tak, že pásku provlečete skrz oko tkaniny, otočíte kolem plotu a slabší konec pásky prostrčíte jeho silnějším koncem, na kterém se nachází malý otvor. Pak už jen zvolíte intenzitu stažení.

Jak napnout stínící plachtu

V závislosti na prostoru můžete k ukotvení stínicí plachty využít jakékoliv stěny nebo příčky pomocí speciálních desek v našich sadách na stěny. Případně můžete použít naše podpěrné tyče, které jsou speciálně navrženy pro robustní a profesionální upevnění plachtových stanů.

Kde přespat v přírodě

V takřka jakémkoliv lese můžete jednu noc přespat (bivakovat pod širákem), pokud po vás ráno nezůstane ani smítečko. Tak praví české zákony. Povolený máte spacák nebo třeba hamaku a některé prameny uvádí i malý stan. Takto můžete přespat v chráněných oblastech a rezervacích (v rámci turistických tras).

Jak se dobře vyspat ve stanu

Zvolíte-li samonafukovací variantu, ušetříte si spoustu práce a navíc s sebou nemusíte vozit pumpu – stačí totiž odklopit ventilek a karimatka se začne sama nafukovat. A stejně pohodlné je i vyfukování – stačí ventilek uvolnit a samonafukovací karimatku několikrát stlačit, aby se vzduch vypustil.

Jak natáhnout plachtu na plot

Tkaninu se doporučuje vázacími pásky připevnit v rozmezí cca 25 cm po sobě. Stahovací pásky musíte připevnit jak shora, tak i zespoda po celém obvodu plotu, balkonu… Na některých místech je dobré tkaninu připevnit páskou i uprostřed, nedojde tak jejímu prohnutí nebo i odfouknutí.

Jak upevnit síť na plot

Pokud nechcete použít pro upevnění k plotu montážní pásky, můžete použít také vázací drát. Montážní pásky nebo vázací dráty provlečeme okem tkaniny, obtočíme kolem napínacího drátu pletiva a jeden konec stahovacího pásku prostrčíme druhým koncem s očkem. Potom již bindr nejde povolit ani použít znovu.

Jak ukotvit slunecni plachtu

Na vyznačených místech vykopejte jamky pro kotevní patky (cca 40 cm hluboké), do každé jamky zasuňte trubku a lehce ji zatlačte do země. Jamku vyplňte střídavě rychlobetonem a vodou. Použijte tolik betonu, aby sahal až do cca 8 centimetrů pod úroveň země.

Jak pripevnit plachtu na balkon

Způsobů, jak si zajistit stín na balkóně či terase, je více. Rychle může pomoci slunečník, mezi vzhledově zajímavější a praktičtější řešení patří markýzy a solární plachty. Kromě toho jsou na zahradách také oblíbené dřevěné pergoly nebo altánky.

Kde si můžu postavit stan

Kde smíte přespat

Jinak podle rozumného uvážení prakticky kdekoli, kde je vlastníkem stát nebo obec. I tady ale platí výjimky. V některých národních parcích jsou určená místa k nouzovému přenocování. Znamená to, že tam můžete přespat pod širákem, když vás zastihne tma, ale jinak žádné zdržování.

Kam v Česku pod stan

>> Tipy na stanování <<

Stanování – Jižní Čechy Stanování – Jižní Morava
Stanování – Přehrada Orlík Stanování – Máchovo jezero
Stanování u vody – Slovensko Stanování – Jeseníky
Stanování – Krušné hory Stanování – Lipno
Stanování – Střední Čechy Stanování u Vltavy

V čem spát ve spacáku

7) Určitě je lepší se do dobrého spacáku moc nenavlíkat. Jen dlouhý triko, spodky, ponožky a čepici (čepice je hodně důležitá, hlavou odchází hodně tepla) Když je člověk hodně zmrzlý, tak si může třeba nechat péřovou bundu.

Kde se dá spát pod širákem

Platí, že pod širákem můžete přespat téměř kdekoliv. Bivakování je dovolené dokonce i v národním parku či chráněné krajinné oblasti. Protože v národních parcích nesmíte scházet ze značených tras, přespěte poblíž turisticky značené cesty. Kdybyste se „utábořili” jinde, porušíte zákon a hrozí vám pokuta.

Jak zastínit plot

Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.

Jak vypnout Stinici plachtu

Způsoby instalace

Nejjednodušší instalaci mají plachty opatřené v rozích kroužky, za které se pověsí na kotvicí prvky přišroubované do zdi, stropu apod. Pro lepší vypnutí i odolnost větru se přivazují pomocí provazu, pružných lan, tzv. gumicuků, nebo napínacích zámků.

Jak uchytit pletivo na plot

Ten se uchycuje na dvou nebo třech místech dle výšky plotu. Při výšce plotu do jednoho metru stačí pouze horní a spodní napínací drát, u vyšších plotů je pak vhodné použít i středový. Horní napínací drát slouží jako hlavní nosný prvek celého pletiva a středový a spodní napínací drát pak jako opora.

Čím zakrýt pletivo

Nejlevnějším způsobem zastínění plotu a pletiva je vysadit u plotu popínavé rostliny, které se časem rozrostou a vytvoří živý plot. Zajistí vám to nejen ochranu před zraky sousedů a kolemjdoucích, ale také estetický vzhled vašeho pozemku, a to zevnitř a zvenku.