Jak se dělá Reels na Instagramu?

Jak udělat Reels z fotek a videí

V oddílu Reels v kanálu příspěvků klepněte na Vytvořit nebo na ikonu fotoaparátu v pravém horním rohu reelu, který sledujete. Přidejte do reelu video: Pokud chcete přidat nové video, klepněte na tlačítko Nahrát. Pokud chcete přidat videoklipy, klepněte na ikonu fotky vlevo dole.

Jak si ulozit Reels do telefonu

Jak si stáhnout vlastní Reels

Najděte Reels, které chcete uložit, a klepnutím otevřete video v režimu celé obrazovky. Stisknutím tří teček v pravém dolním rohu otevřete nabídku. Klepněte na Uložit do alba fotoaparátu. Video se automaticky uloží do vašeho zařízení.

Jak Strihat Reels

3 nej aplikace na úpravu Reels a Tiktok videíInShot.Canva. VN Video Editor.
Archiv

Co je to Reels na Instagramu

Na Instagramu se tento typ příspěvku uchytil a stal se jedním z nejoblíbenějších. Reels, neboli sekvence, jsou krátká videa, která se stala velmi oblíbenými. Lze je vkládat do klasického feedu, avšak po zobrazení jednoho příspěvku stačí potáhnout na obrazovce směrem nahoru a zobrazí se další video tohoto formátu.

Jak dlouho trvá Reels

Reels umožňují nahrávat a upravovat krátká videa do 90 sekund pomocí fotoaparátu Instagramu. K sekvenci můžete přidat efekty a hudbu nebo použít vlastní originální zvukový soubor.

Jak dlouhý může být Reels

Pokud máte veřejný účet, může vaše reely přehrávat a sdílet každý na Instagramu a Facebooku. Když délka reelu nepřesáhne 90 sekund, má možnost dostat se mezi doporučené a na Instagramu ho tak uvidí víc lidí. Pokud máte účet soukromý, reel se bude zobrazovat jen vašim sledujícím.

Jak upravit Reels na IG

Jak upravit koncept reelu uložený v galerii fotoaparátu:Nahoře klepněte na , případně kdekoli v kanálu přejeďte prstem doprava.Posuňte se do spodní části obrazovky na Reel.Vlevo dole klepněte na a v galerii fotoaparátu vyberte koncept videa, které chcete upravit.

Kdo viděl Reels

Instagram poskytuje přehled o všech vašich příspěvcích, příbězích, Reels, videích na IGTV a propagovaných příspěvcích. Chcete-li získat přístup k této sadě statistik, klepněte na stránce svého profilu na ikonku tří vodorovných čar v pravém horním rohu a poté klepněte na „Přehledy“.

Jak upravit zvuk v Reels

Aplikace Instagram pro Android:Až nahrajete reel, klepněte dole na Náhled.Klepněte a upravte hlasitost zvuků na posuvnících dole. Pod jednotlivými zvukovými soubory taky můžete klepnout na Upravit.Nahoře klepněte na Hotovo. Klepnutím na Další dole svůj reel nasdílíte.

Jak vložit text do Reels

Prakticky funguje tak, že nahrajete video (ve Stories nebo Reels), nebo vyberete z vlastní galerie. Ve fázi, kdy si vybíráte různé nálepky, GIFy či polohu, zvolíte možnost nálepek a pak už jen vyhledáte tu správnou, která převede vaši řeč do textové podoby.

Kam se uklada Reels

Můžete nahrát reel a před sdílením si ho uložit na instagramový účet nebo do galerie fotoaparátu. Koncepty zůstanou uložené, dokud je nebudete sdílet nebo je neodstraníte. Počet uložených konceptů je neomezený. Při stažení reelu se neuloží žádná hudba, kterou jste přidali z instagramové hudební knihovny.

Jak zjistím kdo se dival na Reels

Informaci o tom, kdo si váš příběh zobrazil, můžete vidět jen vy. Nahoře v kanálu v oddílu Příběhy klepněte na Váš příběh. Klepnutím na v levém dolním rohu fotky nebo videa v příběhu zobrazíte lidi, kteří si příběh prohlédli.

Jak propagovat Reel

Jak postupovat, abyste mohli provozovat reklamy v Instagram Reels:Přejděte do Meta Správce reklam a vyberte +Vytvořit.Vyberte reklamě některý z účelů:Reklamu vytvořte jako obvykle.Až se dostanete k možnostem Umístění, vyberte Ruční umístění, pokud chcete v Reels provozovat autonomní reklamní kampaň.

Jak dlouho se nahrava Reels

Zajímavou možností je také posílání Reels. Můžete tu natáčet, stříhat a upravovat videa v délce od 15 do 30 sekund, zatímco TikTok nabízí větší časové rozmezí, a to od 3 do 60 sekund. Toto se v roce 2022 změnilo. TikTok umožňuje nahrát videa v délce 10 minut a Instagram Reels do 90 vteřin (červen 2022).

Kdo viděl moje Reels

Instagram poskytuje přehled o všech vašich příspěvcích, příbězích, Reels, videích na IGTV a propagovaných příspěvcích. Chcete-li získat přístup k této sadě statistik, klepněte na stránce svého profilu na ikonku tří vodorovných čar v pravém horním rohu a poté klepněte na „Přehledy“.

Jak zjistit kdo si prohlíží můj profil na Instagramu

Instagram ani žádná z aplikací třetích stran vám tedy neukáže, kdo si váš profil prohlíží. Jedinou cestou, kterou můžete odhalit návštěvníky svého profilu, tak zůstávají stories. Pokud si své publikované příběhy zobrazíte, tak v dolní části obrazovky uvidíte celkový počet zhlédnutí.

Jak vytvořit video na IG

Pro nahrávání videa do Příběhů stačí buď přejet palcem doprava z hlavní obrazovky Instagramu, nebo kliknout na znak + u vlastního profilového obrázku. Módy videa jsou Normální, Boomerang, Superzoom, Přehrávání pozpátku a Handsfree. Stačí si vybrat jeden z nich, kliknout na tlačítko nahrávání a točit, co je libo.

Jak sestříhat video na IG

Jak vystřihnout video v příběhu Instagramu Nejjednodušší způsob je použití vestavěné funkce ořezávání videa v aplikaci k stříhání videa pro Instagram Story. Klepněte na + v dolní části obrazovky, vyberte video a potom klepněte na Další. Nyní můžete klepnutím na kartu Oříznout ve spodní části video oříznout.

Jak zrychlit video na Reels

Jak na IG zrychlit video Extra tip: Před natáčením videa můžete čtyřnásobným klepnutím na obrazovku odkrýt tajnou nabídku. V ní si můžete nastavit rozlišení, snímkovou frekvenci a až čtyřicetinásobné zrychlení videa.

Kdo si přehrál moje Reels

Instagram poskytuje přehled o všech vašich příspěvcích, příbězích, Reels, videích na IGTV a propagovaných příspěvcích. Chcete-li získat přístup k této sadě statistik, klepněte na stránce svého profilu na ikonku tří vodorovných čar v pravém horním rohu a poté klepněte na „Přehledy“.

Jak zjistit s kým si píše na Instagramu

Jak můžu zjistit, kdo je na Instagramu aktivní Vedle profilu lidí, které sledujete nebo s kterými si posíláte zprávy do Directu, uvidíte nebo časovou značku. V Doručených zprávách Direct uvidíte jejich nejnovější stav aktivity (třeba: Aktivní před 25 m, Aktivní včera, Zobrazeno, Píše…).

Kdy sdílet Reels

Nejlepšími časy se jeví pondělí až pátek kolem 11 hodiny dopoledne až 13 hodiny po obědě. Nejvýraznější nárůsty pak generovaly příspěvky publikované uprostřed týdne, v úterý a ve středu. Report však neupřesňuje, zda toto doporučení platí pouze pro příspěvky ve Feedu nebo i pro Stories či Reels.

Jak zjistím kdo se dívá na můj profil

Facebook neumožňuje uživatelům sledovat, kdo si prohlíží jejich profil. Ani aplikace jiných výrobců takovou funkci nabízet nemůžou.

Kdy je nejlepší čas dát fotku na Instagram

V sobotu a neděli mezi 12:00 – 13:00. Dále ve čtvrtek a v pátek mezi 13:00 – 16:00 a ve středu v 15:00. Dny jako sobota a neděle mají o 32 % vyšší odezvu než jiné dny, čtvrtek a pátek potom o 18 %. Co se týká časů, celkově vyšel jako nejvhodnější čas 9:00 ráno a dále 13:00 – 15:00 odpoledne.

Jak sdílet Reels

Aplikace Instagram pro Android a iPhone

Klepněte na Přidat do příběhu příspěvek/video/reel. Vpravo dole klepněte na . Klepněte na Sdílet.