Jak se dostat do nastavení routeru Mikrotik?

Jak se dostat do routeru MikroTik

Grafickým rozhraním Přes webový prohlížeč na výchozí IP adrese 192.168.88.1. → Přihlášení je admin bez hesla. Nejrychlejší nastavení lze udělat přes Quick set, který je hned na první záložce po přihlášení (winbox, webový prohlížeč).
Archiv

Jak se připojit k mikrotiku

Připojte Mikrotik router do zásuvky, do portu LAN 1 připojte Terminátor, do portu LAN 2 připojte váš počítač. Připojte se k Mikrotik routeru pomocí programu Winbox nebo přes internetový prohlížeč na adrese 192.168.88.1. Výchozí uživatelské jméno je admin. Heslo ponechte prázdné.
Archiv

Jak nastavit router za Terminátor

V rychlém nastavení vybereme nejprve časovou zónu (UTC+01:00), v dalším kroku PPPoE, následně zadáme username: o2 a heslo rovněž: o2 a rozklikneme text Special ISP Settings (IPTV/VLAN), pokud máte českou verzi, bude tam Speciální nastavení poskytovatele služby (IPTV/VLAN).

Jak nastavit MikroTik jako Access Point

V záložce "Wireless" -> "Security Profles" si vytvořte profil s heslem. Vytvořený profil pak vyberte v záložce Wireless" -> "Interfaces" -> "Wireless" -> "Security Profile". Pak v záložce "Wireless" -> "Interfaces" -> "Wireless" pak odklikněte "Default Authenticate". K jednotce se tak už jiné AP nepřipojí.

Jak se dostat do administrace routeru

Údaje nutné pro přihlášení do administrace získáte na spodní straně WiFi routeru. Pro přístup k nastavení se nejčastěji používá adresa 192.168.1.1, kterou stačí zadat do webového prohlížeče. Někteří výrobci ale používají i slovní spojení (například router.asus.com). Znát bude třeba rovněž přihlašovací jméno a heslo.

Jaký router za Terminátor

Jako vhodný router do kterékoli domácnosti i pro využití s Terminátorem mohu vřele doporučit produkt Tenda TX3. Aktuálně se jedná o nejlevnější Wi-Fi 6 router na trhu.

Jak zabezpečit Mikrotik

Safe Mode. Safe Mode je velmi efektivní pomůcka. Především pokud konfigurujete Mikrotik vzdáleně na jiné lokalitě a hrozí, že byste se mohli tzv uříznout. Když kliknete na tlačítko Safe Mode, tak od toho okamžiku si Mikrotik pamatuje všechny změny, které jste udělali.

Co je PTP Bridge ap

Pokud v menu "Quick set" zvolíte "PTP Bridge", na straně AP je v menu Wireless automaticky nastaven režim "bridge". V tomto režimu je AP ochotno navázat asociaci pouze s jedním klientem (station-bridge).

Jak se připojit k routeru O2

Přihlášení do modemu

Propojte modem s počítačem přes ethernetový (síťový) kabel. Jeden konec zapojte v modemu do výstupu „LAN1“, „LAN3“ nebo „LAN4“ a druhý do „LAN“ počítače. Do internetového vyhledávače zadejte adresu http://10.0.0.138/. Zobrazí se vám okno pro přihlášení do konfigurace modemu.

Co je to Terminátor

Terminátor je označení robota, či kyborga, objevujících se v budoucnosti, vykreslené filmovou sérií počínající filmem Terminátor z roku 1984. Terminátory zde stvořil Skynet – armádní superpočítač disponující umělou inteligencí, který se v budoucnosti vzbouří proti lidem a s pomocí robotů vede válku proti lidstvu.

Co je to CAPsMAN

Je jím docela stará novinka: CAPsMAN od firmy Mikrotik. Co je CAPsMAN jedním slovem Něco jako jedno místo, kde máte shrnuté všechny informace o WiFinách rozprostřených po firmě a můžete je centrálně manažovat.

Co je PTP bridge ap

Pokud v menu "Quick set" zvolíte "PTP Bridge", na straně AP je v menu Wireless automaticky nastaven režim "bridge". V tomto režimu je AP ochotno navázat asociaci pouze s jedním klientem (station-bridge).

Jak se přihlásit do modemu

Přihlásíte se tak, že si v internetovém prohlížeči zadáte IP adresu tohoto zařízení a vložíte jméno a heslo. IP adresa modem/routeru většinou bývá uvedena na jeho spodní straně. Nejčastěji to bývají adresy http://10.0.0.138/, http://192.168.0.1/ a http://192.168.1.1. Zjistit se dá také pomocí příkazové řádky.

Jak se připojit k routeru bez hesla

Jak se připojit k routeru bez své heslo Je to velmi jednoduché; Každý router má funkci WPS, která nám umožňuje spojit router telefon, tablet, notebook apod ve velmi jednoduchým způsobem. Stačí stisknout tlačítko na routeru a klepněte na položku v telefonu. nastavení telefonu připojit bez hesla!

Jak zálohovat Mikrotik

Mikrotik se standardně zálohuje volbou Files – Backup, kdy vytvoří zálohu pro člověka v nečitelné podobě. Pokud si chcete konfiguraci prohlédnout v textové podobě, použijte jeden z následujících příkazů v terminálu. Tedy klikněte v levém menu Winboxu na tlačítko New Terminal.

Co je WISP režim

Velice zajímavou funkcí je WISP Router, funkce, kterou má D-Link i OvisLink. Využívá se v situaci, kdy vám poskytovatel internetu bezdrátovou cestou dovoluje použít jen jedno zařízení a tedy jednu IP adresu, zatímco vy si k tomu potřebujete připojit celou domácí síť.

Co je to režim AP

Co je režim přístupového bodu (AP)

V režimu AP můžete připojit AiMesh Routery k bezdrátovému routeru pomocí kabelového připojení a rozšířit tak bezdrátový signál na další klienty v síti.

Jak se dostat do nastavení modemu O2

Přihlášení do nastavení modemu

Jeden konec zapojte v modemu do výstupu „LAN1“, „LAN3“ nebo „LAN4“ a druhý do „LAN“ zdířky svého počítače. Klikněte na http://10.0.0.138/, nebo zadejte tuto adresu do internetového prohlížeče. Následně se vám zobrazí okno pro přihlášení do konfigurace modemu.

Jak zjistit IP adresu routeru O2

V návodu k routeru si najděte, jakou IP-adresu router používá a napište ji do příkazového řádku vašeho internetového prohlížeče. Bude to pravděpodobně IP-adresa 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1, popřípadě 192.168.2.1. Potvrďte klávesou Enter.

Co zapojit za Terminátor

Co připojit za Terminátor

Jelikož je pro připojení routeru využit standardní Ethernet, můžete teoreticky použít jakýkoli vlastní router. Prakticky musí takový router podporovat: nastavení VLAN ID na WAN rozhraní (VLAN ID pro Internet je 848 , IPTV VLAN ID je 835 ) vytočení PPPoE nad VLAN.

Jak nastavit Capsman Mikrotik

Přejděte v System na Reset Configuration a zvolte CAPS Mode – po resetu konfigurace by se mělo zařízení samo nastavit tedy za předpokladu, že je síťově propojeno s routerem. Takto postupujte u všech CAP zařízení a samozřejmě nezapomeňte u všech zařízení si nastavit heslo.

Jak zjistit nastavení routeru

Pomocí klávesové zkratky „Win+R“ vyvolejte aplikaci „Spustit“ a zadejte příkaz „cmd„ V příkazovém řádku zadejte příkaz „ipconfig /all„. Na řádku Default Geteway nebo také Výchozí brána (podle verze OS) najdete IP adresu svého routeru.

Jak zjistit uživatelské jméno routeru

V případě většiny routerů najdete implicitní uživatelské jméno a heslo na štítku na spodní straně zařízení.

Jak resetovat heslo k routeru

Prakticky u všech routerů najdete malé tlačítko s označením RESET (návod usnadní hledání). Po jeho stisku lze provést buď krátkým stisknutím restart (odpovídající výše zmíněnému vypnutí/zapnutí) nebo delším podržením tlačítka reset do továrního nastavení.

Co je režim AP

Režim přístupového bodu se používá pro připojení k bezdrátovým klientům (karty bezdrátového adaptéru) stolní počítače, notebooky a PDA. Wireless klienti mohou komunikovat pouze na AP v režimu přístupového bodu. umožňuje komunikaci AP s dalším AP.