Jak se řekne německy svíčková?

Jak se rekne nemecky svíčková

Pokrm. Svíčková na smetaně, svíčkové řezy (německy Lendenbraten, v Rakousku Lungenbraten, anglicky Beef tenderloin) také znamená známé jídlo české a rakouské kuchyně.

Proč se říká svíčková omáčka

Večeře se konala po letních prázdninách, když se tovaryši vrátili do učení. Byla při svíčkách a podávala se pravidelně hovězí pečeně z masa z pod hřbetu. Tedy pečeně při svíčkách, nebo-li svíčková pečeně. A u toho už zůstalo.

Jak se řekne německy brusinky

Cranberry, Cran-Apfel, Grape-Berry, und das wäre Cran-Pflaume.

Jak přeložit svíčková do angličtiny

svíčková(pravá) tenderloin.(pečený pokrm) roast tenderloin(omáčka) (sour) cream sauce.

Jaké koření se dává do svíčkové

Koření Svíčková není svíčková bez typického koření: černého pepře, nového koření a bobkového listu. Někdy ještě můžete z rozmaru přidat špetku sušeného tymiánu. Tohle koření se přidává do aromatického základu, ve kterém se maso bude dusit.

Jak ředit svíčkovou

Čím naředit svíčkovou

Pokud připravíme omáčku příliš hustou (stane se to, když dáme mnoho mouky), můžeme ji naředit trochou vývaru, ale chuť se také rozředí. Měli bychom pak omáčku opět dochutit.

Z jaké země pochází svíčková

Svíčková na smetaně
Místo původu Česko
multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Co je to falešná svíčková

Kulatá plec, zvaná taktéž jako falešná svíčková, je chuťově výborné maso jak pro rychlé opékání, tak pomalé dušení. Z masa vytvoříte skvělé omáčky, hodí se na špikování a dokonce i na malé steaky. Maso je vhodné na steaky, do každé omáčky a namleté pak do hamburgerů. Vybrat si můžete také datum odběru.

Jak se řekne německy ovoce

Früchte tvar slova #Frucht (ovoce)(7039)
Obst ovoce(7685)
fruits ovoce(AT:47907)
chte ovoce(AT:49953)
Lieblingsobst oblíbené ovoce(259244)

Jak se řekne německy pomeranč

Německy se pomeranč řekne Pomeranze, ale naši předkové přejali vídeňskou variantu tohoto slova, která zni Pomerantsche.

Jak se anglicky řekne tvaroh

tvaroh

Hlavní překlady
Čeština Angličtina
tvaroh curd cheese
cream cheese

Jak se říká anglicky řízek

řízek

řízek m
1. ( obalovaný ) ( Wiener ) schnitzel , ( přírodní ) cut ( let ), fillet , ( zejména telecí ) escalope
2. ( odříznutý kus ) cut , ( rostliny ) cutting , slip
3. (ob. expr.) ( chlap ) guy , ( BrE ) bloke , ( svalnatý ) beefy guy

Kdy naložit maso na svíčkovou

Můžeme si očištěné maso 1-3 dny předem naložit do nálevu. Nálev svaříme z litru vody, kořenové zeleniny, cibule, koření (nové koření, pepř, bobkový list, tymián) a tři lžící octa. Po vychladnutí maso do nálevu ponoříme a uložíme do chladu.

Jak zachranit svíčkovou

Jak zachránit překyselenou omáčkuPřidáme do omáčky na špičku nože jedlou sodu, která je zásaditá a kyselou chuť mírně srazí.Omáčku zjemníme mlékem, smetanou nebo trochou sladkého kondenzovaného mléka.Kyselost neutralizuje i cukr, takže podle chuti můžeme omáčku přisladit.

Čím okořenit svíčkovou

Svíčková není svíčková bez typického koření: černého pepře, nového koření a bobkového listu. Někdy ještě můžete z rozmaru přidat špetku sušeného tymiánu. Tohle koření se přidává do aromatického základu, ve kterém se maso bude dusit.

Co se dělá z falešné svíčkové

Hodí se na pečení a dušení, omáčky, ale i špikování. Skvělé jsou také malé steaky z falešné svíčkové, které se dělají na způsob medailonků. A nesmíme zapomenout ani na tatarské bifteky nebo ragú, perkelty a guláše. Běžně se připravuje na smetaně, stejně jako pravá svíčková.

Jak dlouho dusit Falesnou svíčkovou

800 g falešné svíčkové (příp. zadní hovězí): cca 15 dkg slaniny: 3 lžíce másla: 1 cibule: 800 … Podlijeme vodou a pečeme v troubě na 200 °C asi 1,5 až 2 hodiny …

Jak na falešnou svíčkovou

Postup přípravy receptu

Mrkev, petržel a celer nastrouháme na hrubém struhadle, cibuli nakrájíme na kostičky. Zeleninu podusíme na másle, přidáme cibuli, osmahneme dorůžova, zaprášíme moukou, osmažíme a zalijeme studeným vývarem a za stálého míchání přivedeme k varu. Přidáme koření, osolíme a zvolna vaříme 30 minut.

Jak se řekne německy zelenina

zelenina

zelenina ž
1. ( rostliny ) das Gemüse pěstovat zeleninu Gemüse anbauen syrová zelenina das Rohgemüse vařená zelenina gekochtes Gemüse
2. (přen. hovor.) ( obchod ) der Gemüseladen , das Gemüsegeschäft

Jak se řekne pomeranč

České slovo pomeranč, dříve se říkalo i pomoranč a pomaranč, k nám přišlo z němčiny, přesněji s němčiny rakouské a ještě přesněji vídeňské. Německy se pomeranč řekne Pomeranze, ale naši předkové přejali vídeňskou variantu tohoto slova, která zni Pomerantsche.

Co znamená Cream

Anglické slůvko cream/'kri:m/ asi znáte v jeho základním významu smetana a tím také začneme. Jak už to často u jídla bývá, není jednoduché najít ekvivalenty k českým pokrmům a naopak. Někdy se také značně rozcházejí označení v různých anglicky mluvících zemích. Je tomu tak i v případě smetany.

Jak se řekne německy tvaroh

Quark, Topfen, Hüttenkäse jsou nejlepší překlady "tvaroh“ do němčina.

Jak se řekne německy řízek

řízek

řízek m
1. ( pokrm ) das Schnitzel obalovaný řízek paniertes Schnitzel , das Wienerschnitzel
2. ( odříznutý kus ) der Setzling , der Steckling , das Schnitzel nakrájet co na řízky etw . in Schnitzel schneiden

Jak se anglicky řeknou hranolky

French fries {mn. č.} Hranolky jsou považovány za zeleninu. French fries are considered a vegetable.

Jak dlouho nechat Nalozene maso na svíčkovou

Do pekáčku vložte zeleninový základ, přidejte brusinky, které dodají omáčce výjimečnou chuť. Přidejte maso, které překryjete plátky slaniny, a na plátky nakrájený citron. Takto naloženou svíčkovou můžete nechat několik dní odležet v lednici.