Jak se fotit v přírodě?

Jak fotit zvířata v přírodě

Wildlife, focení zvířat ve volné přírodě

A protože jsou zvířata ve volné přírodě velmi plachá a je těžké se k nim přiblížit, musíte využívat jednak dlouhých teleobjektivů (s ohniskem alespoň 300-400 mm a více), ale také maskování a úkryty, ze kterých lze faunu bezpečně pozorovat.

Jak se dobře fotit

Pomohou vám následující tipy.Vyberte vhodné světlo. Je lepší fotit navečer nebo ráno, boční světlo působí emotivněji, stíny jsou delší a výraznější.Ztmavte okraje. Člověk je zvyklý vidět to tmavší dole.Pohrajte si s barvami.Doostřujte.Retušujte, vyhlazujte.Nefoťte všechno.Vytvářejte kontrasty.Využívejte popředí

Jak správně fotit krajinu

Na focení krajiny se nejlépe hodí priorita clony, tedy režim A nebo Av. Jak už označení napovídá, můžete zde ručně nastavit hodnotu clonového čísla, což má velký vliv na hloubku ostrosti, tedy na to, co všechno se v záběru zobrazí ostře.

Jak zaostřit při focení krajiny

Pokud chcete zvýraznit určitý prvek krajiny, může vám pomoci nízké clonové číslo, většinou je však vhodnější zaclonit a využít maximální hloubky ostrosti. Clonu na fotografování krajiny jednoduše nastavíte pomocí režimu AV, na voliči poté nastavte vysoké clonové číslo, například f/16.

Jak fotit zvířata

Fotograf musí mít naprosto dokonale zvládnutou expozici a samozřejmě také kompozici. Dále by měl znát velmi dobře prostředí, ve kterém bude fotografovat, návyky a chování konkrétního zvířete, měl by se umět zamaskovat tak, aby splynul s okolím a v neposlední řadě musí mít odpovídající techniku.

Jak fotit věci v pohybu

Na focení pohybu slouží režim priority času, který je značen jako S (od slova shutter – závěrka, pro Nikon) nebo Tv (Canon). Najdete ho u zrcadlovek a ostatních pokročilejších typů foťáků. V tomto režimu si sami zvolíte potřebný čas a měřící systém k němu automaticky přiřadí clonu.

Jak pózovat při focení

Ať párkrát zakrouží hlavou na obě strany, ať zakroutí rameny a vyklepe prsty, aby se uvolnily. A pak zapojte trochu obličejové gymnastiky a poproste, ať se párkrát zamračí a usměje a ať zakroutí pusou. Člověk si přitom připadá trochu hloupě, ale pomůže to uvolnit nejen svaly, ale i celkovou atmosféru na focení.

Co fotit doma

Jeden z nejjednodušších a nejzajímavějších nápadů jsou fotky životního stylu. Myslím tím třeba lechtání v posteli, pečení cookies v kuchyni nebo hraní si s dětmi v obývacím pokoji. A pamatujte, snažte se zachytit jen to, co se v reálném životě opravdu děje.

Jak fotit noční krajinu

Nejlepších výsledků při fotografování noční krajiny dosáhnete s objektivy s ohniskovou vzdáleností od 14mm po 300 mm a světelnosti f/1.4 – f/2.8. Ohniskové vzdálenosti jsou stejné jako u běžné krajinářské fotografie. Clonová čísla ale potřebujete co nejmenší, abyste získali co nejvíce světla.

Jak fotit na horách

Při fotografování na horách určitě doporučuji strávit tam alespoň jednu noc. Fotografie noční oblohy a vycházejícího slunce jsou odměnou samy o sobě. Ale k přenocování v horách samozřejmě potřebujete patřičné zásoby a vybavení. Dostatek vody je první nezbytností, proto nosím v batohu takzvaný camelbag.

Jak správně zaostřit

7 tipů pro spolehlivé ostřeníPoužívejte konkrétní ostřící body. Nepoužívejte automatický výběr ostřících bodů.U zrcadlovky raději jen křížové body.Ostřete na kontrastní místa.Po zaostření se nepohybujte.Vyberte si správný režim autofokusu.Pozor na dostatek světla.Světelné objektivy pomohou.

Jak fotit psa v pohybu

Na zachycení psa tak, aby se jeho pohyb na fotce zastavil, potřebujeme úměrně krátký čas (1/800 vteřiny a kratší). Se zrcadlovkou je nejjednodušší fotit na režim Tv/S. Nastavíte si v něm požadovaný krátký čas a fotoaparát za vás dopočítá potřebnou clonu a citlivost.

Jak fotit ve tmě bez blesku

Používejte světelné objektivy

Doporučujeme fotografovat s objektivy, které mají co nejnižší clonové číslo (alespoň 2,8 a méně, ideálně pod 1,8). Tím docílíte kratšího času závěrky a hrozí menší riziko rozmazaných snímků.

Jak fotit za šera

Pokud vyrážíte fotit za šera nebo za tmy, využijte světelné podmínky k vyzkoušení dlouhé expozice. Populární jsou například fotografie nočního města, kde delší čas vytvoří efekt světelných čar z projíždějících aut. K zachycení takového efektu budete potřebovat především stativ.

Jak se uvolnit při foceni

Zde je několik tipů, jak to zvládnout, pokud focení nemáte rádi.Nejdříve si to vyzkoušejte. Nejlepší, co můžete udělat, pokud jste z focení nervózní, je nacvičit si to.Spolehněte se na fotografa.Nedívejte do objektivu.Soustřeďte se na svou polovičku.Buďte sama sebou.Projevte emoce.

Jak se usmívat na fotce

Místo širokého úsměvu mírně pootevřete rty. Spodní ret přirozeně okopíruje linii horních zubů a úsměv nebude působit příliš rozjařeně. Nezapomeňte se také usmívat celým obličejem, hlavně očima. Vzpomeňte si třeba na oblíbené místo nebo vám milého člověka.

Jak fotit produkty venku

Připravte si scénu u okna, přitáhněte k němu židli, stůl, nebo rovnou foťte na zemi. Ideálně chcete otočit focený předmět k oknu, aby chytil co nejvíce světla. Pokud chcete fotit na zahradě, ideální je večer nebo ráno, případně za zamračeného dne. Vyhněte se přímému slunci.

Jak vyfotit siluetu doma

Nejlépe siluetu vytvoříte tak, že budete měřit expozici na pozadí, tedy do protisvětla a stíny na obličeji nebudete brát v potaz. Tím, že je na pozadí světla hodně a fotoaparátem musíte světlo potlačit, obličej, nebo postava zůstane na čelní straně tmavá.

Jak na noční focení

Nejlepších výsledků při fotografování noční krajiny dosáhnete s objektivy s ohniskovou vzdáleností od 14mm po 300 mm a světelnosti f/1.4 – f/2.8. Ohniskové vzdálenosti jsou stejné jako u běžné krajinářské fotografie. Clonová čísla ale potřebujete co nejmenší, abyste získali co nejvíce světla.

Jak fotit mobilem krajinu

Při focení krajiny použijte manuální nastavení

Jednou z nejlepších možností fotografování krajiny je focení do formátu RAW s manuálním nastavením fotoaparátu. Jestliže ve svém mobilu objevíte možnost nastavit měření expozimetru, čas, hodnotu ISO či dokonce clonu, máte v rukou opravdový malý a skladný fotoaparát.

Jak na ostré fotografie

9 tipů pro ostré fotkyOvládněte svůj fotoaparát, jeho funkce a hlavně zásady ostření.Pozor na dlouhé expoziční časy.Rovněž si dejte pozor na objekty v pohybu.Používejte stabilizaci, nebo stativ.Zapněte si samospoušť.Máte-li tu možnost, aktivujte funkci předsklopené zrcátko.Nebojte se trochu přiclonit.

Co je to AF C

AF-C (AI Servo) – výhodně pro pohyblivé objekty. Neustálé ostření na vybraný prvek, ale nelze při tom snadno měnit kompozici; fotoaprát by začal ostřit na něco jiného. AF-A (AI Focus) – fotoaparát ostří jako v AF-S/One Shot, ale měl by poznat, když se objekt začne posouvat a přepnout do druhého režimu.

Jak hezky vyfotit psa

Dobré je fotit tak, aby světlo (slunce) prosvítalo skrz (stromy, keř, květiny) za psem – toto vytvoří zajímavou kresbu a nebudete fotit napřímo do slunce. Slunce můžete využít také zprava nebo zleva, ale ideální je mít psa ve stínu, nikoliv však v úplné tmě.

Jak na focení v proti světlé

měření expozice – když chceme fotit v protisvětle, musíme perfektně umět měřit epozici. Základním předpokladem pro focení v protisvětle je, že perfektně zvládáte měření expozice a máte naprostou kontrolu nad tím, co je clona, čas a ISO. Pokud tohle zvládáte, máte na půl vyhráno.

Jak fotit mobilem v noci

Ano, je možné fotit hvězdy i na smartphone, ale žádné zázraky neočekávejte. I v tomto případě budete potřebovat stativ a nějakou aplikaci, která vám umožní pořizovat delší expozice. Například na iPhone si můžete stánout aplikaci NightCap Camera a na Androidu aplikaci Long Exposure Camera 2.