Jak se má jezdit na elektrokole?

Proč jezdit na elektrokole

Díky elektrokolu tak šetříte nejen čas a peníze, ale navíc děláte něco pro své zdraví, díky tomu se jízdou nabijíte elánem a dobrou náladou 🙂 Elektrokola se hodí jak na silnici tak i do terénu. Můžete tak jezdit i po polních nebo lesních cestách. S MTB můžete i na singltracky nebo těžkého terénu.

Jak vylepšit elektrokolo

Vylaďte si elektrokolo: 8 doplňků pro ještě pohodlnější jízduLED světla k signalizaci zatáčeníNosiče elektrokola.Neoprenový obal na baterii.Chytrá helma.Skrytý GPS lokátor.Zimní návleky na řídítka.Zpětné zrcátko na elektrokolo.Přenosná baterie.

Jak jede elektrokolo z kopce

Elektrokola jsou dle vyhlášky ministerstva dopravy č. 341/2014 omezeny do rychlosti 25 km/h. Po překročení této rychlosti dojde k odpojení motoru a šlapání je čistě zcela na vás. Po překročení rychlosti 25 km/h kolo nebrzdí, pouze motor vypne dopomoc a vy svými silami, nebo z kopce jedete vyšší rychlostí.

Jak pomaha elektrokolo

Elektrokolo pomáhá šetřit cenné palivo ve vaší nádrži tím, že vám uleví při každém šlápnutí, a tak si můžete dovolit dojet 2x dále na tu stejnou "nádrž", než byste zvládli na normálním kole. Váš akční rádius se tak zásadně zvětší. Dnešní kola mají dojezd 60 až 120 km na jedno nabití.
Archiv

Jak silný motor na elektrokolo

síla pomoci při šlápnutí – ty nejlepší motory dosahují až 95 Nm. Pro městská a treková elektrokola je běžná hodnota 50-60 Nm, pro horská 70 Nm a více. Napětí – obecně platí, čím vyšší napětí, tím vyšší výkon a kroutíci moment – 24 V (skládačky, městská elektrokola), 36 V (nejpoužívanější varianta – všechny typy kol vč.

Jak nabíjet baterii do elektrokola

Akumulátor nabíjejte při pokojové teplotě a vždy používejte originální nabíječku dodávanou výrobcem elektrokola. Baterii nechte po vyjížďce vychladnout, neměla by se nabíjet, dokud je ještě teplá, nebo jakkoliv poškozená.

Jak jezdit na elektrokole do kopce

V případě že jedete do opravdu prudkého kopce a chcete dosáhnout velkého dojezdu, nastavte nižší asistenční stupeň a kopec si vyšlápněte v pohodičce v nižší rychlosti. Dosáhnete tak nižších proudových odběrů a eliminujete tím efekt vnitřního odporu na článcích baterie.

Jak často dobíjet elektrokolo

Baterii je vhodné dobít po každé, byť i krátké, vyjížďce. Baterii to nijak neškodí, naopak tím zajistíte její dobrou kondici a delší životnost. Akumulátor nabíjejte při pokojové teplotě a vždy používejte originální nabíječku dodávanou výrobcem elektrokola.

Jak odstranit omezovač rychlosti

Dobrý den, po vypnutí omezovače se maximální rychlost navýší z 25 km/h na cca 45 km/h. Vždy se řiďte místními regulacemi a zákony, vypnutí omezovače je pouze na vlastní nebezpečí. Odšroubujte kryt u předního kola (4 šrouby), uvidíte 2 spojené drátky (omezovač je zapnut), rozpojením drátků omezovač vypnete.

Jakou rychlosti jezdí elektrokolo

“Jmenovitý výkon pohonné jednotky v elektrokole nesmí překročit 250 W a celkové napětí elektrického systému nesmí být vyšší než 48 V. Maximální schválená rychlost elektrokola s asistencí motoru může být nejvýše 25 km/h.

Který motor na elektrokolo je nejlepší

Při výběru elektrokola se velmi často ptáte, zda-li zvolit středový, nebo zadní motor. Odpověď je zde velmi jednoduchá – pokud chcete mít elektrokolo na sport a na rekreaci, určitě zvolte středový elektromotor.

Jak sundat zadní kolo u elektrokola

Zadní kolo: přeřaďte přehazovačku na nejtěžší převod (nejmenší kolečko). Tím dojde k největšímu prověšení řetězu a usnadní se vyjmutí kola. Odpojte případný uvolňovací mechanismus brzdy ráfku.

Jak dlouho se nabíjí baterie elektrokola

akumulátor ukládat vždy nabitý, nejlepší pro uskladnění akumulátoru na zimu je plné 100% nabití a balancování = 12 hodin, následně na kole ujet 10 až 15 km bez extrémního zatížení a pak vyjmout z kola a uložit. Ideál pro uskladnění je nabití na 60 %, ale to je těžké odhadnout bez přesných přístrojů.

Jak dlouho vydrží baterie na elektrokolo

Průměrná životnost moderních/značkových lithiových baterií je 800 až 1000 plných nabíjecích cyklů (což odpovídá 4 až 8 letům). Baterie (kromě olověných) obsahují vedle článků i řídící elektroniku tzv.

Jak šetřit baterii na elektrokola

6 ZÁSAD PÉČE O BATERII ELEKTROKOLANevybíjejte baterii "do mrtva" A když se vám to přece jen podaří, tak ji ihned nabijte.V sezóně dobíjejte na 100% hned po dojezdu.Mimo sezónu když nejezdíte, dobijte na 60%Horko škodí, zima škodíV chladném počasí ji chraňte neoprénem.Pozor na nárazy a pády.

Jak silnou baterii na elektrokolo

V praxi to znamená, že čím vyšší hodnotu má baterie uvedenou, tím déle vám elektrokolo vydrží pomáhat při jízdě. Průměrná hodnota kapacit aktuálně používaných baterií se pohybuje kolem 10 – 11Ah. Někteří výrobci lákají zákazníky na vysoké kapacity baterií – až kolem 20Ah.

Jak dlouho vydrží baterie na elektrokole

Průměrná životnost moderních/značkových lithiových baterií je 800 až 1000 plných nabíjecích cyklů (což odpovídá 4 až 8 letům). Baterie (kromě olověných) obsahují vedle článků i řídící elektroniku tzv.

Jak rychle jede elektrokolo

“Jmenovitý výkon pohonné jednotky v elektrokole nesmí překročit 250 W a celkové napětí elektrického systému nesmí být vyšší než 48 V. Maximální schválená rychlost elektrokola s asistencí motoru může být nejvýše 25 km/h.

Jak zrychlit Elektrokoloběžku

rychlost lze zvýšit až na 45 km/h. Postup: odšroubujte kryt u předního kola (4 šrouby), uvidíte 2 spojené drátky (omezovač je zapnut), rozpojením drátků omezovač vypnete. Zde v manuálu na straně 16 je popis i s obrázky: https://www.insportline.cz… Na trhu jsme již od roku 1995.

Jak odblokovat rychlost elektrokola

Pak není nic jednoduššího, než si u nás nechat přeprogramovat omezovač rychlosti. Provádíme softwarové odstranění omezovače rychlosti 25 km/h. Po provedení této úpravy dojde ke zrušení nastaveného rychlostního limitu a Vaše elektrokolo pojede maximální rychlostí, na kterou je od výrobce motor nastaven.

Jak zvýšit rychlost na kole

Vylaďte pozici na kole

Pokud dosáhnete lepšího posedu, rozhodně zrychlíte. Častou chybou je hodně vzpřímené sezení s roztaženými lokty. Zkuste prostě jen při každé příležitosti „zalehnout“ směrem k řídítkům a přitáhnout lokty k tělu. Rozdíl může udělat až dvacet procent rychlosti, zejména pak ve sjezdech.

Jak zrychlit elektrokolo

Do motoru vložíme čip, který “přeprogramuje” řídící jednotku, aby ignorovala tovární nastavení a řídila se právě čipem. Maximální rychlost se tak navýší na z 25km/h na 50km/h. Čip se dá i za jízdy tlačítkem vypnout a opětovně zapnout.

Jak povolit zadni kolo

povolte pojistku vodítka přehazovačky (pokud vaše přehazovačka má zamykání vodítka) odemkněte si vodítko přehazovačky (pokud vaše přehazovačka má zamykání vodítka) povolte a vytáhněte pevnou osu/ povolte rychloupínák. pravou rukou posuňte přehazovačku dozadu a vyndejte kolo.

Jak odmontovat kolo

Jak demontovat zadní kolo jízdního kola.

Pro usnadnění doporučujeme umístit kolo na dílenský stojan nebo jej otočit vzhůru nohama a opřít o sedlo. Začněte tím, že nahodíte řetěz na malý řetězový kroužek a řetězové kolo, abyste snížili namáhání řetězu.

Jak zjistit stav baterie elektrokola

Jak zjistit kapacitu baterie elektrokola Reálná využitelná kapacita baterie se dá změřit diagnostickým zařízením, které je po plném nabití na baterii napojeno a postupně ji vybíjí se stálým proudovým odběrem.