Jak se míchá semafor?

Jak se pije semafor

Způsob A: Opatrně po lžičce do skleničky postupně nalijeme griotku, poté vaječný likér a na to ‚zelenou' — vrstvy se nesmí promíchat. Způsob B: Nejhustší součást drinku — vaječný likér — nalijeme na dno. Poté jej podél skla podlijeme griotkou a navrch opatrně (lze po lžičce) nalijeme ‚zelenou'.
Archiv

Co se míchá se zelenou

Vrcholová trojkombinace zelené, vaječňáku a griotky se díky barevné kombinaci nazývá semafor.
Archiv

Jak se říká pivu se zelenou

Mladší generace už ale možná nevědí, že se zelená dá pít také v pivě. Opatrným přidáním panáku zelené do půllitru piva totiž vzniká osobitý „koktejl“, který se nazývá Magické oko. Dalšími míchanými nápoji, které už doslova zlidověly, jsou pak třeba Semafor či Vodníkovo sperma.

Jak se říká zelene v pivu

Zelená k pivu, v pivě i v míchaných nápojích

Mladší generace už ale možná nevědí, že se zelená dá pít také v pivě. Opatrným přidáním panáku zelené do půllitru piva totiž vzniká osobitý „koktejl“, který se nazývá Magické oko.

Jak se říká kole s rumem

Tenhle koktejl z rumu si říká o kvalitní colu. Místo tradiční Coca-Coly můžete použít například ultimátně kofeinovou Fritz Kolu nebo jinou vámi oblíbenou alternativu kolového nápoje.

Proč se pije zelené pivo

Na Zelený čtvrtek se začalo v mnohých hospodách točit takzvané zelené pivo. Podle tradice se na Zelený čtvrtek jedí zelené potraviny, a pivovary toho využily po svém – uvařily pro tuto příležitost piva s příměsí, která způsobila zelenou barvu.

Jak se pije magické oko

Recept na přípravu koktejlu Magické oko

Konzumace je specifická a v jejím průběhu je doporučeno panáka opět z půllitru vyjmout a zkonzumovat samostatně. Samostatnou variantou konzumace tohoto koktejlu je tzv. „Cesta do lesa“ a „Cesta z lesa“.

Jak se říká rumu s kolou

„Svobodná Kuba“ – koktejl, který vám umíchají snad v každém baru světa. Správně umíchaný drink vás totiž dokáže ideálně naladit na celý večer. Skvělá chuť ve které se mísí kyselost limetek, sladkost coly a smyslnost rumu učarovala nejednoho z nás.

Jak se míchá Cuba Libre

Do vysoké sklenice vložte několik kostek ledu a kousků limetky, zalijte 4,5 cl bílého rumu. Zbytek sklenice dolijte colou a na závěr přidejte ještě 2 cl citronové nebo limetkové šťávy. Příprava Cuba Libre je velice jednoduchá a zabere vám maximálně pár minut. Přejeme příjemnou zábavu a na zdraví!

Jak chutná zelené pivo

Jak chutná zelené pivo (točené i v lahvi)

Chutná dost podobně jako klasické pivo, ale často je podstatně silnější. Důležitou roli hraje to, jak bylo dosaženo zelené barvy, což platí jak pro točené, tak i pro pivo lahvi.

Kdy se dělá zelené pivo

Zelená barva piva je tudíž výsledkem kombinace několika faktorů – technologie, surovin, výluhu i likéru. Zelené pivo se má začít ve všech hospodách po celé České republice čepovat přesně na Zelený čtvrtek, který letos připadá na 6. dubna.

Jak se říká fernet s tonikem

Tip: Oficiální receptura drinku Bavorák je hořký fernet s tonikem, ale fantazii se meze nekladou.

Jak se říká Cole s rumem

Rum s colou je levnější alternativa známého koktejlu zvaného Cuba Libre. Jedná se o klasický český míchaný nápoj, který se skládá z klasického rumu a koly, někdy se přidává i led.

Jak se míchá cola s rumem

Do sklenice, nejlépe Highball Glass, vložte několik kostek ledu a kousků limetky (či pár kapek limetkového sirupu), zalijte rumem a zbytek sklenice dolijte colou. Příprava Cuba Libre je velice jednoduchá a zabere vám maximálně pár minut. Přejeme příjemnou zábavu a dobrou chuť!

Jak se říká ginu s tonikem

Gin s tonikem je velmi populární nápoj, který zvládne namíchat úplně každý. Jde dokonce o tak oblíbený nápoj, že se jeho název časem zjednodušil na pouhé GT nebo gétéčko.

Jaký alkohol se pije s tonikem

Tullamore Tonic

Tullamore & Tonic je jednoduchý a osvěžující míchaný nápoj z whiskey, který je vhodný pro každou příležitost. Přírodní chinin toniku a citrusové tóny pomeranče doplňují sladké, ovocné a kořenité tóny Tullamore D.E.W. Nejlépe chutná v kruhu přátel.

Jak Namichat Pink gin

Svěží tóny citrusových plodů pak pomáhají dotvořit skvěle vyváženou chuť ginu. Nejlépe chutná smíchaný s tonikem v osvěžujícím drinku Pink&Tonic. Pro jeho přípravu je potřeba sklenice plná ledu s 5cl Beefeateru Pink, dolitá 15cl tonicu a dozdobená plátky jahod.

Jak se říká gin s tonikem

Gin s tonikem je velmi populární nápoj, který zvládne namíchat úplně každý. Jde dokonce o tak oblíbený nápoj, že se jeho název časem zjednodušil na pouhé GT nebo gétéčko.

Jak se říká Gin Tonic

Světově populární drink Gin & Tonic, známý také jako „G&T“, je stálicí většiny barů a je velice snadné připravit si ho i v domácích podmínkách.

Jak správně pít gin

Kvalitní gin vychutnávejte čistý s trochou ledu a citronem

Jen tak dokážete ocenit mistrovskou práci s bylinami a dalšími přírodními ingrediencemi, které byly k jeho výrobě použity. Ideální je pít gin s trochou drceného ledu, který umožňuje jednotlivým přísadám pozvolna vyniknout v celkové harmonii chutí.

Jak se pije gin s tonikem

Postup:Sklenici o objemu 250 ml naplňte ledem.Odměřte 40 ml ginu.Dolijte tonik až po okraj.Vymáčkněte do koktejlu šťávu z 1/8 limetky a vhoďte ji do nápoje.Jemně promíchejte barovou lžičkou.Servírujte.

Co je to Tonic

Tonik (z anglického tonic posilující, osvěžující, tonizující, tonikum) je perlivý nealkoholický nápoj obsahující chinin, který nápoji dodává specifickou výrazně hořkou chuť. Chinin byl přidáván do nápojů jako profylaktikum proti malárii v tropických oblastech Jižní Asie a Afriky, kde je tato nemoc endemická.

Proč děti nemůžou Tonic

Tonic obsahuje chinin, který je zodpovědný za jeho typicky nahořklou chuť. Dětem by mohl způsobovat bolest hlavy, nevolnosti, v extrémních případech i pokles množství červených destiček. Pro lepší chuť je do tonicu přidáván cukr, sladké sirupy či náhradní sladidla, proto není pro děti vhodný.

Proč pít Tonic

Tonik obsahuje alkaloid chinin

Chinin je alkaloid, který působí jako slabé analgetikum, antipyretikum a také hlavně jako antimalarikum – lék proti malárii. Popíjení toniku vás ale před malárií nezachrání. Chininu se zde totiž nachází výrazně méně, než kolik je potřeba pro léčebné účely.

Jak škodí chinin

Velké dávky chininu mohou způsobit bolesti hlavy, poruchy zraku, sluchu, otupení svalstva, způsobit alergickou reakci a také poškodit plod v těle nastávajících maminek či rovnou způsobit potrat. Dodnes se chinin využívá k léčbě malárie, horečky či bolesti jako analgetikum a antipyretikum.