Jak se nejlevněji dostat na Sardinii?

Jak nejlevněji na Sardinii

Let do oblasti Sardinie

Nejlevnější let 1 937 Kč, Alghero
Nejlevnější měsíc k odletu září
Průměrná délka letu z letiště Česko 2 hod. 10 min.
Letiště, ze kterého se dostanete nejlevněji Praha
Nejoblíbenější letecká společnost Smart Wings

Archiv

Jak se dostat na Sardinii autem

Například z Prahy je nejobvyklejší trasa na Rozvadov, přes Německo okolo Mnichova, dále na Kufstein, v Rakousku okolo Innsbrucku, do Itálie se dostanete přes Brennerský průsmyk a po dálnici dojedete téměř až do Livorna, kde se nalodíte na trajekt, který Vás za 6 až 10 hodin (dle typu lodi) dopraví na Sardinii (do Golfo …
Archiv

Jak nejlépe cestovat na Sardinii

Nejznámější částí a nejnavštěvovanější bohatými turisty a Jet Set je Costa smeralda která vede z Porto Cervo do Porto Rotondo v Severovýchodní Sardinie. Cette smaragdové pobřeží se svými rajskými plážemi s tyrkysovou vodou, žulovými zátokami a krásnými zátokami připomíná nejkrásnější pobřeží Korsiky.

Jak se dostat z Říma na Sardinii

Trajekty momentálně spojují 1 prístavy v Řím s 4 přístavy v Sardinie. Je tu 34 plavby trajektem každý týden plaveb na 4 ferry routes trasách, které jsou provozovány 3 přepravní společnosti společnostmi jako jsou Grandi Navi Veloci, Grimaldi Lines & Tirrenia s dobou plavby nejméně 5 hodin 30 minut (Olbia).

Jak dlouho trvá let na Sardinii

Let na trase Letiště Václava Havla Praha – Letiště Elmas Cagliari trvá v průměru 3 h 12 min. Let na trase Letiště Václava Havla Praha – Letiště Olbia Costa Smeralda trvá v průměru 2 h 59 min. Let na trase Letiště Václava Havla Praha – Letiště Alghero Sardinie trvá v průměru 7 h 12 min.

Jak dlouho se jede na Sardinii

Cesta na Sardinii trvá z České republiky více než 20 hodin. Proto se na ni vydejte svěží, správně připravení a dodržujte pravidla bezpečné jízdy.

Jak dlouho se pluje na Sardinii

Délka plavby Livorno – Olbia uváděna v časech 4,5 – 5 hodin, zpět z Olbie o hodinu delší (záleží na počasí). Mimo sezónu lze koupit lístek před odjezdem přímo v přístavu, v době hlavní sezóny (čas prázdnin) bývají trajekty vyprodané.

Kdy koupit letenky na Sardinii

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Cagliari od 600 Kč.

Jak se dopravit na Sardinii

Jak se dopravit na Sardinii Sardinie má tři mezinárodní letiště, na východě Olbia, na severozápadě Alghero a na jihu ostrova – v hlavním městě Sardinie Cagliari. Přímé letecké spojení do Alghera je z Bratislavy a Katowic. V letní sezóně je možné letět přímým spojem z Prahy do Olbie nebo Cagliari.

Kdo léta na Sardinii

Nejrychlejší let Česká republika–Sardinie trvá 4hod 55min (Praha Letiště Václav Havel–Olbia Costa Smeralda). Do destinace Sardinie nabízejí lety 3 letecké společnosti, včetně SWISS, Ryanair a easyJet.

Kdo lítá na Sardinii

Lety na Sardinii provozují obvykle letecké společnosti Alitalia, Lufthansa a Swiss International Air Lines. Z našich končin se na Sardinii nejčastěji létá na letiště Fertilia v Alghero, případně na letiště Elmas v Cagliari.

Jak je dlouhy let na Sardinii

Sardinie je od Prahy vzdušnou čarou vzdálená asi 1 080 km, což znamená, že let Praha – Sardinie trvá zhruba 2 hodiny. Doba letu do Olbie je cca o 10-15 minut kratší než doba letu do Cagliari.

Kam se podívat na Sardinii

5 nejkrásnějších míst Sardinie: kam se vydat na ostrově plnémCagliari, hlavní město ostrova.Capo Caccia, nejzápadnější mys.Spaggia Rosa, pláž jako z katalogu.Gorroppu Gorge, nejhlubší kaňon.Costa Smeralda neboli Smaragdové pobřeží

Co vidět na severu Sardinie

Pokud se chystáte navštívit severní Sardinii, pak snad ani nelze vynechat túru po mysu Capo Testa. Tento kousek pevniny propojený se zbytkem ostrova jen úzkou šíjí mezi nádhernými plážemi oplývá přírodními úkazy i stopami dávné historie. Po příjezdu vás cesta zavede na pláž jménem Zia Culumba.

Jak dlouho trva let z Vidne na Sardinii

Jak dlouho trvá let z Vídeň do Olbia (Sardinie)

1 hodina a 50 minut(y) je průměrná doba letu z Vídeň do Olbia (Sardinie).

Kdy nejlepe na Sardinii

Nejlepší doba k návštěvě Sardinie jsou měsíce od dubna do června, tedy od Velikonoc.

Jak se prezdiva Sardinii

„Karibik Středomoří“ je ostatně další přezdívka, kterou si Sardinie vysloužila. Ostrov má bohatou historii, střídali se tu vládci ze všech možných říší a států Středomoří. Bylo to právě střídání různých vlivů, které vytvářelo zdejší kulturu a formovalo národ Sardů.

Kdy jet na Sardinii

Pokud se chcete vyhnout největším davům, doporučujeme na Sardinii vyrazit od dubna do června nebo od půlky září do října. Vedlejší sezona nabízí proměnlivé počasí a chladnější moře, ale na rozdíl od hlavní sezony se výborně hodí pro pěší turistiku a cyklistiku.

Kde je nejtepleji v Itálii

Průměrná teplota v letních měsících činí 24 °C, nejtepleji je na ostrově Sicílii, kde teplota dosahuje až 40 °C. Příčinou je teplý vítr scirocco, který vane od Afriky. Ve střední části Itálie panuje kontinentální podnebí, pro něž jsou typické chladné zimy, doplněné sněhem a mlhami, a teplá léta.

Co ochutnat na Sardinii

Speciality sardinské kuchyně

Acciughe ripiene Čerstvé sardelky s pikantní náplní, zapečené se sýrem a chlebovými drobky.
Kordula Klobásy nebo špízy z ovčích nebo kůzlečích vnitřností.
Crabiddu Kůzle.
Fregula Polévka z pšeničné krupice.
Maccarones furriaos Těstoviny s čerstvým sýrem, pokrm pastevců.

Jaké je moře na Sardinii

Sardinie je po Sicílii druhý největší ostrov ve Středozemním moři a jeden z 20 regionů Itálie. Nachází se západně od italského poloostrova, jižně od francouzského ostrova Korsika.

Proč navštívit Sardinii

Rozmanitost a kontrasty. Sardinie je ostrov plný protikladů. Zatímco v drsném hornatém vnitrozemí se žije velmi tradičním způsobem života a ovce a kozy se pasou takřka na každém rohu, při pobřeží se nacházejí i ta nejluxusnější letoviska, každoročně navštěvovaná společenskou smetánkou.

Kdy je nejtepleji v Itálii

Nejteplejší léto je na Sicílii, teplo je i v Římě, nebo na Sardinii. Na jih přináší teplé počasí scirocco, teplý vítr ze severní Afriky. Středozemní moře má průměrnou teplotu v létě mezi 22 až 28 stupni. Nejteplejší je moře v srpnu a v září.

Kde je v Itálii nejčistší moře

Baia dei Turchi, Apulie

Tato rozlehlá pláž je zastrčená v chráněné přírodní rezervaci v Apulii, severně od města Otranto. Obklopuje ji hustý borový les. Má kilometr bílého písku a jedny z nejčistších vod v zemi, díky čemuž také získala Modrou vlajku.

Co se pije na Sardinii

Co se týče nápojů, nejznámějším a zároveň nejvíce konzumovaným je víno. Každá oblast ostrova je proslavená jiným druhem vína, obecně jsou zde ale vína červená, těžká a silná. To však nemění nic na jejich výtečnosti. Známou lihovinou je taktéž likér z myrty, v italštině zvaný licòre de murta.