Jak se pečou rakvičky
V míse utřeme cukr se žloutky, vejcem a vanilkovým cukrem. Třeme tak dlouho, až je hmota téměř bílá, potom naplníme do poloviny připravené formičky (ztužený tuk rozpustíme a mašlovačkou formičky na rakvičky vymažeme). Naskládáme na plech a v předehřáté troubě zvolna pečeme. Nakonec jenom dosušíme.
Archiv
Jak dlouho se pečou rakvičky
Hmota na rakvičky
Formičky vymažeme sádlem a necháme zatuhnout. Hmotou naplníme formičky do poloviny a ihned vložíme do trouby vyhřáté na 150 °C, dopékáme při 130 °C po nabytí objemu. Celková doba pečení je 35 až 45 minut.
Archiv
Jak dlouho šlehat těsto na rakvičky
Důkladně jím peroutkou z peří nebo štětečkem ze silikonu vymažte vnitřek formiček a neopomeňte přitom jediné místečko a jediný trochu temnější záhyb. Nechte ztuhnout. Žloutky s cukrem šlehejte metličkou 15 minut v kuchyňském robotu nebo 40-45 minut ručně.
ArchivPodobné
Jak vyklopit rakvičky
Pokud totiž nebudou důkladně usušené i na dně, nepůjdou vám z formiček vyklopit. Jakmile jsou důkladně upečené, vypadávají z nich samy, jen co formičku obrátíte vzhůru nohama. Takže pokud se už budete blížit ke dvěma hodinám, klidně některou vytáhněte, nechte trochu zchladnout a zkuste vyklopit.
Archiv
Kde koupit rakvičky
VANICKY-RAKVICKY 170g – Tesco Potraviny.
Jak uchovat rakvičky
Vychladlé rakvičky zdobíme tuhou šlehačkou nebo různými krémy a ihned podáváme, nebo je skladujeme v dobře uzavřených dózách.
Co se dá udělat ze Zloutku
Žloutky můžeme zamrazit s cukrem a pak je využít při pečení náročnějších zákusků.Můžeme upéct žloutkové cukroví, které je trvanlivé.Také žloutkové řezy strávníci přijmou vděčně.Totéž platí o žloutkových věnečcích z odpalovaného těsta.
Jak naplnit rakvičky
Z mléka, sladidla a pudinkového prášku uvařte pudink, přetáhněte potravinovou folii, nechte zchladnout a vmíchejte aroma nebo rum podle chuti. Přes cukrářský sáček naplňte rakvičky a nahoru nastříkejte ušlehanou šlehačku.
Kdy začít péct na Vánoce
Obecně platí pravidlo, že se začíná péct na Mikuláše a jednotlivé druhy cukroví se připravují po dobu tří týdnů. Končí se až těsně před Štědrým dnem.
Jak uchovat pracný
Linecké a další křehké cukroví bez náplně, pracny či vanilkové rohlíčky uložte v plechových krabicích vystlaných ubrousky či pečicím papírem. Slepované linecké můžete mít i v papírové krabici vyložené ubrouskem. Papír částečně propustí vlhkost a linecké krásně zvláční.
Jak uchovat zbylé žloutky
Ke zmrazení se, na rozdíl od bílků, moc nehodí, ale pár dní v lednici ještě vydrží. Ovšem má to své zásady. Zbylé žloutky dejte do čistého suchého hrníčku, lehce zakápněte chuťově neutrálním olejem, nebo zalijte trochou studené vody, a hrníček překryjte potravinářskou folií.
Jak uvařit žloutek
Chcete-li mít žloutek uvařený a hezky žlutý, je důležité vejce vařit přesně 10 minut od začátku varu. Kdybyste je ale nechali stát v horké vodě, var bude dále pokračovat pod skořápkou a žloutek získá nehezkou nazelenalou barvu.
Jak dlouho dopředu péct perníčky
Před pečením těsto pořádně propracujte, vyválejte přibližně na tloušťku 3 mm a tvary pečte na 180 °C. Doba pečení záleží na velikosti vykrajovaného tvaru. Může se pohybovat od 5 minut až po 15 minut v případě velkých perníčků.
Jak dlouho před Vánoci dělat vosí hnízda
2 týdny do Vánoc
Ideální čas začít péct linecké či připravit vosí hnízda (nebo také včelí úly). Ať už pečete linecké světlé, či tmavé, těsto se snažte zpracovat co nejrychleji, aby se tuk nestihl rozpustit a vsáknout do mouky. Potom by se mohlo stát, že bude cukroví po upečení moc tvrdé.
Jak poznám že jsou pracný upečené
Stačí pozorovat průběh pečení. Povrch těsta ve fomičce se nejprve leskne a pak postupně od okrajů začíná matnět. Když zmatní celá plocha formičky, je upečené.
Jak skladovat vosí hnízda
V lednici lze uchovávat také vosí hnízda a ořechy, před podáváním je však necháme alespoň hodinu v pokojové teplotě, jinak budou na skus tvrdé. Sladkosti přelité čokoládovou polevou by neměly být na mrazu, čokoláda by zešedla. Opět je tedy lepší najít pro ně místo v chladničce.
Co s přebytečnými žloutky
Žloutky můžeme zamrazit s cukrem a pak je využít při pečení náročnějších zákusků.Můžeme upéct žloutkové cukroví, které je trvanlivé.Také žloutkové řezy strávníci přijmou vděčně.Totéž platí o žloutkových věnečcích z odpalovaného těsta.
Co udělat ze zbylých bílků
Z bílků můžete vytvořit opravdové pochoutky. Vařený bílkový sníh využijete k naplnění kremrolí. Nočky z vařeného sněhu podávané s vanilkovým krémem pod názvem Ptačí mléko jsou oblíbenou mlsotou. Z vařeného sněhu můžete připravit domácí turecký med, ten měkký.
Jak vařit vejce aby nepraskly
Než se pustíte do vaření vajíček, vyndejte je z lednice a nechte ohřát na pokojovou teplotu. Tak vám vajíčka ve vroucí vodě neprasknou a budou perfektní. Jestli nechcete ztrácet čas, můžete do vody v hrnci nalít lžičku octu, díky kterému vajíčka také nepopraskají.
Co je to pošírované vejce
Metoda „pošírování“ vznikla původně pro přípravu „ztracených vajec“ (franc. oeufs pochés), kdy se vejce vykleplo do horké vody. Nyní se tímto způsobem připravují především ryby, ústřice, jemné knedlíčky, nebo drůbež. Při této přípravě zůstávají zachované hodnotné látky a původní chuť upravovaných surovin.
Čím potírat perníčky před pečením
Potřeme je rozšlehaným vajíčkem, aby byly lesklé.
Jak péct perníčky aby byly měkké
Perníčky budou měkké díky jablku
Med sice těsto krásně provoní a perníčky dosladí, příliš mnoho ale škodí a perníčky by byly sice voňavé, ale tvrdé jako kámen. Perníčkům můžete ke změknutí pomoct i po upečení – stačí je pár dní nechat v uzavřené nádobě s půlkou jablka. Nasají vlhkost ovoce a budou měkké co nevidět.
Jak nejlépe vyklopit vosí hnízda
Pomůže folie i speciální formička. Pokud chcete vosí úly hnědé a bez dalšího cukru či kokosu, zkuste přes formičku položit potravinářskou fólii a přes ní těsto do formičky napěchujte. Naplňte, uzavřete a pomocí volných okrajů folie „vosáka“ z formičky vytáhněte.
Jak se plní vosí hnízda
Úlky vyrobené ze studeného těsta se vám budou vyklepávat mnohem snáze. Plnění krémem či likérem – jestliže plníte něčím hustějším, obvykle máslovým krémem nebo marmeládou, vyplatí se nabrat si ho do malého cukrářského sáčku a hnízda plnit sáčkem – ušetříte si špinavé ruce od krému, které je pak neustále potřeba otírat.
Na jakou teplotu se pečou pracný
Formičky na pracny nevymazáváme, jejich teplota by měla být stejná jako teplota těsta. Naplněné formičky vkládáme na plech, společně pečeme vždy stejné velikosti, aby se stejnoměrně propékaly. Pečeme při 180 °C, těsto se ve formičkách nejprve zvedne, poté splaskne.