Jak se starat o Elektrokoloběžku?

Jak se starat o baterii elektrokoloběžky

Při dlouhodobém skladování, více než měsíc, se doporučuje mít ji nabitou na 70 %. Kapacita baterie elektrokoloběžky se měří při pokojové teplotě 25 ° C, takže je normální, že v zimě mírně klesá. V zimním období se doporučuje nabíjet baterii na místě s vyšší teplotou, aby se zajistilo její úplné nabití.
Archiv

Jak správně skladovat Elektrokoloběžku

Uchovávejte ji na místě s teplotou nad 0 stupňů.Uchovávejte ji na místě s teplotou nad 0 stupňů.Vždy používejte originální nabíječku uzpůsobenou vašemu typu baterie.Hned po nabití nabíječku odpojte.Než dáte baterii na nabíječku, počkejte, až vychladne po jízdě.Nikdy nenechávejte baterii úplně vybít.
Archiv

Jak dlouho vydrží elektrokoloběžka

Jak dlouho vydrží elektrokoloběžka na jedno nabití Dojezdová vzdálenost elektrokoloběžky závisí na kapacitě baterie. Nejčastěji se setkáte s 10–30kilometrovou vzdáleností dojezdu, výjimečněji až do 45 km. Doba nabíjení samotné baterie je od 2 do 6 hodin.

Jak často nabíjet Elektrokoloběžku

I když elektrokoloběžku nepoužíváte často, měli byste jí věnovat náležitou péči. Šoky v podobně náhlého připojení k síti po delší době mohou baterii uškodit. Proto je nabíjení potřeba řešit průběžně, a to minimálně jednou do měsíce.
Archiv

Jak dlouho vydrží baterie v Elektrokoloběžce

Životnost baterie je min. 500 cyklů při kterých se baterie ze stavu vybitá nabije na 100% kapacitu. Při správném zacházení s baterií a občasném používaní koloběžky tak baterie může vydržet i 10 let.

Jak zvýšit výkon elektrokoloběžky

rychlost lze zvýšit až na 45 km/h. Postup: odšroubujte kryt u předního kola (4 šrouby), uvidíte 2 spojené drátky (omezovač je zapnut), rozpojením drátků omezovač vypnete. Zde v manuálu na straně 16 je popis i s obrázky: https://www.insportline.cz… Na trhu jsme již od roku 1995.

Jak dlouho vydrží baterie v koloběžce

Životnost baterie je min. 500 cyklů při kterých se baterie ze stavu vybitá nabije na 100% kapacitu. Při správném zacházení s baterií a občasném používaní koloběžky tak baterie může vydržet i 10 let.

Kde skladovat Elektrokolobezku

Koloběžku neparkujte a neskladujte na přímém slunci nebo v mrazu. Pro dlouhodobé uskladnění je vhodná pokojová teplota. Naprosto nevhodné je skladování v mrazu.

Jak vylepšit Elektrokoloběžku

Upgradovat můžete vaší elektro koloběžku Xiaomi či Ninebot tak, že např. vyměníte základní vidlici za kvalitní odpruženou vidlici značky Monorim. Tato vidlice velice dobře vstřebává nárazy či nerovnosti terénu, po kterém právě jedete. Posílit také může řídící tyč, aby řídítka byla mnohonásobně více stabilní.

Jak zjistit stav baterie elektrokola

Jak zjistit kapacitu baterie elektrokola Reálná využitelná kapacita baterie se dá změřit diagnostickým zařízením, které je po plném nabití na baterii napojeno a postupně ji vybíjí se stálým proudovým odběrem.

Jak dlouho se nabíjí baterie na elektrokolo

Jak a jak dlouho se elektrokolo nabíjí Součástí dodávky kola je nabíječka 230V/42V/2A, kterou se kolo v základní konfigurací dobíjí 4-5h. V případě 15 Ah baterie je doba nabíjení 6 – 8h.

Jak prodloužit dojezd Elektrokoloběžky

Správný způsob nabíjení baterie ji může ochránit a můžete tak prodloužit její životnost. Někteří jezdci baterii často nabíjejí celou noc a nedbají na doporučenou dobu nabíjení, což způsobuje její přebíjení a ničení. Elektrické koloběžky mají uvedenou i doporučenou dobu nabíjení.

Jak vypnout omezovač rychlosti bafang

Vaše elektrokolo pojede rychlostí až 60km/hod. Elektromotor Bafang je vyroben s dostatečnou výkonovou rezervou, aby tuto rychlost zvládl. Po úpravě řídící jednotky je vypnutí omezovače nastálo aktivní. Deaktivace je možná pouze opětovným přeprogramováním řídící jednotky.

Jak cestovat s Elektrokoloběžkou

Pro elektrokoloběžky s maximálním výkonem do 250 W (nebo do 1000 W, pokud jde o dodatečně montovaný pohon) a rychlostí do 25 km/hodinu není nutné mít registraci ani vlastnit řidičský průkaz. Na uživatele je nahlíženo jako na cyklisty, a to s veškerými právy a povinnostmi, které se toho týkají.

Jak vypnout omezovač rychlosti na elektrické koloběžce

rychlost lze zvýšit až na 45 km/h. Postup: odšroubujte kryt u předního kola (4 šrouby), uvidíte 2 spojené drátky (omezovač je zapnut), rozpojením drátků omezovač vypnete.

Jak poznam že je koloběžka nabitá

U většiny nabíječek se kontrolka rozsvítí zeleně ještě před úplným nabitím. Pokud má vaše koloběžka vestavěný voltmetr nebo se na displeji zobrazuje indikátor nabití baterie, zjistíte, že nejste zcela na 100 %. Pokud potřebujete maximální dojezd, můžete pokračovat v nabíjení, dokud nedosáhnete 100%.

Jak prodloužit životnost baterie elektrokola

Dodržováním několika jednoduchých zásad můžete životnost vaší baterie podstatně prodloužit.6 ZÁSAD PÉČE O BATERII ELEKTROKOLA.Nevybíjejte baterii "do mrtva"V sezóně dobíjejte na 100% hned po dojezdu.Mimo sezónu když nejezdíte, dobijte na 60%Horko škodí, zima škodíV chladném počasí ji chraňte neoprénem.

Jak otestovat baterii elektrokola

Jak zjistit kapacitu baterie elektrokola Reálná využitelná kapacita baterie se dá změřit diagnostickým zařízením, které je po plném nabití na baterii napojeno a postupně ji vybíjí se stálým proudovým odběrem.

Jak skladovat baterii elektrokola

Pokud bude elektrokolo přes zimu stát, baterii vymontujte a skladujte mimo kolo. Akumulátory nemají rády výkyvy teplot, proto bude vaší baterii nejlépe doma v teplotě mezi 10-20 °C. Experti doporučují baterii skladovat nabitou jen na cca 60 % a pravidelně ji kontrolovat. Důležité je nenechat ji vybít „do prázdna“.

Jak zvýšit výkon Elektrokoloběžky

rychlost lze zvýšit až na 45 km/h. Postup: odšroubujte kryt u předního kola (4 šrouby), uvidíte 2 spojené drátky (omezovač je zapnut), rozpojením drátků omezovač vypnete. Zde v manuálu na straně 16 je popis i s obrázky: https://www.insportline.cz… Na trhu jsme již od roku 1995.

Jak rychle jede elektrokolo

“Jmenovitý výkon pohonné jednotky v elektrokole nesmí překročit 250 W a celkové napětí elektrického systému nesmí být vyšší než 48 V. Maximální schválená rychlost elektrokola s asistencí motoru může být nejvýše 25 km/h.

Proč hoří Elektrokoloběžka

Tyto baterie jsou založeny na Lithiu a obsahují také tenké fólie potažené hořčíkem. Ten se při přehřátí dokáže velmi efektivně vznítit a silně hořet. K přehřátí může dojít zejména při poruše baterie, zejména při chybě chlazení. Ke vznícení pak může stačit baterii nabíjet nebo z ní odebírat maximum proudu (plná zátěž).

Jak zvýšit výkon na Elektrokoloběžce

Dobrý den, rychlost lze zvýšit až na 45 km/h. Postup: odšroubujte kryt u předního kola (4 šrouby), uvidíte 2 spojené drátky (omezovač je zapnut), rozpojením drátků omezovač vypnete.

Jak nafouknout Elektrokoloběžku

Pro kontrolu a nafouknutí pneumatik na elektrokoloběžce potřebujete manometr a pumpu s vhodným ventilem. Nejdříve zkontrolujte tlak v pneumatikách pomocí manometru a poté přidejte nebo uvolněte vzduch podle potřeby. Ujistěte se, že kontrolujete tlak v obou pneumatikách, protože se může lišit.

Jak brzdit na elektrokoloběžce

Prudké brzdění

Tlak na brzdy zvyšujte postupně podle toho, jak koloběžka zpomaluje. Při brzdění se zakloňte, jako byste se chystali posadit – k účinnému brzdění tak využijete váhu těla.