Jak se stát peerem?

Jak se stát Peer konzultantem

Základním pracovním nástrojem peer konzultanta je jeho osobní příběh zotavení. V dobře postaveném příběhu se klade důraz právě na naději a další atributy zotavení. Peer konzultant hovoří o tom, co a jak zvládl, jak se vyrovnával s překážkami, co mu na cestě zotavení pomohlo.
Archiv

Co je to peer konzultant

Jsou to lidé, kteří sami zápasili s duševním onemocněním a vším, co k tomu patří (bezmoc, úzkosti, neporozumění od okolí, samota, aj.). Získali však náhled na to, co se s nimi děje a objevili způsob, jak příznakům nemoci nepodlehnout, ale naučit se s nimi žít.

Co to je Peer

peer (titul) – britský šlechtický titul pro členy Sněmovny lordů v britském parlamentu. peer-to-peer – typ architektury počítačových sítí peer review – proces hodnocení autorovy vědecké práce, výzkumu nebo myšlenky nezávislými experty.

Co je Peer podpora

Jedná se o první psychickou podporu (nikoliv péči psychologickou či psychoterapeutickou) vedenou vycvičeným zdravotníkem – peerem. Jejím cílem je podpořit zdravotnického pracovníka, zasaženého psychicky nadlimitně zátěžovou situací. Služba je pro zájemce bezplatná.