Jak se vyrábí latex
Přírodní latex je rostlinného původu, získává se po nařezání kůry z mléka kaučukovníku brazilského (Hevea Brasiliensis). Je to luxusní materiál nejvyšší kvality. 100% přírodní latex Mayan Green má původ v Guatemale, má atest Oekotex třída 1: netoxický a nealergický.
Co se vyrábí z přírodního latexu
Přírodní latex je produkován na kaučukovníkových plantážích; největší plantáže se nacházejí v Asii – v Malajsii, Thajsku a Indonésii. Používá se jako výchozí surovina pro výrobu přírodní pryže, pneumatik, těsnění, hadic, kondomů, latexového oblečení aj.
Co se vyrábí z latexu
Používá se jako výchozí surovina pro výrobu přírodní pryže, pneumatik, těsnění, hadic, kondomů, latexového oblečení aj. Latex je také možné vyrábět synteticky. Latex slouží na výrobu forem i finálních výrobků (např. masek).
Archiv
Jak se získává kaučuk
Z tropického stromu kaučukovníku brazilského (Hevea brasiliensis) se nařezáváním jeho kůry získává surový kaučuk (latex). Ten se upravuje srážením např. kyselinou mravenčí, pere vodou a suší na materiál zvaný krepa.
Archiv
Co vše obsahuje latex
Latex je obsažen zejména v následujících předmětech denní potřeby: Oblast zdravotnictví: rukavice, obvazy, náplasti, injekční stříkačky, příslušenství k infuzím, různé hadičky na lékařských zařízeních a přístrojích, katétry, rovnátka, manžety u tlakoměrů, teploměry apod.
Kdy byl vynalezen latex
Nejstarší předměty z gumy jsou známy již z období kolem roku 1600. Přírodní kaučuk je v Evropě znám od 18. století.
Co vše obsahuje LaTeX
Latex je obsažen zejména v následujících předmětech denní potřeby: Oblast zdravotnictví: rukavice, obvazy, náplasti, injekční stříkačky, příslušenství k infuzím, různé hadičky na lékařských zařízeních a přístrojích, katétry, rovnátka, manžety u tlakoměrů, teploměry apod.
Kdy byl vynalezen LaTeX
Nejstarší předměty z gumy jsou známy již z období kolem roku 1600. Přírodní kaučuk je v Evropě znám od 18. století.
Jak se dělá guma
Pryž či guma je materiál, získávaný ze surového přírodního nebo syntetického (umělého) kaučuku přídavkem vhodného síťovadla a působením tepla; tento proces se obecně nazývá vulkanizace. Příměsemi pryže jsou saze, oxid železitý (Fe2O3) a křída.
Kdo vymyslel gumu
V roce 1852 vyrobil Charles Goodyear poprvé tvrdou gumu (ebonit) z kaučuku, který vulkanizoval pomocí síry.
Co použít místo latexu
Náhrada je možná syntetickými materiály, jako je polyvinylchlorid, neopren nebo styren. U osob s prodělaným anafylaktickým šokem je nutné bezlatexové prostředí nebo změna pracovního místa – profese. Pro osoby trpící alergií na latex jsou k dispozici také bezlatexové kondomy.
Jak se projevuje alergie na latex
Příznaky alergií na latex se liší od člověka k člověku a mohou zahrnovat mírné reakce, jako jsou lokalizované kopřivky nebo vyrážky, vyvýšené a svědivé hrbolky na kůži a příznaky podobné nachlazení podobné senné rýmě.
Kdo vynalezl kondom
I když je jisté, že různé typy mužské ochrany existovaly již od starověku, zlomovým se stal rok 1564, kdy italský lékař Gabrielle Fallopio zhotovil pouzdro z lněného plátna napuštěné proti syfilis. Popsal ho včetně zdůvodnění, proč ho užívat, ve slavném spise De morbe gallico.
Co se vyrabi z pryže
Z přírodní, syntetické, většinou však směsné pryže máme v sortimentu nejrůznější hadice, těsnicí pryže v deskách a rolích (kompaktní i mikroporézní), desky z recyklované pryže, pryžové profily, podlahoviny, protiúnavové rohože i rohože pro čisticí zóny, dopravníkové pásy, retardéry, břity na sněhové radlice, hardy …
Jaký je rozdíl mezi gumou a pryží
Od té doby se pryži lidově řečeno říká guma a lidé mohou mít pocit, že se jedná o dvě odlišné věci. Abychom si tedy odpověděli na naše původní otázky, tak mezi pryžovou podložkou a gumovou podložkou není žádný rozdíl. Není ani žádný rozdíl mezi označováním položek, jako například: pryžová dlažba vs.
Z jakého materiálu je guma
Pryž či guma je materiál, získávaný ze surového přírodního nebo syntetického (umělého) kaučuku přídavkem vhodného síťovadla a působením tepla; tento proces se obecně nazývá vulkanizace. Příměsemi pryže jsou saze, oxid železitý (Fe2O3) a křída. Relativní permitivita materiálu je 2,7.
Jak dlouho schne tekutý latex
Latex schne přibližně čtyři hodiny při pokojové teplotě, při schnutí se srazí o cca 1 cm. Barva latexu po zaschnutí je při tenké vrstvě téměř čistě transparentní (průhledný), s přibývajicí tloušťkou vrstvy se však lehce zabarvuje do tělové či lehce okrové barvy.
Kde se dá koupit kondom
Kde obvykle nakupujete kondomy Nejčastěji lidé kupují kondomy v drogeriích (53 %) a také v supermarketech (51 %).
Co se používalo místo kondomů
První antikoncepční ochranou byl kondom. Nejstarší známé kondomy byly nalezeny na jednom z anglických hradů a pocházejí zhruba z roku 1640. Byly vyrobeny z rybích a zvířecích střev a používaly se spíše k ochraně před pohlavně přenosnými nemocemi než jako metoda ochrany před otěhotněním.
Jak se vyrábějí kondomy
Drtivá většina kondomů na trhu se dnes vyrábí podobně jako pneumatiky, zdravotnické prostředky, hračky či některé oblečení z latexu. Latex je tekutina, která se získává ze stromů kaučovníků především v oblasti Asie.
Jak se vyrábí guma na gumování
Převážná většina na trhu prodávaných gum na gumování je ze syntetického kaučuku, který má stejné a mnohdy i lepší vlastnosti než ten přírodní. Vyrábí se v laboratořích spojením molekul polymeru řadou chemických procesů tak, aby výsledný produkt měl použitelnou podobu a nerozpadal se.
Čím se ředí latex
S ohledem na povrch můžete Het Latex univerzál v případě potřeby naředit pitnou vodou a to až 10% objemu barvy. Je potřeba dávat pozor, protože při nadměrném naředění barvy se snižuje kryvost a může dojít ke zhoršení parametrů barvy.
Kdo by měl kupovat kondomy
Standardní kondomy kupují převážně muži a lidé ve věku 45 a více let. Nákup extra tenkých kondomů deklarují spíše ženy než muži.
Jak bezpecny je kondom
Kondom nabízí přibližně 97% bezpečnost, hrozí ale i jeho roztržení či sklouznutí. Sex sehrává v životě lidského druhu velmi důležitou roli. Přestože s sebou přináší rizika celé řady pohlavně přenosných nemocí, byla by velká škoda se ho zcela zříct.
Proč se dělají ochucené kondomy
Kondomy s příchutěmi využijete, jestliže máte dneska chuť na žvýkačky, mango či snad na borůvky. Z naší nabídky ochucených kondomů si můžete zvolit přesně to, po čem právě volají vaše chuťové pohárky a dát tak novou příchuť nejen orálnímu sexu, ale lahodně provonět celý sexuální akt.