Jak se vyrábí Hera?

Kde se vyrábí Hera

V továrně v Nelahozevsi se vyrábí téměř všechny produkty značky Hellmann's a margaríny Rama, Flora, Hera a Perla. Mezi značky Unileveru patří také zubní pasty Signal, zmrzlina Algida, čaje Lipton, kosmetika Dove a další. "Český zákazník o žádné značky nepřijde.
Archiv

Co obsahuje Hera

Složení: rostlinné oleje a tuky, voda, emulgátor (slunečnicový lecitin, mono- a diglyceridy mastných kyselin), jedlá sůl (0,2%), sušená syrovátka, regulátor kyselosti (kyselina citrónová), aroma, vitamín A, D3, barvivo (beta-karoten).
ArchivPodobné

Co je to Hera a na co se používá

Ano, Hera je ingredience, která tvoří základ každého těsta už takřka jedno století. Hodí se přitom na pečení sladkého i slaného pečiva. Zatím co v minulosti to byly především klasické buchty, velké koláče, dorty či perník, dnes nachází uplatnění i v moderní kuchyni, například při výrobě muffinů.

Co je Hery

Hera je jemný, rostlinný roztíratelný tuk s máslovým aroma. Hera je vhodná na pečení. Klasická Hera je vhodná na jakékoli pečení a do krémových náplní a dortů. Upfield je lídrem v oblasti výživy založené na rostlinném základě.

Co obsahuje Rama

30% řepkový olej, palmový tuk, pitná voda, podmáslí (MLÉKO), jedlá sůl (0,3 %), emulgátor (lecitin (slunečnicový)), přírodní aroma, kyselina (kyselina mléčná), vitaminy (A, D).

Co to je Zlatá Haná

Produkt Zlatá Haná je vyráběna klasickou máslařskou technologií stloukáním, což přispívá k její nezaměnitelné a příjemné chuti. Je ideální pro jakékoliv použití v teplé i studené kuchyni. ​Složení: Palmový, řepkový, bambucký a kokosový olej, mléčný tuk, mléčný zákys, emulgátor E471, barvivo beta-karoten.

Co udělat z Hery

Hledejte mezi 47579 recepty4.7 287x. Hraběnčiny řezy. Řezy plněné jablky se sněhem.4.4 183x. Koláč s tvarohem a jablky.4.7 93x. Medovník s dvojím krémem.4.4 213x. Mrkvové šátečky.4.7 377x. Tvarohový koláč s kokosem.4.7 71x. Citronová babeta.4.5 172x. Bábovka z tvarohu.4.6 238x. Měkké pracny.

Co se dá udělat z Hery

Klasická Hera je jemná, má příjemné máslové aroma a skvěle se hodí do krémů a dortů. Hera Máslová je perfektní pro hladkou přípravu vláčného těsta.

Který margarín je nejzdravější

Obecně lze říci, že másla zvítězila v chuti, margaríny byly lepší ve výživových hodnotách. Ne však všechny. Nejlepší kvalitu tuku prokázaly Flora Gold a Rama s olejem z vlašských ořechů. Naopak nejhorší byl směsný tuk Pozdrav z hor značky Bohemilk.

Co je zdravější máslo nebo Rama

Margarín je jen náhražkou másla

Liší se nejen lepší chutí a texturou, ale také, což je nejdůležitější, z výživového hlediska. Předně vynikají výrazně nižším obsahem nasycených mastných kyselin (škodí srdci) než máslo, pročež mohou sloužit k významnému snižování cholesterolu.

Co to je směšný tuk

Název „směsný tuk“ přísluší výrobku z rostlinného a/nebo živočišného tuku s obsahem nejméně 10 a nejvýše 80 % mléčného tuku, u nějž celkový obsah tuku je min. 80 % (ale méně než 90 %).

Jak rozpustit Heru

Do většího kastrolu nalijeme vodu, postavíme do něj menší kastrol, do něj nalámeme obě čokolády a přidáme Heru a začneme zahřívat. Mícháme, až se čokoláda i Hera rozpustí a spojí se, pak přimícháme zakysanou smetanu, kastrol vypneme a čokoládovou směs přendáme do misky.

Jak dlouho se peče mřížkový koláč

Asi dvě třetiny těsta rozválíme na tukem vymazaný plech a potřeme ho pikantní marmeládou. Zbytek těsta rozválíme a nakrájíme radýlkem na pásky, které ozdobně rozložíme na marmeládu. Pečeme v předehřáté troubě na 180 °C asi 35 minut.

Co je zdravější Rama nebo máslo

Tento boj vyhrává na plné čáře kvalitní margarín. I tak ale není nutné máslo z jídelníčku zcela vyřadit. Stačí konzumaci omezit a dopřát si ho v rozumných dávkách. Záleží na tom, kolik živočišných tuků již konzumujeme v skryté formě v mase, masných a mléčných výrobcích.

Který margarín je nejlepší

Mezi roztíratelnými tuky s máslem dopadla nejlépe kostka Madeta Jihočeské AB (dobře, 20 Kč/100 g), v níž skoro polovinu tuku tvoří mléčný tuk. Mezi čistě rostlinnými pak vyšel celkově jako nejlepší jediný margarín v testu Perla Máslová příchuť (dobře, 8 Kč/ 100 g), a to zejména díky vysokému obsahu tuku.

Co si namazat na chleba při dietě

Margarín. Margaríny jsou naopak dobrá volba. Jsou, na rozdíl od másla, vyrobeny z kvalitních rostlinných olejů a tuků a neobsahují cholesterol. “Mají i vyvážené složení mastných kyselin s vysokým podílem polynenasycených mastných kyselin,“ zmiňuje dietoložka Karolína Hlavatá.

Co je to rostlinný tuk

Rostlinné tuky jsou získávány z rostlin, které hromadí ve svých plodech, semenech nebo jiných částech tuky. Tyto tuky obsahuje např. dužnina a jádra palmy olejné, kokos, olejniny, jako jsou řepka, sója, slunečnice, sezam, podzemnice, světlice, aj. emulgované tuky.

Co je máslo ab

Jedná se o směsný roztíratelný tuk se 78 % tuku, z toho zhruba 75 % tvoří tuk mléčný a zbytek tuk rostlinný. Oproti máslu má výhodnější složení, obsahuje méně nasycených mastných kyselin a méně cholesterolu.

Co se dá upéct z Hery

Hledejte mezi 47578 recepty4.7 287x. Hraběnčiny řezy. Řezy plněné jablky se sněhem.4.4 183x. Koláč s tvarohem a jablky.4.7 93x. Medovník s dvojím krémem.4.4 213x. Mrkvové šátečky.4.7 377x. Tvarohový koláč s kokosem.4.7 71x. Citronová babeta.4.5 172x. Bábovka z tvarohu.4.6 238x. Měkké pracny.

Proč se mi trhá linecké těsto

Linecké těsto se trhá

Na vině může být některá z chyb, které se lze snadno vyvarovat: Vejce, mouka i máslo mají mít stejnou, pokojovou teplotu. Mouka musí být prosátá Přidejte jeden malý plátek másla navíc.

Co se dá udělat z lineckého těsta

Kromě klasických džemem slepovaných tvarů z něj vyčarujete i košíčky, kakaové dortíčky nebo třeba polomáčené sušenky. Základní těsto používáme nejčastěji na vykrajované cukroví slepované džemem. Většinou sáhneme po rybízovém nebo jahodovém, protože jeho červená barva krásně vynikne v otvoru horního dílu.

Co na chleba místo másla

Nechcete-li na chléb máslo (protože si ho vzhledem ke svému zdraví nemůžete dovolit) nebo margarín (protože vám nechutná), můžete použít třeba termizovaný sýr, kterého si na chléb můžete namazat dokonce až čtyřikrát více než klasického másla.

Co to je margarín

Margarín patří mezi roztíratelné tuky. Jak vyplývá z definice, jedná se o výrobek na bázi tuhé, tvárné emulze, převážně typu voda v oleji. Dnes se vyrábí jen z rostlinných tuků, dříve se k výrobě používaly i tuky živočišné (sádlo, lůj, částečně ztužené rybí tuky).

Které máslo je nejzdravější

Nejlépe všemi zkouškami prošla a stala se vítězi testu dvě másla – Dr. Halíř a Farmářské máslo Tatra. Není bez zajímavosti, že nejlevnější Dr. Halíř vyhrál v testu MF DNES už v roce 2009 a stejně tak dnes i tehdy na posledním místě skončilo nejdražší máslo – Bio máslo značky Milko.

Co byla dvojka máslo

Stolní máslo – dříve zvané také dvojka, prošlo procesem zmrazení a rozmrazení, než se dostalo do obchodu. V mrazáku vydrží i dva roky. Na trhu se vyskytují másla s přídavkem smetanového zákysu, ta musejí mít nejméně 75 % tuku, másla se sníženým obsahem tuku (61 %) a másla s nízkým obsahem tuku (41 %).