Jak se zbavit Broucku v bytě
Co na šváby použít
K likvidaci švábů a brouků rusů se vám budou hodit nástrahy a lepové pasti, sprej Zelená síla proti švábům a při silném zamoření dýmovnice.
Archiv
Jak zlikvidovat brouky
Odpadky vynášejte v pravidelných intervalech do popelnice. Do oken můžete nainstalovat sítě proti hmyzu. Ucpěte veškeré mezery, skuliny a škvíry, kudy brouci dovnitř lezou. Vždy pečlivě kontrolujte předměty, které si domů přinesete z druhé ruky.
Archiv
Jak se zbavit pilouse v bytě
Pilous černý
Očista. Zbavte se všech neuzavřených suchých potravin, včetně mouky, kukuřičné mouky, ovsa, rýže, těstovin a balených předmětů, které nemají uvnitř uzavřené sáčky (přesně jako například rýže). Poté vyhoďte všechny krabice s uzavřenými předměty, jako jsou polévkové směsi nebo želatina.
Archiv
Jak se zbavit brouku v mouce
Jak brouky v mouce zlikvidovat V první řadě vám nezbude nic jiného, než všechny napadené potraviny vyhodit. A to ideálně rovnou do venkovního kontejneru, protože z odpadkového koše by mohli brouci vylézt. Zároveň je potřeba prohlédnout celou spíž.
Jak zjistit co je to za brouka
Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zjistit druh brouka, je poptat se odborníků na fórech, které se specializují na škůdce či hmyzí říši. Mezi ně patří například: Škůdci.com. Ifauna.cz.
Co je to Kožojed
Kožojed obecný je zhruba 6,5 až 10 mm dlouhý brouk s oválným, podlouhlým tělem, které je celé ochlupené. Je tmavě hnědě zbarvený, přičemž jeho horní část křídel je špinavě bílá až béžová s tmavými fleky. Larva kožojeda je hnědá a zhruba jednou tak dlouhá jako dospělý brouk a hustě ochlupená.
Jaký postřik na Dřepčíky
Velmi účinné jsou proti dřepčíkům postřiky na přírodní bázi pod názvy NeemAzal a NATURA Rock Effect. NeemAzal je vyroben z nimbového oleje, který téměř zázračně působí proti mnoha škůdcům. Oba přípravky zastaví požerovou aktivitu dřepčíků bez chemie.
Co žere obilí
Pilous je hmyz, který ohrožuje obilí, těstoviny nebo luštěniny. Mezi rozšířené druhy pilouse řadíme pilouse černého a pilouse rýžového. Svá vajíčka klade pilous do zrna, kde larva vyjídá vnitřek a také se zde kuklí.
Jak poznat že jsou v mouce Moly
Moli napadají potraviny, které jsou tímto znehodnoceny. K potravinám se dokáží dostat i přes pevné obaly včetně uzavíratelných dóz. Přítomnost larev v potravinách poznáte podle bílých vláken, které kolem sebe vytváří housenky. Napadené potraviny nikdy nekonzumujte!
Jak poznat napadenou mouku
Výskyt pěti jedinců v kilogramu mouky označují pekaři za silné napadení brouky. Přítomnost okem neviditelných roztočů v mouce se pozná tak, že se část odebrané mouky rozprostře na mělké misce nebo talířku, urovná a přikryje čistou skleněnou destičkou. Miska se vzorkem se postaví na teplejší místo.
Jak vypadá Larva lalokonosce
Lalokonosec je asi 3 cm velký černý brouk, který ožírá listy rostlin. Brouci jsou aktivní přes noc. Larvy lalokonosců mají bílou barvu a jsou asi 2 cm velké s tlustým tělem. Žijí pod zemí, kde ožírají kořeny rostlin.
Jak se zbavit svinky
Svinky i stínky jsou pomalé a snadno je lze zamést a vynést ven, pomůže i vysavač. Pokud se jich štítíte, zasáhněte insekticidním sprejem na bázi permethrinu. I když nejsou hmyz, zabije je. Pravidelně tříďte ovoce, aby nehnilo.
Kteří brouci koušou
Obvykle ihned vyhledávají kuchyně, spižírny, šatníky, ale mohou si to namířit také na půdu. Převážně hledá potraviny bohaté na bílkoviny pro své larvy. Mezi další kožojedovité brouky patří také rušníci. A to rušník diviznový, rušník muzejní, rušník krtičníkový, rušník australský a rušník skladištní.
Jak vypadá brouk Dřepčík
Dřepčík z rodu Epitrix je 1,5–2 mm velký, obvykle tmavě zbarvený, černý, červenavě až tmavě hnědý nebo hnědavě žlutý brouk.
Jak zničit Dřepčíka
Pokud se dřepčíci nekontrolovaně přemnoží, často nezbývá než sáhnout po chemii. Mezi účinné syntetické přípravky proti dřepčíkům patří požerový jed Karate s technologií Zeon. Dále kontaktní jed Mospilan a systémový postřik Fast M, který proniká do listového pletiva a chrání obě strany listů.
Jak poznat obilniny
Většina druhů vytváří několik odnoží. Pochva listů vyrůstající z kolének přechází v listovou čepel s rovnoběžnou žilnatinou. Na rozhraní pochvy a čepele vyrůstá jazýček a čepel je zakončena oušky. Tvar jazýčku a oušek může být rozlišovacím znakem některých obilnin (pšenice, ječmen, žito, oves).
Co proti Moučným molům
Ideální je vytřít kuchyňské skříňky octem, který zlikviduje vajíčka a vydezinfikuje povrch. Chcete-li si být jistí, že je po molech skutečně veta, rozmístěte v kuchyni profesionální pasti na moučné moly. Pasti s obsahem feromonů zbylé motýlky spolehlivě přivábí a odchytí.
Co nemají rádi moly
Moli nemají rádi rušné prostředí, větrání a světlo, naopak jim vyhovují klidné, vlhké a tmavé kouty. Nejčastěji se zabydlují ve vlněných kobercích, na dně zásuvek nebo právě v potravinách. Údajně jim hodně vadí cigaretový kouř, ale začít kvůli tomu kouřit, to není žádná výhra.
Jak vypadají vajíčka molů
Samičky molů snášejí drobounká bílá vajíčka přímo do potravin. Za život snese samička moučného mola až 500 vajíček. Za týden až dva se z vajíček líhnou larvy, které začnou potraviny znehodnocovat požíráním, tvorbou pavučinek a výkaly.
Jak zabít lalokonosce
Insekticidy proti lalokonscům. Třetí metoda hubení lalokonosců spočívá v aplikaci speciálního insekticidu typu Mospilan nebo Karate. Jedná se o širokospektrální postřiky proti dravým broukům a hmyzu. Postřik se aplikuje přímo na rostliny, lalokonosce usmrtí při kontaktu a požeru.
Kdy aplikovat hlístice
Největší výskyt lalokonosců je od konce března do konce května a od srpna do poloviny října. Hlístice se dají v případě výskytu lalokonosců aplikovat i v červnu a červenci. V případě nižších teplot lze použít alternativní hlístice Nemamax, které snesou nižší teploty.
Čím dýchají svinky
Svinky i stínky dýchají žábrami, které potřebují udržovat vlhké. Přes žábry přijímají kyslík z vody. Jsou to totiž suchozemští korýši, a ne hmyz.
Jak vypadá Svinka
Svinky jsou velké kolem centimetru, na rozdíl od podobných stínek obecných mají lesklejší, hnědavý hřbet a schopnost se v ohrožení svinout do dokonalé kuličky, chráněné ze všech stran svrchními štítky. Ty jsou zpevněné uhličitanem vápenatým a slouží jako maličké brnění.
Jak poznat co mě kouslo
Místo kousnutí po klíštěti vždy sledujte. Pokud se červená skvrna rozšiřuje, případně má bílý střed, dítě má bolesti, cítí se slabé, zvrací, okamžitě zajděte k lékaři – může jít o lymeskou boreliózu. Po útoku včely a vosy zůstane bolestivé, oteklé místo s viditelným místem vpichu. Včela v něm zanechává i žihadlo.
Co jedí brouci
Brouci jsou převážně suchozemský hmyz, ale osídlili skoro všechny biotopy, také jejich potrava je velice různorodá. Tvoří ji části rostlin, nektar, různé zahnívající látky, mnoho jich je masožravých a někteří se živí koprofágně.