Jak dostat dusík do akvária
Dusičnany se do akvária dostanou buď výměnami vody (pozor, ve většině oblastí je NO3 ve vodovodní vodě velmi nízké – lze si najít rozbor vodovodní vody na internetu) nebo z výkalů ryb. Pokud však máte málo ryb, které toho příliš nevyprodukují, je třeba hnojit. Řešení: Je třeba dodat NO3 pomocí hnojiva.
Jak se zbavit Dusitanu
Nejúčinnějším řešením je použití filtračního zařízení se silně bazickou náplní ANEX, která zachycuje iony dusičnanů (NO3) a následně je vyplavuje do sběrné nádoby nebo odpadu. Takové řešení je vhodné pro celý objekt – montuje se na vstup a tím zaručeně přefiltruje vodu v celém domě.
Jak vyčistit sklo v akváriu
Postup: Očistit sklo akvária: na očištění skla se dá použít mnoho nástrojů, magnetické stěrky, či žiletky, ale vše má svoje pro a proti. Pokud Vám, ale na akváriu skutečně záleží a nechcete mít na skle žádné škrábance, tak čistěte sklo houbičkou s nerezovou vatou.
Jak správně Odkalovat akvárium
Doporučujeme odkalovač s vysokým zvonem, díky tomu nebude společně s odkalením odsáván písek a případný substrát. Pro odkalení stačí pouze povrchový sběr odpadních látek. Je zbytečné odkalovač zarývat až ke spodnímu sklu. Můžete tím poškodit kořenový systém rostlin.
Jak dostat do půdy dusík
Přihnojování dusíkem se provádí rychle rozpustnými formami dusíku (ledek, močovina), základní hnojení pak pevnými a pomalu rozpustnými formami, které zapravujeme do půdy. Nejnáročnější na dusík jsou košťáloviny a plodová zelenina, navíc tyto rostliny zůstávají na záhonech dlouho a proto z půdy živiny odčerpají.
Jak rychle rostou akvarijní ryby
V průměru bych řekla 2 roky. Pokud mají neadekvátní podmínky, tak míň. Pokud jsou v malém prostoru (menší akva), rostou méně, než se udává v atlasech.
Jak casto davat bakterie do akvária
Především je zapotřebí užitečné bakterie do akvária pravidelně vysazovat. To je absolutní nutností u čerstvě založené nádrže. Ale i v zaběhlém akváriu toto nelze podcenit a násadu bakterií aplikujeme minimálně jednou za 14 dnů.
Co je KH vody
Uhlíková tvrdost KH – jak jsme se již zmínili o solích vápníku a hořčíku, téměř všechny typy vody obsahují nějaké soli. Například bikarbonáty – jejich obsah v vodě je určen právě hladinou KH. Bikarbonát plní důležitou úlohu v akváriu, tlumí drastické nebo náhlé změny pH, např. v případě kyselinového kolapsu.
Jak vyčistit zašlé sklo
Pokud jsou na sklenicích nebo ostatním skle zašlé skvrny, namočte je ve dřezu do teplého (ne horkého!) octa. Poté zkuste skvrny dočistit měkkým kartáčkem s bílou zubní pastou nebo jemným hadříkem. Po opláchnutí nechte skleničky oschnout dnem vzhůru na čistém ručníku, který nepouští chloupky.
Jak vyčistit sklo
Sklo umýváme v teplé vodě se saponátem kousek po kousku. Pokud by špína či mastnota nešly umýt, použijeme pár kapek čpavku. Na závěr sklo pečlivě osušíme, vlhkost by na něm mohla zanechat skvrny. Předměty je nejlépe nechat okapat na utěrce a potom do sucha utřít látkou, která na skle nezanechává chlupy.
Jak často měnit dno v akváriu
Jak často akvárium čistit
Pokud se jednou za týden pustíte do pořádného úklidu, bude se vám doma žít lépe. Stejně tak i vašim rybkám, když jim vyčistíte vodu. Ideální doba pro čištění je jednou za týden, ale svět se nezboří, když vodu vyčistíte jednou za 14 dní.
Jak dlouho vydrží ryby bez filtru
Svět akvárií uvádí, že většina ryb může bez problémů bez potravy vydržet dva až čtyři dny, než se z toho stane problém.
Kdy hnojit dusíkem
Minerálním dusíkem nehnojíme nikdy na podzim, hnojení provádíme vždy před výsadbou. Po aplikaci hnojiva je vhodné jeho brzké zapravení do půdy, to z toho důvodu, aby ztráty volatilizací (proces ztrát dusíku z půdy způsobený těkáním amoniaku z vrchních vrstev půdy) byly co možná nejnižší.
Jak dodat vápník do půdy
Na těžkých půdách je ideální rychle působící pálené vápno (CaO), na běžných a lehčích půdách je vhodnější použít pomaleji působící mletý vápenec. A pozor, množství vápníku v půdě můžeme zvýšit také přidáním popela ze dřeva, což se dříve dělalo velmi často.
Jak poznat že ryba bude rodit
Mohutnější samička ale jikry neklade, nýbrž rodí již živá mláďata schopná samostatného života, v počtu od 10-70 kusů. Že se blíží porod mláďat poznáte podle velkého břicha a více ztmavlé skvrny na zadní straně břicha. Z jednoho oplození může samička porodit mláďata vícekrát bez další přítomnosti samečka.
Jak často krmit paví očka
Krmení se rybkám podává obvykle dvakrát denně a mělo by ho být tolik, aby naprostou většinu zkonzumovali do pěti minut. Nesnědené krmivo znečišťuje vodu. Překrmování není zdravé ani pro ryby, které pak tuční, trpí zdravotními problémy a mají kratší život.
Jak urychlit zaběhnutí akvária
– v druhém týdnu měníme 1/3 vody ob dva až tři dny a pokud už máte koupeno krmivo pro budoucí rybí osádku, nasypte po výměně vody do akvária maličkou špetku rozdrceného suchého krmení pro ryby. Tím proces zajíždění trochu urychlíte, je to v tuto chvíli výživa pro nitrifikační bakterie.
Co dát na dno akvária
Dno by mělo mít přírodní charakter i barvu, nejvhodnější je štěrkový písek střední zrnitosti (asi 2-5 mm). Písek nasypejte tak, aby se dno postupně zvyšovalo, tedy v přední části bude vrstva písku nižší (asi 4 cm) a v zadní vyšší (kolem 10 cm), záleží samozřejmě na velikosti nádrže.
Jak snizit KH
Ke zvýšení KH o 1 °d ve 100 litrech vody se přidají 3,0 g hydrogenuhličitanu sodného (NaHCO3). Současně se zvyšuje obsah sodíku o 8,2 mg/l. Hodnota pH také stoupá, ale lze ji znovu snížit pomocí oxidu uhličitého (CO2).
Co zvysuje pH v akváriu
Pro snadné a účinné zvýšení pH hodnoty se doporučuje přidat sera KH/pH-plus. Výrobek zvýší hodnotu KH přesně a dlouhodobě na požadovanou hodnotu. Hodnota pH bude šetrně zvýšena a především bezpečně stabilizována. Také částečná výměna vody za vodu alkalickou může hodnotu zvýšit.
Jak odstranit škrábance na skle
Základem je dokonale umýt a usušit sklo. Potom na něj naneste zubní pastu, kterou roztírejte krouživými pohyby buď hadříkem, nebo měkkou houbičkou. Tímto způsobem lze odstranit drobné povrchové škrábance. Potom pastu setřete suchým hadříkem a sklo znovu důkladně omyjte.
Jak Vylestit skleničky
Zašlým sklenicím dodáte lesk s pomocí kypřícího prášku. Postačí vám k tomu jeden sáček kypřícího prášku na 3 litry vlažné vody. Sklo do lázně ponořte na 30 minut a nechte odmočit. Po půl hodině je umyjte čistou vodou, a nakonec sklenice důkladně vyleštěte hadříkem s jemným vláknem.
Jak vyčistit sklo ve sprše
Přírodní očista sprcháče: citron, soda, ocet
Nejdříve na houbičku nastříkejte koncentrát citronové šťávy (citronek), skleněný povrch jí potřete a nechte působit asi 20 minut. Pak na houbičku naneste sodnou pastu a krouživými pohyby čistěte mapy a zašedlá místa.
Jak dlouho se má svítit Rybičkám
Jak dlouho svítit v akváriu Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté.
Jak často zapínat filtr v akváriu
Tak jak to máte, je to dobře. Nic nevypínat… Dobrý den, samozřejmně že musí filtrace probíhat = filtr musí být zapnutý 24 hodin denně.