Co dělat místo sebepoškozování
Podle nejnovějších studií lze většinu typů sebepoškozování zvládnout pomocí intenzivní psychoterapie. Nejefektivnější je v tomto ohledu modifikovaná kognitivně behaviorální terapie s prvky logoterapie nebo dialektická behaviorální terapie.
Archiv
Co dělat když se moje dítě řeže
V klidu si promluvte. Přestože je to pro každého rodiče emočně náročná situace, zkuste si s dítětem promluvit v klidu. Nekřičte, nevyčítejte a určitě dítě netrestejte. Zeptejte se ho, co se děje, zda ho něco trápí – a pokud nechce mluvit s vámi, nabídněte mu možnost mluvit s někým jiným z rodiny, případně s odborníkem.
Archiv
Jak může vypadat sebepoškozování
Sebepoškozování je záměrné ubližování sám sobě. Nejčastěji se jedná o zraňování žiletkou, řezání do rukou a nohou, škrábání kůže do krve, štípání nebo pálení se zapalovačem. Jde o nezdravý způsob, jak se vyrovnávat s emočními problémy jako jsou úzkost, smutek a deprese nebo s jinými stresujícími situacemi.
Archiv
Jak říct rodičům o sebepoškozování
Je důležité, aby o tom rodiče věděli. Jestli je to pro Tebe možné, bylo by dobré si o tom s rodiči promluvit. Říct jim, že vlastně úplně nerozumíš tomu, jak na tebe reagují, když jsou nespokojení ve chvíli, kdy máš Ty dojem, že je vše v pořádku.
Jak pomoct člověku co se řeže
Zkuste se s těmito pocity svěřit někomu, komu důvěřujete, nebo zkuste zavolat na Linku bezpečí (116 111 – anonymní, pro děti a studující do 26 let), vyhledat psychologa nebo lékaře (více odkazů, kde vyhledat pomoc, naleznete zde).
Co dělat když se kamarádka Sebepoškozuje
Pokud máte nějaké takové problémy, promluvte si o tom s kamarády, učiteli, rodiči nebo zavolejte na Linku bezpečí (je to zdarma, tel.: 116 111, web: www.linkabezpeci.cz). Sebepoškozování vám vaše problémy nevyřeší.
Co mám dělat když si chci ublížit
Pokud jste si ublížil/a nebo máte silnou tendenci si ublížit, volejte na číslo 112 pro pomoc. Nebo požádejte někoho v okolí, aby na tísňovou linku 112 zavolal.
Jak se zbavit myšlenek na sebevraždu
Obrátit se na svého lékaře, terapeuta nebo krizové středisko, kde Vám pomohou vyrovnat se se sebevražednými myšlenkami. Zavolat členovi své rodiny nebo příteli, který Vám může pomoci vyrovnat se s Vašimi sebevražednými myšlenkami. Vyzkoušet konkrétní zdravé a pozitivní činnosti.
Co se stane po sebevraždě
První reakcí lidí je často šok, zastaví se jim svět, protože nic takového nečekali. Po čase přichází smutek, výčitky a intenzivní pocity viny. Ty bývají často silnější, než když nám například někdo blízký zemře v důsledku nemoci. Pozůstalí si kladou za vinu to, co se stalo, a zmítají jimi protichůdné pocity.
Jak poznat že chce spáchat sebevraždu
Příznaky sebevražedného přemýšleníjedinec mluví o sebevraždě, např.stranění se jiným sociálním kontaktům (asociálnost)pocity smutku, beznaděje, sklíčenosti, bezmoci.vyhrožování sebevraždou.sebedestruktivní chovánízneužívání návykových látek (alkohol, drogy atp.)výkyvy nálad, emoční nevyrovnanost.
Jak usnout a už se neprobudit
Firma Dignitas usmrcuje roztokem látky pentabarbital. Ta vypadá jako bílá sůl. Po jejím požití člověk usne a už se neprobudí. Po vypití smrtelné dávky už nelze člověka nijak zachránit.
Co dělat při myšlenkách na sebevraždu
Zavolejte svému psychiatrovi, lékaři, psychologovi, nebo nejbližšímu odborníkovi na duševní zdraví. Zavolejte na číslo 112 nebo na místní tísňové číslo. Vyhledejte pomoc svého praktického lékaře nebo jiného poskytovatele zdravotní péče (zdravotní středisko, nemocnice…). Oslovte blízkého přítele nebo partnera.
Jak dlouho trvá vykrvácení
Rychlost vykrvácení se logicky odvíjí od místa a rozsahu poranění. Například při přetětí aorty, největší a nejdelší tepny v těle savců, může smrt přijít během několika málo sekund, ovšem na druhou stranu při přeříznutí menší tepny nebo žíly může vykrvácení trvat až hodiny.
Co je nejméně bolestivá smrt
Setnutí hlavy se běžně považuje za jeden z nejrychlejších a nejméně bolestivých způsobů usmrcení, tedy za předpokladu, že daný kat už má něco nasekáno, nezapomněl nabrousit ostří své zbraně a oběť poslušně drží.