Jak si chránit své soukromí?

Jaká pravidla byste měli při používání sociálních síti dodržovat

KYBEZPoužívejte silná hesla.Používejte rozdílná hesla pro rozdílné sociální sítě.Nastavte si bezpečnostní otázky pro autentizaci.Pokud máte sociální sítě na svém mobilu, ujistěte se, že vašemu zařízení bude dopřána stejná ochrana.Buďte opatrní při schválení přátelství.Dávejte pozor na co klikáte.

Na co si dát pozor na sociálních sítích

Časté je především vytváření falešných účtů oběti na sociálních sítích s jasným cílem oběť zesměšnit či jinak veřejně ponížit. Pachatel může také na vlastním účtu zveřejňovat texty a obrázky poškozující oběť. Asi nejnebezpečnější je, pokud se pachateli podaří získat přístup přímo k účtu oběti.

Jak se chovat na sociálních sítích

Pokusíme se ale shrnout základní poučky pro bezpečné chování na sociálních sítích:Selský rozum je nejlepší prevence. Každá sociální síť má své zabezpečení.Používejte nastavení soukromíOmezte sdílení polohy.Nepřijímejte všechny žádosti o přátelstvíPoužívejte silné heslo.Edukujte své okolí

Jaké nebezpečí hrozí na internetu

Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití. Co zmíněné výrazy znamenají

Co nedávat na sociální sítě

✅ Sociální síti nedávejte přístup ke kontaktům v telefonu ani k vašemu e-mailovému účtu. Pokud to uděláte, zneužijí toho a vy navíc poskytnete údaje o vašich kontaktech někomu cizímu, aniž by o tom vaše kontakty věděly. ✅ Nikdy nedávejte přístup k účtu aplikacím.

Jaká sociální síť má nejvíce uživatelů

Pojmenování pochází ze sociologického pojmu sociální síť – skupina lidí, která spolu udržuje komunikaci různými prostředky. V současnosti nejznámější a největší sociální sítí na světě je Facebook s více než miliardou registrovaných uživatelů (květen 2019).

Jak zabezpečit sociální sítě

✅ Nikdy nedávejte přístup k účtu aplikacím. Případně si alespoň hlídejte, aby nemohl způsobit problémy, jako je krádež účtu nebo možnost za vás něco dělat. ✅ Hesla musí být unikátní a neuhodnutelná. Vyplatí se používat správce hesel – softwary, které hesla nejen generují, ale i si je pamatují za vás.

Jak se chovat bezpečně na sociálních sítích

10 tipů pro bezpečné sociální sítě Nastavte si silné a jedinečné heslo. Nastavte si dvoufázové ověření. Neuvádějte veřejně své osobní údaje. Nevěřte všemu, co na sociálních sítích vidíte. Dávejte si pozor, s kým se na sociálních sítích spojíte. Nesdílejte vše, co vás napadne. Nastavte si soukromí.