Jak si doma udělat balayage?

Jak spravne udělat balayage

Balayage je jednou z technik, která pracuje s parciálním zesvětlením vlasů – její podstatou je zesvětlit proužky nebo partie vlasů tak, aby výsledek působil přirozeně, ale navíc i nadýchaně a opticky zvětšil objem vlasů.
Archiv

Jak se barvy balayage

Při metodě balayage se jednotlivé pramínky striktně neoddělují ani se nebarví celistvá plocha vlasů. Barva se na vlasy nanáší pohybem, který připomíná zametání. Díky tomu vzniknou nahodilé pramínky bez ostrých hranic a vaše vlasy rozehrají hru barevných odstínů.

Jak se dělá balejáž

Balayage (vyslovuje se "balejáž") je barvící technika, která se stala populární relativně nedávno. Pochází v francouzského slova balayer, což může znamenat zametat nebo česat. Prameny vlasů se drží v jedné ruce a druhá maluje pohybem podobným zametání. Může to připomínat ombré, ale není tomu úplně tak.

Jaký je rozdil mezi Melirem a balayage

Balayage je melírovací technika, která sice používá peroxid, ale ne po celých délkách vlasů jako u melíru, takže neničí vlasy v takové šíři.

Jakou barvu pouzit na balayage

Při technice balayage je možné propojit odstíny několika barev a efekt bude dokonalý. Pro brunetky to může být třeba hnědá, blond, karamel; pro blondýny se volí chladná blond prostřídaná se zlatou blond a stříbrnou; interesantní jsou smetanové, růžové, ale i měděné odstíny.

Jak často chodit na balayage

Balayage může nosit každý, protože kadeřník přizpůsobí odstín i intenzitu barvy vám na míru. Díky tomu, že proužky nesahají až k hlavě, je to také nejlepší volba, co se týče údržby. Klidně s barvou vydržíte až půl roku, pokud vás netrápí šediny (jak šediny rychle zamaskovat i bez barvení).

Jak dlouho pusobi balayage

Od několika malých zvýraznění, které budou trvat jen pár minut až po úplné prosvětlení, které může trvat až 3hodiny.

Jak dlouho se dělá balayage

Jak dlouho aplikace balayage trvá Barvení balayage se může u každého lišit. Od několika malých zvýraznění, které budou trvat jen pár minut až po úplné prosvětlení, které může trvat až 3hodiny. Pokud chcete jen několik balayage babylights, to je možné už za pouhých 45min.

Jak casto chodit na balayage

Často se mě ptáte, jak často musíte chodit na balayage, tak Vám na to zkusím odpovědět. Každá má klientka to má trochu jinak. Někdo chodí 1x za dva měsíce, někdo 1x za 3-4 měsíce, ale můžete taky přijít jednou za půl roku nebo rok. Taky je možnost, přijít po dvou měsících na přeliv a pak až za další dva na balayage.

Jak pečovat o vlasy po balayage

Pro udržení zářivého blond odstínu doporučujeme používat šamponovou lázeň od Kérastase – Blond Absolu Bain Lumière. Jedná se o speciální přípravek pro zesvětlené, melírované nebo přirozeně světlé vlasy. Dodává zesvětleným nebo melírovaným vlasům až do konečků hloubkovou hydrataci, která účinkuje dlouhodobě.

Jak dlouho trvá balayage

Nová balayage se doporučuje po 3 – 4 měsících.

Jak Odrusta balayage

Balayage začíná zesvětlenými pramínky od kořínků, které pomalu směrem dolů houstnou až do kompletně zesvětlených konců. Účes je nositelný až jeden rok, protože přirozeně odrůstá.

Jak casto se dělá balayage

Balayage může nosit každý, protože kadeřník přizpůsobí odstín i intenzitu barvy vám na míru. Díky tomu, že proužky nesahají až k hlavě, je to také nejlepší volba, co se týče údržby. Klidně s barvou vydržíte až půl roku, pokud vás netrápí šediny (jak šediny rychle zamaskovat i bez barvení).