Jak si vyrobit pitnou vodu?

Jak získat pitnou vodu

Tekoucí voda je nejlepším vodním zdrojem kdekoli na světě. Díky proudění je v ní podstatně méně mikroorganismů než ve stojaté tůni nebo louži. V horách a podhůří se místo, kde může být potok nebo říčka, hledá poměrně snadno. Stačí sledovat terénní zářezy v krajině nebo se dostat na nejnižší bod údolí.
Archiv

Jak udělat z dešťové vody vodu pitnou

Jednou z možností, jak zajistit dostatečný obsah minerálů a solí v pitné vodě, je instalace mineralizátoru. Novinkou na trhu jsou pak nanofiltry – speciální membrány z nanovlákna, které v prvním kroku zbaví dešťovou vodu nerozpuštěných látek a v druhém kroku odstraní bakterie a další nebezpečné příměsi.
Archiv

Jak se samovolně filtruje voda v přírodě

Voda plynule proudí přes kámen, který je vlivem dlouholetého působení proudu vody hladce zaoblený. Za ním následuje skok, ve kterém zpravidla vzniká rotující vodní válec. Díky zvýšené energii vody ve vodním válci jsou pak unášeny lehké i těžší částice proudem do další části filtru a samovolně se čistí.

Jak vyčistit vodu na pitnou

Vodu dokážou dezinfikovat mnohé látky, například chlor, jód nebo i stříbro. V lékárnách si můžete zakoupit připravená činidla, která do vody nasypete a z nepitné se během několika minut stane voda pitná.

Jak si vyrobit filtr na vodu

Mech, písek a kamení

Ano, i mech se může stát nedílnou součástí improvizovaného filtru na vodu. Použití mechu k přefiltrování vody vám pomůže vodu zbavit těch drobnějších nečistot. Písek a kamení zase znečištěnou vodu zbaví těch větších nečistot, které se ve vodě vyskytují.

Jak udělat filtrovanou vodu

Natrhejte nejlépe ranní trávu, strčte ji do pet lahve nebo igelitové tašky a umístěte na slunečné místo. Voda zkondenzuje a díky UV záření se i přefiltruje. Přestože se vám podaří zkondenzovat poměrně malé množství vody, na zahnání nejhorší žízně postačí.

Jaký filtr na dešťovou vodu

Dešťová voda filtrovaná přes kombinovaný mechanický a uhlíkový filtr je vhodná nejen k zalévání a splachování WC, ale i na úklid a praní. Pokud zvolíte uhlíkový filtr i v případě splachování WC, nemusíte se obávat nevzhledných povlaků na toaletě, které vznikají právě kvůli mikroorganismům.

Jak udělat pitnou vodu ze studny

Voda ze studny s vyšším obsahem dusičnanů a dusitanů

Jak upravit vodu ze studny, jestliže obsahuje dusičnany a dusitany Řešením je instalace speciální filtrační vložky (tzv. iontoměnič), která může být součástí domácí úpravy vody ze studny nebo součástí filtrační konvice.

Jak filtrovat vodu doma

Filtrační konvice

Lidé si konvice oblíbili, protože představují nejjednodušší a účinný způsob filtrování vody. Vodu z kohoutku napustíte do konvice a za chvilku se sama přefiltruje. Konvici můžete postavit na stůl, a až voda dojde, znovu ji napustíte. Filtr stačí jednou za měsíc vyměnit.

Jak si vyrobit vodní filtr

Použít můžete nějaký sáček nebo vak, v úplné nouzi, pokud u sebe nic takového nemáte, poslouží i kus dutého dřeva. Nyní začnete vrstvit nejprve mech, poté písek, kamení, uhlí a několikrát toto vrstvení zopakujete. Na konci vaku uvažte co nejmenší otvor, kterým bude přefiltrovaná voda vytékat ven.

Jak si udělat filtr

výroba filtru

Filtr se dá vyrobit z jakéhokoliv tvrdšího papíru, který se po srolování sám od sebe nevrátí do puvodní polohy. Má tvar obdélníku, jehož délka i šížka je libovolná, délka závisí na druhu kuřáků (čím vetší kuřák, tím kratší potřebuje filtr), šířka závisí na velikosti jointu, který má být vyroben a vyhulen.

Jak vycistit vodu v prirode

Existují dvě populární metody chemického čištění vody, které využívají kapání kapek činidla do vody: jód a chlór. Bělidlo je třetí možností chemického čištění, obzvlášť v hustě obydlených oblastech.

Proč pít vodu z kohoutku

Vždy čerstvá u vás doma – voda je „uskladněna" v chladu a temnu ve vodovodním potrubí, kde se nekazí. Šetříte přírodu – odpadá přeprava kamiony, manipulace při skladování a likvidace neekologického odpadu. Šetříte své zdraví – nemusíte nosit těžké balíky vody (balík se šesti láhvemi váží asi 10 kg).

Jak dostat vodu z potoka

V případě, že k odběru vody použijete jakékoliv technické zařízení, ať už potřebuje ke své činnosti elektrickou energii či nikoliv (čerpadlo, trkač aj.), pak se neobejdete bez takzvaného vodoprávního povolení. O povolení je nutné žádat bez ohledu na množství odebírané vody.

Jak vyrobit nádrž na vodu

Prakticky poslouží klasická betonářská kari síť v kombinaci s králičím nebo rabicovým pletivem. Beton musí být připraven tak, aby na armatuře držel. Vlastně to není beton, protože neobsahuje hrubší kamenivo. Používá se jen vhodný písek, cement, voda a mýdlo.

Jak Funguje úpravna vody

Úprava tvrdosti vody

Filtry pro změkčení vody jsou naplněny katexovou náplní na které se rozpuštěný vápník a hořčík nahrazuje neškodným sodíkem. Díky tlaku ve vodovodním řádu protéká voda válcem bez dalších nároků na energii a dochází ke změkčení tvrdé vody až o 99 % z původních hodnot.

Jaká je voda ve studnách

Majitelé studní zpravidla preferují pití vody z přírodního zdroje, a to dokonce i v případě, že jsou připojeni k centrální vodovodní síti. Má se za to, že voda, získávaná individuálně, je podobná pramenité vodě a zdravější než chlorovaná voda. Voda získávaná ze studny však časem ztrácí svou průzračnost.

Proč filtrovat vodu

Filtrací z vody odstraníme škodlivé látky, jako např. těžké kovy – kadmium, olovo, zinek a měď (jsou-li ve vodě přítomny). Dále odstraníme další nežádoucí cizí látky, jako je vodní kámen a chlór a jeho škodlivé organické sloučeniny, který zhoršují chuť vody.

Jak vyrobit filtr na cigarety

výroba filtru

Filtr se dá vyrobit z jakéhokoliv tvrdšího papíru, který se po srolování sám od sebe nevrátí do puvodní polohy. Má tvar obdélníku, jehož délka i šížka je libovolná, délka závisí na druhu kuřáků (čím vetší kuřák, tím kratší potřebuje filtr), šířka závisí na velikosti jointu, který má být vyroben a vyhulen.

Co je nejzdravější na pití

Nejzdravějším nápojem je čistá voda, která by měla být základním pilířem denního pitného režimu. Uvedl to Tomáš Ulč, nutriční terapeut z EUC Kliniky Plzeň. „Pokud je voda jediným zdrojem tekutin, měla by obsahovat střední obsah minerálních látek, který se pohybuje mezi 200 až 400 mg v litru vody.

Co se stane když vypijete Nepitnou vodu

salmonely způsobují břišní tyfus a salmonelózy, shigely bacilární úplavici, patogenní E. coli je příčinou průjmů novorozenců, kojenců a malých dětí a její kmen E. coli O157:H7 může kromě krvavých průjmů vyústit v hemolyticko-uremický syndrom, v některých případech končící smrtí.

Jak vyrobit Trkač

Trkač může pracovat od spádu H 1 minimálně 1 metr (optimálně od 2 metrů). Trkač klasické konstrukce vytlačí vodu maximálně do 25-násobku původního spádu. Trkač je citlivý na písek a nečistoty, které za provozu vytloukají sedla ventilů. Musí být proto před trkačem zařazen lapač písku a jemné česle.

Jak čerpat vodu bez elektřiny

Jak můžeme čerpat vodu bez elektřiny V takovém případě můžeme použít čerpadlo s pohonem benzinovým nebo s dieslovým motorem (pro malé výkony výhradně benzinový). V současné době jsou na našem trhu především italská čerpadla s benzinovým motorem, která jsou spolehlivá a dostatečně výkonná.

Jak vyrobit filtr na dešťovou vodu

K jeho výrobě vám poslouží například obyčejná síťka proti hmyzu, ze které si vytvoříte síto na dešťovou vodu. Doma zhotovený či zakoupený filtr na hrubé nečistoty stačí umístit mezi okapový svod a nádrž, případně přímo do retenční nádrže na dešťovou vodu. Pak už stačí, abyste filtr i okap pravidelně čistili.

Jak spojit sudy na vodu

Sudy propojíte jednoduše tak, že hadici naplníte vodou, ucpete na obou koncích a ty ponoříte do obou sudů. Podmínkou je, aby v každém sudu bylo trochu vody a konce se dostaly pod hladinu. Nikdy však nesmíte vypustit (vybrat) vodu ze sudů až k ústí hadice, aby nenasála vzduch.