Jak si vytvořit vlastní stránku?

Jak si vytvořit webové stránky zdarma

Do služby se jen přihlásíte a v intuitivním prostředí si web “naklikáte” a doplníte texty a fotkami. V českém prostředí mezi nejlepší společnosti nabízející web stránky zdarma patří Wix, Mioweb a Webnode. Jednoduché webové stránky tak můžete vytvořit do 5 minut.
Archiv

Jak vytvořit doménu zdarma

Ano, existuje i řešení, kde doménu a webhosting nemusíš vůbec řešit. Služby jako Webnode a Wix slibují vytvoření webu zcela zdarma a navíc do 5 minut. Nese to s sebou ale řadu omezení, se kterými se v budoucnu určitě nechceš potýkat. Teď už tedy víš, co ke zprovoznění webu potřebuješ.
Archiv

Kde si vytvořit webové stránky

Pokud máte nápad na podnikání, místní klub nebo sdružení nebo jen koníček, který chcete ukázat světu, tak vybrat si webnode nebo wix je pro vás nejlepší možnost, jak si vytvořit webové stránky.
Archiv

Jak vytvořit HTML soubor

Vytvoření souboru HTML

Otevřete Poznámkový blok nebo jakýkoli editor prostého textu. V nabídce Soubor zvolte Nový. V nabídce Soubor zvolte Uložit a uložte soubor jako c:\webpages\First. htm.

Kdo vytváří webové stránky

Správce internetových stránek, nebo také webmaster (správce webových stránek), je označení pro osobu, která se stará o kvalitu webových stránek a její povinností je udržovat internetové stránky v dobrém technickém stavu. Webmaster na webu zodpovídá za dostupný obsah, funkční odkazy, kompatibilitu s webovým prohlížečem.

Co je to web hosting

Webhosting je pronájem prostoru pro webové stránky na cizím serveru. Pronajímatel serveru bývá označován jako poskytovatel webhostingu (webového prostoru). Díky webhostingu se dají webové stránky umístit na internet, bez potřeby vlastního serveru.

Jak si koupit vlastní doménu

Kupují se (neboli registrují se) přes internet na stránkách poskytovatelů domén. Například Forpsi.com nebo Wedos.cz kde nakupuji i já. Nebo Cesky-hosting.cz/domeny. Registrátorů existuje spousta a ceny domén mají dokonce různé.

Kde vytvořit doménu

Pro registraci domény a zřízení webhostingu doporučuji využít nejvyužívanějšího českého poskytovatele těchto služeb – WEDOS. Nejprve je potřeba ověřit, jestli je doména, kterou si chcete zaregistrovat, volná. To můžete udělat na stránkách adresawebu.cz.

V čem psát HTML

Editory HTML stránek podrobněMicrosoftí sbírka editorů Editory od Microsoftu se snaží vyvolat zdání, kdovíjak jsou super a co všechno umějí.NVU. Existuje wysiwyg program NVU.Macromedia Dreamweaver.OpenOffice Writer.Brackets.Google Web Designer.Notepad ++HomeSite.

Jak udělat webové stránky HTML

Postup při tvorbě webových stránekVytvoříme HTML soubor (například: v poznámkovém bloku kliknete na Soubor >> Uložit jako…Do souboru vpíšeme základní strukturu HTML dokumentu a nějaký HTML kód.Uložíme.Výsledek si prohlédneme v internetovém prohlížeči.Poslední 3 kroky opakujeme dokud nedosáhneme svých představ.

Jak dlouho trvá vytvořit webové stránky

Jak dlouho trvá tvorba webu Vše se odvíjí od včasného dodání všech potřebných podkladů, bezproblémové komunikace a celkového rozsahu projektu. Počítejte raději s několika měsíci. Průměrný web lze postavit za 3 měsíce, rozsáhlejší projekty nebo programování webových aplikací zabere většinou půl roku až rok.

Jak vytvořit webové stránky na Google

Vytvoření a pojmenování webu GoogleNa počítači otevřete nové Weby Google.Nahoře pod možností „Vytvořit nový web“ vyberte šablonu.Vlevo nahoře zadejte název webu a stiskněte Enter.Přidejte na web obsah.Vpravo nahoře klikněte na Publikovat.

Co to je doména

Doména (neboli doménové jméno) je unikátní textový název, který v internetu zastupuje číselné vyjádření umístění serveru, zvané IP adresa. Internetová adresa v textovém tvaru se pamatuje lépe než čísla – např. adresa 62.168.63.138, která ukazuje na webovou prezentaci domény www.zoner.cz.

Jaký vybrat webhosting

Nejlepší poskytovatel webového hostingu v České republice v roce 2023#1 Hostinger: Nejlepší výkon a nízká cena.#2 ONEbit Hosting: Nejlepší výkon.#3 SiteGround: Nejlepší funkce WordPress.#4 Active24: Nejlepší podpora WordPress.#5 Savana: Flexibilní platební plány.#6 Wedos: Levný a neomezený hosting.

Kdo je majitelem domény

Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény.

Kde zalozit doménu

Domény samozřejmě nikdo nevyrábí v továrně na soustruhu, ale někdo je nějak vytvořit musí. Tím místem, kde doménová jména fyzicky vznikají, jsou centrální registry. Centrální registr je organizace, která má práva spravovat doménu nejvyšší úrovně (např. cz).

Jak vlastnit doménu

V systému registrace jmen domén není možné registrovat jméno domény přímo u sdružení CZ. NIC, nýbrž je nutné vybrat si tzv. registrátora. To je subjekt, který má přístup do registru a spravuje pro uživatele jejich jména domén.

Co je to HTML kód

HTML (Hyper Text Markup Language) je zkratka pro hypertextový značkovací jazyk, který se používá k vytváření obsahu webové stránky. Obsah webové stránky mohou tvořit texty, obrázky, tabulky, multimédia a další prvky. Webové stránky jsou mezi sebou vzájemně propojeny pomocí hypertextových odkazů.

Co je to tag v HTML

HTML prvek (též HTML element) je základní jednotka značkovacího jazyka HTML (HyperText Markup Language). Skládá se z počáteční a koncové značky, mezi nimiž je umístěn text. Počáteční značka (tag) může obsahovat atributy s hodnotami.

Co je to HTML

HTML (Hyper Text Markup Language) je zkratka pro hypertextový značkovací jazyk, který se používá k vytváření obsahu webové stránky.

Jak zkopírovat celou webovou stránku

Umístěte kurzor na začátek stránky, kterou chcete zkopírovat. Klikněte na a přetáhněte kurzor do dolní části stránky, kterou chcete zkopírovat. Stiskněte ctrl+C na klávesnici. Tip: Dalším způsobem, jak zkopírovat zvýrazněný text, je kliknout na Domů > Kopírovat.

Jak zkopírovat webové stránky

V Microsoft Edge zkopírujte adresu URL, kterou chcete použít, na panelu Adresa, a to tak, že na ni kliknete pravým tlačítkem myši a vyberete Kopírovat z místní nabídky nebo vyberete adresu a stisknete klávesy CTRL + C. V aplikaci vložte webovou adresu stisknutím kombinace kláves CTRL + SHIFT + V.

Kdo je vlastníkem domény

Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény.

Jak má vypadat doména

Doména, kterou zvolíte, by měla být především jednoduchá, dobře zapamatovatelná a pokud možno krátká. Držte se české koncovky ". cz" a zapomeňte na šílenosti typu "nejlepsi-poradce-zdraveho-zivotniho-stylu-v-praze-levne.cz". Řada živnostníků už pochopila, že internetová prezentace jim může v podnikání značně pomoci.

Kde koupit hosting

Kupují se (neboli registrují se) přes internet na stránkách poskytovatelů domén. Například Forpsi.com nebo Wedos.cz kde nakupuji i já. Nebo Cesky-hosting.cz/domeny. Registrátorů existuje spousta a ceny domén mají dokonce různé.