Jak skladovat kakaové máslo?

Jak použít kakaové máslo

Kakaové máslo v kosmetice

Kakaové máslo má skvělé zvláčňující účinky a právě proto je tak oblíbené při výrobě kosmetiky jako jsou například mýdla, krémy, tělové balzámy a mléka, ale také samoopalovací krémy. Lze jej však použít samostatně a nebo ho smíchat s bambuckým máslem.

Na co je kakaové máslo

Díky obsahu fytosterolů regeneruje a zklidňuje pokožku. Mastné kyseliny podporují vyhlazení a zjemnění suché a drsné pokožky. Máslo také pomáhá předcházet striím, které vznikají především v těhotenství. Kakaové máslo lze také použít na vlasy, kterým vrátí jejich vitalitu a zabrání jejich dehydrataci.

Jak se získává kakaové máslo

Kakaové máslo je tuhý nažloutlý rostlinný tuk, který vzniká lisováním rozdrcených pražených kakaových bobů. Získává se lisováním v hydraulických lisech, kdy vytéká z drceniny a je uchováváno v tuhé podobě. Zbylé výlisky se melou na kakaový prášek.

Jak vyrobit domácí čokoládu z kakaového másla

Ve vodní lázni rozpusťte kakaové máslo (nevařit, jen rozpustit), do něj přidejte kakao a promíchejte. Vhodné je celou čokoládovou hmotu vložit do mixéru a minutu mixovat, poté dejte nádobu do vodní lázně a míchejte do ochlazení. Složky se vám takto krásně spojí a čokoláda dostane krémovou konzistenci.

Jak pracovat s kakaovým máslem

Před použitím kakaového másla je třeba ho nejdříve rozpustit. V tuhé podobě by se s ním jen velice obtížně pracovalo. Stačí jej ostrým nožem nakrájet na malé kousky a ohřívat ve vodní lázni při nízké teplotě. Jakmile se rozpustí i poslední tuhý kousíček, je hotovo.

Co to je bambucké máslo

Bambucké máslo je tuk extrahovaný ze semen stromu máslovníku afrického (Vitellaria paradoxa, syn. Butyrospermum parkii) z čeledi zapotovitých, který roste převážně v subsaharské Africe v pásu savan. Stromy, kvetoucí od ledna do března, dosahují výšky 12–20 metrů.

Jak rozpustit kakaové máslo

Před použitím kakaového másla je třeba ho nejdříve rozpustit. V tuhé podobě by se s ním jen velice obtížně pracovalo. Stačí jej ostrým nožem nakrájet na malé kousky a ohřívat ve vodní lázni při nízké teplotě. Jakmile se rozpustí i poslední tuhý kousíček, je hotovo.

Jak nahradit kakaové máslo

Kakaové máslo celý dezert perfektně ztuží a má velmi příjemnou chuť. Pokud jej doma nemáte, můžete nahradit kokosovým olejem, výsledný dezert pak může …

Jak se jmenuje strom z kterého se vyrábí kakaové máslo

Kakaový strom Theobroma cacao L., z něhož se kakaové máslo získává, roste v 3000Km širokém pásmu okolo rovníku.

Co vyrobit z kakaového másla

Můžete z něj vyrobit domácí balzám na rty, pleťový či tělový krém, sprchový gel, masku na vlasy, nejrůznější bylinné masti nebo třeba mýdlo či opalovací krém. Kakaové máslo se skvěle hodí k masážím.

Jak obarvit kakaové máslo

Kakaové máslo je samý tuk a i čokoláda obsahuje hlavně spoustu tuku, takže pro obarvení čokolády nebo kakaového másla je nutné použít barvy rozpustné v tucích. Ty jsou buď gelové, nebo prachové. Ale co já mám zkušenost, tak se v čokoládě i v kakaovém másle rozpustí jakékoli prachové barvy – ale platí to jen pro ně.

Jak správně používat bambucké máslo

Je aktivní jak na kůži, tak na vlasových vláknech. Můžete jej tedy aplikovat přímo na kůži a vlasy, aniž byste po aplikaci viděli mastný zbytek. Díky svým změkčujícím vlastnostem je bambucké máslo také vynikajícím prostředkem k ošetření pleti po silném opalování.

Co znamená Nerafinovane

Nerafinované bambucké máslo je extrahováno podle tradičních západo-afrických metod, bez přidání chemických látek. Obsahuje vitamín A, vitamín E, mastné kyseliny a další výživné látky. Barva nerafinovaného bambuckého másla může být různá – od slonovinové až po žluté až nazelenalé tóny barev.

Jak temperovat kakaové máslo

Temperace kakaového másla

Vezměte si misku se studenou vodou, ponořte do ní kelímek s kakaovým máslem a míchejte, dokud nedocílíte pracovní teploty 27–28 °C (max. 30 °C). V tuto chvíli můžete kakaové máslo použít.

Co přidat do čokolády aby byla lesklá

Čokoláda má v sobě tukové krystalky poskládané do krystalické mřížky, která se při rozpuštění zničí. Aby čokoláda byla i po opětném ztuhnutí krásně lesklá a křupavá (to se hodí zejména při polévání či výrobě pralinek), je potřeba ji zahřívat a chladit tak, aby se krystalky opět poskládaly do původní formy.

Čím se dá nahradit máslo

Ve většině receptů můžete nahradit máslo jogurtem v poměru 1 : 1. Je-li másla potřeba víc než 200 g, přidejte ještě asi 1/4 hrnku mouky navíc nebo uberte množství tekutiny o asi 1/4 hrnku, aby pečivo nebylo rozmočené. Upečte si třeba ořechovou bábovku s mrkví a pastinákem.

Na čem roste kakao

Kakaovník pravý (Theobroma cacao) je stálezelený strom z čeledi slézovitých (Malvaceae), kde je zařazen v podčeledi Byttnerioideae. Původem pochází z tropické oblasti Jižní Ameriky, kde byl pěstován pravděpodobně již v 5. století.

Co to jsou kakaové boby

Kakaové boby jsou semena podobná větším fazolím, ukrytá v plodu kakaovníku pravého, který dorůstá velikosti cca žlutého melounu. Obsahují hromadu antioxidantů (20x víc než zelený čaj), díky theobrominu pomáhají se soustředěním a další látky zase pomáhají s vylučováním serotoninu, hormonu dobré nálady.

Jak dlouho vydrží kakaové máslo

Jedná se o jeden z nejstabilnějších tuků, protože obsahuje vhodné antioxidanty, které zabraňují žluknutí a proto je u kakaového másla možné, že vydrží dva až pět let bez výrazné změny struktury.

Jak obarvit polevu na dort

Pokud máte rádi barvičky, teplou polevu lze obarvit potravinářským gelovým barvivem. Nutné to ovšem není. Polevu je třeba za občasného promíchávání nechat vychladnout na teplotu kolem 30 stupňů, kdy ještě teče, ale už má blízko k zatuhnutí.

Jak udělat tělové máslo

Nejprve si vydesinfikujte všechny pomůcky. Pak si do kádinky odměřte 50 gramů bambuckého a 25 g kakaového másla. Pomalu zahřívejte, dokud se másla úplně nerozpustí. Jakmile budou másla tekutá, kádinku hned sundejte ze sporáku a přidejte vitamin E a jojobový olej.

Na co je dobré bambucké máslo

Má antibakteriální a protizánětlivé účinky

I v tomto případě můžete použít neutrální zázrak jménem bambucké máslo, které má jak antibakteriální, tak i protizánětlivé účinky. Osvědčeným pomocníkem je u spálenin, odřenin, jizev a v neposlední řadě jej oceníte také v létě, při boji se štípanci po hmyzu.

Jak skladovat bambucké máslo

Bambucké máslo začíná měknout při teplotě 36 stupňů a pokud se teplota ještě zvýší, může zcela roztát. Pokud venkovní teplota dosahuje 36 stupňů, je lepší bambucké máslo skladovat v lednici, kde se tání zcela zabrání. Upozorňuji ale, že se tímto může trochu pozměnit struktura – bude tvrdší a bude se vám hůře roztírat.

Jaké vitamíny Obsahuje bambucké máslo

Dodá příjemnou oříškovou chuť a lze ho použít ve slané i sladké kuchyni. Bio Bambucké máslo je bohaté na nenasycené mastné kyseliny a množství vitamínů – A, D, E a F.

Co je to temperace

Ve své podstatě představuje temperování udržování teploty na určité úrovni, respektive v určitém rozsahu. Ve spojení s vytápěním a údržbou budov se temperováním rozumí hlavně udržování určité teploty v prostorách, které jsou delší dobu neobydlené nebo nejsou jinak aktivně využívány.